Ziemas piedāvājums Jelgavas pilsētā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā

Notvert prieku, radīt savu meistarstiķi un apgūt ko jaunu izzinoši radošajās nodarbībās. Baudīt ziemas priekus slidojot vai ļauties nesteidzīgai atpūtai, vērojot sniegoti ziemīgu ainavu. Ļauties labsajūtas mirklim sildošā pirts rituālā vai kāpt kamanās un doties izbraucienā zirga pajūgā pa balti piesnigušu meža ceļu. Lūk, cik daudz dažādu iespēju Tavām ziemas brīvdienām Jelgavas pusē, un tas vēl nav viss! Lasi tālāk un iedvesmojies savai ziemas sajūtai!

Notver Ziemassvētku sajūtu!

Ziemassvētku gaidīšanas laika pasākumi Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī

Decembrī kā lieli, tā mazi ir aicināti apmeklēt izzinoši radošās nodarbības un iemācīties izgatavot pašiem savus Ziemassvētku dekoriņus:

16. decembrī pulksten 12.00 – iespēja apgūt pērļošanas tehniku un izveidot svētku rotājumus “Rota Ziemassvētku eglītei no pērlītēm”.

15. decembrī pulksten 18.00 – Ziemassvētku ieskaņas koncerts Torņa skatu laukumā, muzicēs dziesminieki Goran Gora un Kārlis Kazāks.

Informācija par iespēju iegādāties ieejas biļetes uz koncertu un par citiem pasākumiem www.tornis.jelgava.lv; www.visit.jelgava.lv

+371 63005447, Akadēmijas iela 1, Jelgava

Jelgavas pils Ziemassvētku krāsu, smaržu un sajūtu varā

Ziemassvētku laikā Jelgavas pilī radu, draugu, kolēģu vai tūristu kompānijām ir iespēja pieteikties radoši tematiskajām nodarbībām:

  • Ziemassvētku grezno vēstuļu darbnīca;
  • Piparkūku darbnīca;
  • Zvaniņu darbnīca;
  • Sveču darbnīca;
  • Karstā šokolāde ar Galma dāmu.

Skatīt šeit.

Pils muzejā no 5. līdz 22. decembrim ikviens var nokļūt piparkūku smaržas pasaulē, šeit pils apmeklētāji var apskatīt Piparkūku izstrādājumu izstādi “Laika rats” un pārliecināties, ka no piparkūku mīklas var uzburt īstu ziemas pasaku.

Vairāk informācijas, pieteikšanās radošajām nodarbībām +371 63005718 vai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., Jelgava, Lielā iela 2, +371 63005617, www.jelgavaspils.lv

PILS

Dzīvnieciņu apskate Mini zoo “Lauku sēta”

No 2017. gada 20. decembra līdz 2018. gada 5. janvārim – skolēnu brīvlaika laikā būs iespēja apskatīt “Pundurīšu paradīzes” šķūni, kurā būs izvietoti dzīvnieciņi apskatei – miniatūrie zirdziņi, aitiņas, lamiņa, kā arī ēzelītis. Tāpat būs iespējams sastapt rūķus un pat Ziemassvētku vecīti.

Apmeklējumu nepieciešams iepriekš pieteikt.

Ozolnieku nov., Cenu pag., Brankas, +371 27171712, www.zoolaukuseta.lv

Ziemassvētku piedzīvojums Atpūtas kompleksā “Grantiņi”

Eglītes rotājumu darināšana, eglītes rotāšana, piparkūku cepšana, rūķu dāvanu meklēšana pēc slepenās Ziemeļpola kartes, kā arī spēles un vēl daudz citu pārsteigumu gaida bērnus Ziemassvētku piedzīvojumā.

Piedāvājums bērnu grupām, iepriekš piesakot –Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Maksa 11,00 EUR no personas. Pasākuma ilgums 3 stundas. Tāpat papildus tiks piedāvāta uz ugunsgruka vārīta zupa – 2,50 EUR no personas.  Jelgavas nov., Svētes pag., “Grantiņi 1”,+371 29888795, www.grantinicamp.lv   

Ziemassvētku noskaņas Karameļu darbnīcā

Decembrī Karameļu darbnīcā paraugdemonstrējumu ietvaros ikviens interesents aicināts uztaisīt īpašo Ziemassvētku karameli, kā arī gaidāmi saldi pārsteigumi. Īpaši šogad Karameļu darbnīcas rūķi iemācīs veidot karameļu eglītes un spieķīšus, cienās ar svētku karamelēm un sagaidīs jebkuru interesentu ar Ziemassvētku stāstu. Paraugdemonstrējumi notiek ik dienu – darba dienās pulksten 15.00, sestdienās – pulksten 16.00.

