Vasara Jelgavā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā

Arī šovasar Jelgavas pusē ikvienu gaida daudz vasarīgu un aizraujošu piedzīvojumu – gan aizraujoši un aktīvi, gan tādi, ko īpaši novērtēs nesteidzīgie vasaras mirkļu baudītāji. Tāpat jāieplāno apmeklēt virkne krāsainu notikumu, kuri visas vasaras garumā norisināsies Jelgavā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā. Ieskaties, ieplāno, tiekamies!

Izbaudi vasaras notikumus!

Savā vasaras notikumu kalendārā noteikti ir vērts atzīmēt pasākumus, kuri šovasar norisināsies Jelgavā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā. Ieskaties un izvēlies no plašā piedāvājumu klāsta!

Ieskaties vasaras notikumu kalendārā!   

Atpūties uz ūdens!

Aicinām baudīt Jelgavas pilsētas un apkārtnes ainavas, dodoties nesteidzīgā atpūtas izbraucienā pa Lielupi un Driksu ar kuģīti vai motorjahtu. Savukārt, aktīvās atpūtas cienītājiem ir pieejama laivu, katamarānu un SUP dēļu noma. Asāku izjūtu tīkotāji var baudīt aizraujošu piedzīvojumu veikborda un ūdensslēpošanas trasē, kā arī izbraucienā ar Flyboard.

Kuģīši:

Maršruti, ekspedīcijas, laivu noma:

Ūdens velosipēdi un laivu noma

Aktīvā atpūta uz ūdens

Peldvietas Jelgavā un apkārtnē

 • Lielupes labajā krastā pie gājēju promenādes
 • Lielupes kreisajā krastā, Pasta salā
 • Ozolnieku ezers, Ozolnieki

Makšķerēšanas iespējas

Izvēlies savu vasaras maršrutu!

Šīs vasaras jaunumi ir pārgājienu maršruti, kas ļaus ikvienam atklāt zaļus brīnumus dabā un izbaudīt aktīvu atpūtu svaigā gaisā. Tāpat tematiski maršruti sarūpēti arī ģimenēm ar bērniem. No daudzpusīgā piedāvājuma klāsta atliek vien izvēlēties piemērotāko un doties ceļā! 

Jaunums! Pārgājienu maršruti dabā

Jaunums! Brīvdienu ceļvedis ģimenēm ar bērniem

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs izveidojis brīvdienu ceļvedi ģimenēm ar bērniem, kas būs lielisks palīgs, plānojot kopīgu brīvdienu izbraucienu Jelgavas pusē. Ceļvedī apkopoti tūrisma objekti un vietas Jelgavā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā, kuru apmeklējums sagādās prieku kā lieliem, tā maziem ceļotājiem.

Uzziniet vairāk!

“Smelies spēku Zemgales vērtībās!”

Zemgales vērtības ir gan tās vēsturē, gan tradicionāli spēcīgajās saimniecībās. Iesakām doties vienas dienas braucienā, lai iepazītu gan Zemgales vēsturisko bagātību, apmeklējot Blankenfeldes un Elejas muižas, gan izgaršotu Zemgales garšas - Mālkalnu sieru saimniecībā “Blūdži” un piparmētru produkciju Lolitas Duges Piparmētru namiņā. Kopējā maršruta cena – 16,50 EUR no personas, pensionāriem 14,00 EUR. Vairāk informācijas un pieteikšanās pa tel. +371 29776060 (Baiba), +371 26326243 (Guna) vai e-pastā Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

Maršruti pa Jelgavas apkārtni

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs piedāvā četrus maršrutus pa Jelgavas apkārtni, kas iepazīstina ar ievērojamākajām apskates vietām un saimniecībām. Maršruti īpaši noderēs tiem, kas savā vasaras ceļojumā plāno doties kopā ar ģimeni vai grupu.  

Uzziniet vairāk!  

Vasaras ekskursiju kalendārs

Dodieties vasaras ekskursijās kopā ar zinošajiem gidiem, kuri aizraujošā stāstījumā atklās interesantākos faktus un pat kādu noslēpumu par jau labi zināmām un mazāk zināmām vietām Jelgavā un apkārtnē. 

