Ziemas piedāvājums Jelgavas pilsētā, Jelgavas un Ozolnieku novadā

Notvert prieku, radīt savu meistarstiķi un apgūt ko jaunu izzinoši radošajās nodarbībās. Baudīt ziemas priekus slidojot vai ļauties nesteidzīgi romantikai atpūtai, vērojot sniegoti ziemīgu ainavu. Ļauties labsajūtas mirklim sildošā pirts rituālā vai kāpt ragavās un doties izbraucienā zirga pajūgā pa balti piesnigušu meža ceļu. Lūk, cik daudz dažādu iespēju Tavām ziemīgajām brīvdienām Jelgavas pusē, un tas vēl nav viss! Pēc ziemīgas atpūtas sasildieties arī gardu maltīti no īpašās ziemas sezonas ēdienkartes, kas pieejama lielākajā daļā ēdināšanas vietu Jelgavā un apkārtnē. Tāpat vietējās garšas nianses atklāt aicina arī vietējie mājražotāji. Lasi tālāk un iedvesmojies savai ziemas atpūtai!

Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī arvien iepazīsti un atklāj ko jaunu!

Ziema ir īstais laiks, lai apgūtu un iepazītu ko jaunu un līdz šim neizzinātu, tāpēc ziemas mēnešos apmeklētāji aicināti piedalīties Tematiskajos tūrisma vakaros tornī. Tajos caur vakara viesu pieredzes bagāto stāstījumu ikvienam interesentam būs iespēja pabūt gan Islandē, gan Grenlandē.
Savukārt izzinoši radošajās nodarbībās ikviens varēs likt lietā savu talantu un prasmes, izgatavojot kādu praktisku lietu, kas sildīs sirdi. Atklājiet arī senlatviešu tradīcijas dažādos godos izzinošās lekcijās "Latviskie godi".
Iepriekš minēto var apvienot ar Torņa interaktīvo ekspozīciju apmeklējumu, lai iepazītu Jelgavas vēsturi laika griežos un uzzinātu par notikumiem, kas te risinājušies pirms vairāk nekā 750 gadiem. No Torņa skatu laukuma iespējams vērot pilsētas sniegoto panorāmu, bet Lielupes palienes pļavās saskatīt savvaļas zirgus. Torņa 8.stāvā atrodas franču restorāns, kas aicina baudīt izsmalcinātu maltīti senatnīgā atmosfērā.
Nosūti elektronisku pastkartīti! Torņa pirmajā stāvā, tūrisma informācijas centrā, ikviens saviem draugiem un tuviniekiem var nosūtīt bezmaksas virtuālu sveicienu – elektronisku pastkartīti no Jelgavas, ko adresāts saņems savā e-pastā.
Zināšanai! Dalība Izzinoši radošajās nodarbībās un tematiskajās lekcijās jāpiesaka iepriekš.
Jelgava, Akadēmijas iela 1, + 371 63005447, www.tornis.jelgava.lv

Ziemas smaržas un noskaņas Jelgavas pilī

Ziemā Jelgavas pilī smaržo pēc svecēm, piparkūkām un šokolādes! Šeit var darboties Piparkūku darbnīcā, grezno vēstuļu darbnīcā, darināt greznas sveces un baudīt karsto šokolādi Galma dāmas sabiedrībā! Uzzini vairāk par piedāvājumu.
Jelgava, Lielā iela 2, +371 63005617, www.jelgavaspils.lv

PILS

Ģ. Eliasa Vēstures un mākslas muzejs

Ziemā muzejā mākslas baudītāji var doties apmeklēt mākslinieku izstādes un tematiskus pasākumus. Uzzini vairāk.
Jelgava, Akadēmijas iela 10, +371 63023383, www.jvmm.lv

Ā.Alunāna memoriālais muzejs

Apmeklētājus ziemā gaida ciemos arī Ā.Alunāna mājā, kur interesentiem ir iespēja iepazīt un izzināt latviešu teātra tēva radošo mantojumu romantiskā 19.gs. atmosfērā, vienlaikus nesteidzīgi aplūkojot mākslas darbu izstādi un izbaudot tā laika Alunānu ģimenes atmosfēru. Uzzini vairāk.

Latviešu strēlniekiem pa pēdām

Decembra svētdienās Ziemassvētku kauju muzejā, ievadot Ziemassvētku kauju simtgadei veltītu atceres pasākumu programmu, interesentus aicina doties bezmaksas ekskursijās.
Savukārt janvāra pirmajā sestdienā, 7.janvārī, Ziemassvētku kauju muzejā Ziemassvētku kauju piemiņas pasākumu ietvaros norisināsies tematiski pasākumi. Uzzināt vairāk.
Ziemassvētku kauju muzejs Jelgavas nov., Valgundes pagasts, "Mangaļi", +371 28349259, 67228147, www.karamuzejs.lv

Elejas Tējas namiņā ziemā sajūties kā pasakā!