Ekskursijas var pieteikt pa tālruni +371 25664748. Jelgava, Rūpniecības iela 1A, www.karameludarbnica.lv

Ziemassvētku noskaņa balto bumbu kupenā

16. un 17. decembrī māmiņas ar bērniem aicinātas uz Ziemassvētku pasākumu „Bumbu virpulī”. Iespēja kopā ar rūķu meitenēm baudīt Ziemassvētku gaisotni, peldēties 70000 balto bumbu baseinā, kā arī cienāties ar piparkūkām un Ziemassvētku tēju.

16. un 17. decembra programmu skatīt šeit.

Tāpat pašiem mazākajiem tiek rīkota ballīte kopā ar Elzu no bērnu multfilmas „Frozen” – iespēja kopā uzburt sniegu, pikoties, priecāties par sniegpārslām, klausoties Elzas dziesmas, dejot un virpuļot kā sniegpārslām.

Ziemassvētku priekus bumbās aicināti baudīt kā lieli tā mazi – ar draugiem, klasesbiedriem, grupiņas biedriem, darba kolēģiem un radiem – īpašajā Ziemassvētku gaisotnē ar svētku egli, Ziemassvētku vecīti un daudz, daudz baltu piku! Svētku noskaņa garantēta! Zvani un rezervē sev vēlamo datumu un laiku +371 29102766.

Jelgava, Dobeles iela 48. (2.stāvs)

Notver Ziemassvētku sajūtu Jelgavas studentu teātrī!

No 15. – 22. decembrim no pulksten 13.00 līdz 20.00 norisināsies Ziemassvētku POP-UP mākslas tirgus, kā arī apmeklētājiem būs atvērta Menpomenes viesistaba.

Kā arī speciāli izveidota Ziemassvētku programma ar izrādi, dziesmām, šokolādes baudīšanu un citiem pārsteigumiem (16., 19. un 20. decembrī) skatīt šeit.

Jelgava, Čakstes bulvāris 5a, +371 29677858

Ciemojies pie Piparmētru rūķiem!

19. un 21. decembrī no pulksten 12.00 līdz 18.00 „Piparmētru namiņā” ikviens aicināts ķert Ziemassvētku sajūtas, darboties trīs dažādās radošajās darbnīcās, gatavot dāvanas sev un mīļajiem, baudīt siltu tēju un citus piparmētru labumus. Skatīt šeit.

Iepriekš pieteikšanās zvanot pa tālruni +371 26394062 (Lolita) vai +371 26199825 (Zane)

Jelgavas nov., Vilces pag., „Terēni”.

Nosvini Ziemassvētku eglīti „Ķirpju Stallī”!

Izbraucieni ar kamanām, izjādes zirga mugurā, ugunskura vieta, iespēja iziet nakts trasi, kā arī izveidot Ziemassvētku saldumu paciņu.

Iepriekš pieteikšanās zvanot pa tālruni +371 22848459.

Jelgavas nov., Līvbērzes pag., „Baltās mājas”.

Izcep savu maizes kukulīti vai pildītās piparkūkas Lauku sētā „Caunītes”!

Lauku sētā ar latviskām tradīcijām „Caunītes” iespēja pabūt latviskā vidē un darboties atbilstoši gadskārtu ritmam un norisēm dabā: izcept pašam savu maizes kukulīti, malt graudus rokas dzirnavās, izšūt latviskās zīmes, speciāli tam paredzētos galdiņos, izdziedāt kādu dziesmu kokles pavadījumā vai Ziemassvētku noskaņās izcept pildītās piparkūkas, kā arī dzirdēt īsu stāstījumu par mājas vēsturi. Vairāk info skatīt šeit.

2018. gada 20. janvārī pulksten 11:00 sveču/ piparkūku diena "Caunītēs"! Iespēja pēc izvēles saliet bišu vaska sveces, paralēli tiks kurināta krāsns pildīto piparkūku cepšanai (*kā zināms tādas cep tikai "Caunītēs") - piparkūkas pildītas ar dzērveņu ievārījumu. Savu dalību nepieciešams iepriekš pieteikt zvanot pa tālruni 26352395!

