Koncerti Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā

22.martā pulksten 12 Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā notiks Zemgales reģiona mūzikas skolu Čella spēles audzēkņu festivāls „Mūzika krāsās”.

Zemgales reģiona Mūzikas skolu čella spēles audzēkņi – bērni no Auces, Dobeles, Jelgavas, Ķekavas, Ozolniekiem, Olaines un Vecumniekiem satiksies ikgadējā festivālā, lai spēlētu čellu un klausītos, kā to dara citi, krātu uzstāšanās pieredzi, kā arī lai rosinātu izziņu un radošo fantāziju. Katram jaunajam mūziķim pēc koncerta muzikālās daļas būs jāatrod savam nospēlētajam skaņdarbam visatbilstošākā glezna un jāpastāsta par savu izvēli. Šo pasākumu organizē Jelgavas Mūzikas vidusskola un Auces Mūzikas skolas direktore izglītības programmas “Čella spēle” vadītāja Sallija Bankevica.

25.martā pulksten 15 muzeja telpās skanēs pianistes Diānas Zandbergas solokoncerts “Gleznas klavierēm”.

Koncerta pirmā daļa veltīta Spānijas tematikai, jo tajā skanēs gan spāņu baroka klavesīnista Antonio Solēra sonātes, gan šī gada jubilāra spāņu komponista Enrikes Granadosa (1867-1916) emocionāli piesātinātās Goijeskas pēc spāņu gleznotāja Fransisko Goijas (1746-1828) gleznu motīviem.

Programmā iekļauta arī ar glezniecību saistīta latviešu klaviermūzika - Selgas Mences Salvadora Dalī impresijas un Daces Aperānes Sarkanais balons no cikla Klee Music (veltījums šveiciešu mākslinieka Paula Klē (1879-1940) gleznai), bet koncertu noslēgs monumentālais Modesta Musorgska (1839-1881) cikls Izstādes gleznas, kas veltīts komponista drauga, krievu mākslinieka un arhitekta Viktora Hartmaņa piemiņai.