Elejas muižas parkā ziemā valda īpaša burvība un ziemīgi romantisku noskaņu iegūst arī Elejas Tējas namiņš, kas interesentiem, iepriekš piesakot, ir pieejams arī ziemas mēnešos. Piemēram, tā var kļūt par lielisku vietu burvīgai fotosesijai vai par kāzu pieturvietu jaunlaulātajiem vai kādam citam īpašam notikumam. Uzzini vairāk.
Vairāk informācijas un pieteikšanās, sazinoties pa tālruni 26128853 vai e-pastā: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Tejas namins

Slido!

Slidotava Pasta salā

Jelgavas publiskā slidotava starp Driksas upi un Lielupi, Pasta salā, ziemai atbilstošos laika apstākļos darbosies ik dienu. Slidošanas laiki sadalīti vienas stundas intervālos: darba dienās pieejami četri, bet brīvdienās un svētku dienās - pieci slidošanas seansi. Šajā ziemas sezonā noteikti atsevišķi slidojumi ar hokeja nūjām, kā arī iespējams iznomāt ledus laukumu izklaides slidojumiem vai hokeja spēļu turnīriem. Slidotavā pieejama slidu noma.
Vairāk informācijas un slidošanas laiki: www.zoc.lv, +371 20367677

Jelgava, Pasta sala

Jelgavas Ledus halle

Vairāk informācijas, slidošanas laiki un grafiks: www.skzemgale.lv/ledus-halle/, +371 63007220.
Jelgava, Rīgas iela 11

Ozo halle

Vairāk informācijas, slidošanas laiki un grafiks: www.ozohalle.lv, +371 26604863, 63050615.
Ozolnieki, Stadiona iela 5b

 

titulbilde kategorijai2

Slēpo Ozolniekos!

Uzbērtais kalns

Kad zemi klāj pietiekami bieza sniega segas kārta, tad jāauj kājās slēpes un jādodas kārtīgi izslēpoties ar distanču slēpēm Ozolniekos pie Uzbērtā kalna. Šeit ziemas aktīvās atpūtas cienītājiem sniegotos laika apstākļos pieejama īpaši izveidota slēpošanas trase 2,5 km garumā. Savukārt paši mazākie ziemas priekus var baudīt, laižoties lejup no kalna. Slēpošanas un citu ziemas prieku baudīšanai nepieciešamo inventāru jāsagādā sev katram pašam.
Ozolnieki

Kur nomāt slēpes?

"Activsport", Jelgava, Rīgas iela 67, tel. +371 25999905

Ziemīgi braucieni zirga pajūgā un izjādes ar zirgu!

Izjade ar zirgu

Ziemā, sniegam pārklājot zemi, Jelgavas apkaimē ir iespējams doties pasakainā ziemas piedzīvojumā – braucienā ragavās zirga pajūgā. Tas būs skaists papildinājums ne vien individuāliem izklaides un atpūtas pasākumiem, bet ļaus izbaudīt neaizmirstami jaukus piedzīvojumu mirkļus kolēģu lokā vai svētkos.


Vizināšanos ragavās vai izjādi zirga mugurā pa sniegotiem meža un lauku ceļiem aicina izbaudīt:


Izjādes ar zirgu ziemā piedāvā arī:

Pirts rituāli labsajūtai

Pēriens ar dažādām zāļu un zaru slotiņām, uzlējumiem un citi pirts rituāli ziemas mēnešos būs jo īpaši sevišķs baudījums ķermenim un garam. Pirts rituālus var baudīt:

Baudi nesteidzīgu un romantisku atpūtu ziemā!

 Hotel Jelgava
Viesnīca "Jelgava"

Četrzvaigžņu viesnīcā varēsiet baudīt romantisku un nesteidzīgu atpūtu pašā Jelgavas sirdī.
Jelgava, Lielā iela 6, +371 63026193, 63023349

Atpūtas komplekss "Grantiņi"

Ērmiķu karjera krastā, meža ielokā ikviens var baudīt ziemas ainavas iedvesmas atpūtai.
Jelgavas nov., Svētes pag., "Grantiņi 1"

Nobaudi maltīti no ziemas sezonas ēdienkartes!

Hercogs ziemas piedavajums
Restorānos un kafejnīcās Jelgavā un apkārtnē var baudīt ziemas sezonas ēdienkarti, kurā iekļauti ziemas laikam atbilstoši ēdieni un dzērieni.
Jelgavā

Jelgavas novadā

Ozolnieku novadā

Atklāj vietējās garšas!

Jelgavā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā saimnieko čakli ļaudis, un te top daudz un dažādi vietējie labumi un gardumi, ko iespējams arī nobaudīt. Ceļotāji ir aicināti doties ciemos uz vietējiem uzņēmumiem un saimniecībām, kur saimnieki sagaidīs, pastāstīs par savu produkciju, ļaus to nogaršot un arī iegādāties. Apmeklējumam un degustācijām iepriekš jāpiesakās.

Veselīgi gardumi un mīļi sīkumi

suveniri daba07

 

Pasākumu plānu nedēļai skatīt šeit!