Ozolnieku nov., Cenu pag., “Caunītes”, +371 26352395, www.caunites.lv

20. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls “Sapņi”

Jelgavā jau 20. reizi norisināsies Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls. Festivāla mākslinieki no visas pasaules 2018. gadā no 9. līdz 11. februārim apmeklētājus sola pārsteigt ar krāšņām ledus skulptūrām, to veidošanā izmantojot vairāk nekā 80 tonnas ledus. Šī gada festivāla darbu tēma “Sapņi”. Festivāls ik gadu pārsteidz ar plašāko ledus skulptūru ekspozīciju Ziemeļeiropā, muzikālām šovprogrammām un gaismas šoviem, ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumiem, dažādām aktivitātēm bērniem. Jubilejas festivāls atšķirsies ar to, ka tas notiks trīs dažādās vietās – Jāņa Čakstes bulvārī, Hercoga Jēkaba laukumā un Pasta salā.

Jelgava, Pasta sala, Jāņa Čakstes bulāris, Hercoga Jēkaba laukums. Vairāk informācijas: www.festivali.jelgava.lv

Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī arvien iepazīsti un atklāj ko jaunu!

Ziema ir īstais laiks, lai apgūtu un iepazītu ko jaunu un līdz šim neizzinātu, tāpēc ziemas mēnešos apmeklētāji aicināti piedalīties tematiskajos tūrisma vakaros un caur vakara viesu pieredzes bagāto stāstījumu iespēja aizceļot gan uz siltām, gan aukstām zemēm.

Savukārt izzinoši radošajās nodarbībās ikviens varēs likt lietā savu talantu un prasmes, izgatavojot kādu praktisku lietu, kas sildīs sirdi. Atklājiet arī senlatviešu tradīcijas izzinošās lekcijās par latviešu tradicionālajiem tautas tērpiem.

Iepriekš minēto var apvienot ar interaktīvo ekspozīciju apmeklējumu, lai iepazītu Jelgavas vēsturi laika griežos un uzzinātu notikumus, kas te risinājušies pirms vairāk nekā 750 gadiem. No Torņa skatu laukuma iespēja vērot pilsētas sniegoto panorāmu, bet Lielupes palienes pļavās saskatīt savvaļas zirgus. Torņa 8.stāvā atrodas franču restorāns, kas aicina baudīt karstus dzērienus un izsmalcinātu maltīti senatnīgā atmosfērā.

Nosūti elektronisku pastkartīti! Torņa pirmajā stāvā, tūrisma informācijas centrā, ikviens saviem draugiem un tuviniekiem var nosūtīt bezmaksas virtuālu sveicienu – elektronisku pastkartīti no Jelgavas, ko adresāts saņems savā e-pastā.

Zināšanai! Dalība izzinoši radošajās nodarbībās un tematiskajās lekcijās jāpiesaka iepriekš.

Jelgava, Akadēmijas iela 1, + 371 63005447, www.tornis.jelgava.lv

Ģ. Eliasa Vēstures un mākslas muzejs

Ziemā muzejā mākslas baudītāji var doties apmeklēt mākslinieku izstādes, koncertus (9., 23. un 30. decembrī) un tematiskos pasākumus.

Jelgava, Akadēmijas iela 10, +371 63023383, www.jvmm.lv

Uzzināt vairāk.

Ā.Alunāna memoriālais muzejs

Apmeklētājus ziemā gaida ciemos arī Ā. Alunāna mājā, kur interesentiem ir iespēja iepazīt un izzināt latviešu teātra tēva radošo mantojumu romantiskā 19. gadsimta noskaņās, vienlaikus nesteidzīgi aplūkojot mākslas darbu izstādi un izbaudot tā laika Alunānu ģimenes atmosfēru.

No 13. decembra – 2018. gada 28. janvārim būs apskatāma Krievijas mākslinieces Alises Gibetas gleznu izstāde “Skaistuma estētika”.

Jelgava, Filozofu iela 3, +371 63021180, www.alunans.lv.

Latviešu strēlniekiem pa pēdām

Ziemassvētku kauju muzejā interesenti aicināti iepazīt Pirmā pasaules kara vēsturi vietās, kur pirms simts gadiem notika leģendārās Ziemassvētku kaujas. Iespēja doties bezmaksas ekskursijās katru dienu (no pirmdienas līdz svētdienai) no pulksten 10.00 līdz 16.00, kā arī doties meklēšanas spēlē “Izlūku taka Ziemassvētku kauju muzejā”, kurā ietverti izzinoši, atjautīgi un fiziski uzdevumi, kas būs jāpaveic muzeja iekštelpu un brīvdabas ekspozīcijā, treniņu laukumā un mežā. Uzdevumi pamatā paredzēti ģimenēm ar bērniem, bet spēlē aicināts piedalīties ikviens.

Ziemassvētku kauju muzejs Jelgavas nov., Valgundes pagasts, “Mangaļi”, +371 28349259, 67228147, www.karamuzejs.lv

Slido!

Jelgavas Ledus halle

Vairāk informācijas, slidošanas laiki un grafiks: www.skzemgale.lv/ledus-halle/, +371 63007220.
Jelgava, Rīgas iela 11

Ozo halle

Publiskā slidošana līdz 2017. gada 31. decembrim katru piektdienu no pulksten 20.30 līdz  22.00.

Vairāk informācijas, slidošanas laiki un grafiks: www.ozohalle.lv, +371 26604863, 63050615.
Ozolnieki, Stadiona iela 5b

Slēpo Ozolniekos!

Uzbērtais kalns

Kad zemi klāj pietiekami bieza sniega segas kārta, tad jāauj kājās slēpes un jādodas kārtīgi izslēpoties ar distanču slēpēm Ozolniekos pie Uzbērtā kalna. Šeit ziemas aktīvās atpūtas cienītājiem sniegotos laika apstākļos pieejama īpaši izveidota slēpošanas trase 2,5 km garumā. Savukārt paši mazākie ziemas priekus var baudīt, laižoties lejup no kalna. Slēpošanas un citu ziemas prieku baudīšanai nepieciešamo inventāru jāsagādā sev pašam.

Ziemīgi braucieni zirga pajūgā un izjādes ar zirgu!

Ziemā, sniegam pārklājot zemi, Jelgavas apkaimē ir iespējams doties pasakainā ziemas piedzīvojumā – braucienā kamanās vai izjādē ar zirgu vai poniju. Tas būs skaists papildinājums ne vien individuāliem izklaides un atpūtas pasākumiem, bet ļaus izbaudīt neaizmirstami jaukus piedzīvojumu mirkļus kolēģu lokā.

Izjādi zirga mugurāvai ar braucienu ar kamanām pa sniegotiem meža un lauku ceļiem aicina izbaudīt:

Pirts rituāli labsajūtai

Pēriens ar dažādām zāļu un zaru slotiņām, uzlējumiem un citi pirts rituāli ziemas mēnešos būs jo sevišķs baudījums ķermenim un garam. Pirts rituālus var baudīt:

“Pārlielupes pirtnieki” – Jelgava, Cukura iela 13, +371 26370100, www.parlielupespirtnieki.lv

„Veclīču pirts”pirtnieka pakalpojumi, kā arī aromātiskās kāju vannītes, smaržīga ķermeņa skrubju pagatavošana, nesteidzīga atpūta pie karsta aromātiska dzēriena krūzes, tas viss un vēl vairāk piedāvājumā “Ziemassvētku kokteilis” sadarbībā ar “Miesai un garam”, +371 26858656, 29344404. Jelgavas nov., Jaunsvirlaukas pag., +371 20007065, www.senlici.lv

Baudi nesteidzīgu un romantisku atpūtu ziemā!

 Hotel Jelgava
Viesnīca "Jelgava"

Četrzvaigžņu viesnīcā varēsiet baudīt romantisku un nesteidzīgu atpūtu pašā Jelgavas sirdī.
Jelgava, Lielā iela 6, +371 63026193, 63023349

Atpūtas komplekss "Grantiņi"

Ērmiķu karjera krastā, meža ielokā ikviens var baudīt ziemas ainavas un iedvesmoties atpūtai.
Jelgavas nov., Svētes pag., "Grantiņi 1"

Berķenes muižas viesnīca

Ietinies mājīgā omulībā un piparkūku smaržā, kopā ar draugiem, kolēģiem vai ģimeni, cepot un greznojot piparkūkas vai vienkārši esot kopā un svinot dzīvi.

Iepriekš veicot rezervāciju +371 29252565 (Ilze) vai 29228580 (Aldis), Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., Jelgavas nov., Vilces pag., Ziedkalne

Nobaudi maltīti no ziemas sezonas ēdienkartes!

Hercogs ziemas piedavajums
Restorānos un kafejnīcās Jelgavā un apkārtnē var baudīt ziemas sezonas ēdienkarti, kurā iekļauti ziemas laikam atbilstoši ēdieni un dzērieni.
Jelgavā

Jelgavas novadā

Ozolnieku novadā

Atklāj vietējās garšas!

Jelgavā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā saimnieko čakli ļaudis, un te top daudz un dažādi vietējie labumi un gardumi, ko iespējams arī nobaudīt. Ceļotāji ir aicināti doties ciemos uz vietējiem uzņēmumiem un saimniecībām, kur saimnieki sagaidīs, pastāstīs par savu produkciju, ļaus to nogaršot un arī iegādāties. Apmeklējumam un degustācijām iepriekš jāpiesakās.

Veselīgi gardumi un mīļi sīkumi

suveniri daba07

 

Pasākumu plānu nedēļai skatīt šeit!