Ielūkojies vasaras ekskursiju kalendārā un piesakies laicīgi!

Uzziniet vairāk!  

Iepazīstiet Jelgavu un apkārtni kopā ar gidu!

Jelgava un apkārtne ir bagāta ar dažādiem notikumiem un vēstures faktiem un tos vislabāk atklāt, dodoties ekskursijā kopā ar zinošiem gidiem.

Uzziniet vairāk!

Ceļo ar velo!

Izbrauciens ar velosipēdu pa Jelgavu un apkārtni ir brīnišķīga iespēja iepazīt šī reģiona skaistākās un stāstiem bagātākās vietas aktīvā kustībā. Ceļojumu ar velo iespējams plānot pašiem vai izvēlēties kādu no jau gatavajiem velomaršrutiem Jelgavā un apkārtnē:

 • Velomaršruts “Lielupes kreisasi krasts un Svētes paliene” (22 km)
 • “Jelgava – Lielupes labais krasts” (16 km)
 • “Ziemassvētku kauju piemiņas vietas” (35 km)
 • “Pa mītiskā Tīreļu līdzenumu ceļiem un takām” (35 km)
 • “Pa pirmā Valsts prezidenta pēdām” (45 km)
 • “Ciemos pie cēlajiem zirgiem un draiskajām kazām” (13 km)
 • “Muižas un Zemgales ainavas” (80 km)
 • “Iepazīsti Ozolniekus un to apkārtni!” (27 km)
 • “No Jelgavas uz Ķemeru Nacionālo parku” (40 km)
 • “Lielais Zemgales loks” (125 km)

Uzziniet vairāk!

Velonoma

 • Pepijas velomānija -velosipēdu, tandēmvelosipēda un inventāra noma, velo izbraucieni gida pavadībā, ekspedīciju un sacensību organizēšana visai ģimenei
 • Velonoma “Agate hotel” - velosipēdu un velo inventāra noma.

Aktuāli! Piedalies Zemgales velo vasara 2017!

No 1.jūnija līdz 31.augustam aicinām piedalīties veloorientēšanās pasākumā, kura ietvaros jāatrod 100 kontrolpunkti Zemgalē un Sēlijā, un zināms, ka vairāki no tiem atrodami Jelgavā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā.

Tāpat “Zemgales velo vasaras 2017” ietvaros Jelgavas pusē norisināsies arī kopīgi izzinoši un izklaidējoši velo braukšanas pasākumi.

Dodies izjādē ar zirgu!

*Apmeklējumu jāpiesaka iepriekš!

Dodies dabā!

Izraujieties no pilsētas un ikdienas  rutīnas un dodieties ārpus telpām, baudīt vasaru un dabu – tik daudz krāsu, smaršu un dzīvības visapkārt! Izbaudi!

Aicinām apmeklēt arī pastaigu vietas Jelgavas pilsētā. Katrai no tām piemīt savs īpašais vēsturiski-mūsdienīgi-romantiskais šarms. Šīs pastaigu vietas ļauj baudīt skaistākās pilsētas ainavas un paraudzīties uz Jelgavu no jauna skatu punkta.

Izbaudi vietējo garšu daudzveidību!

Vasaras piedāvājums “Izgaršo vietējo!”

Arī šovasar vietējie ēdināšanas uzņēmumi aicina nobaudīt Vasaras īpašo piedāvājumu, šoreiz jo īpaši godinot kartupeli. Vai zinājāt, ka Latvijas teritorijā kartupelis pirmo reizi galdā celts tieši Jelgavā, hercoga galmā? Par godu tam no 1. jūlija līdz 30. septembrim vairāki vietējie ēdināšanas uzņēmumi gatavi piedāvāt izgaršot labāko – gatavotu jau no jau izsenis iecienītā kartupeļa. 

Uzzini vairāk!

Paviesojies, izzini, izgaršo!

Ja vēlaties uzzināt, kur un kā top dažādi vietējie gardumi un to arī nogaršot, aicinām doties ciemos pie pašiem ražotājiem uz Jelgavas, Jelgavas novada un Ozolnieku novada uzņēmumiem un mājražotāju saimniecībām – tieši te iespējams pašu acīm redzēt, kā top Zemgales garša Jelgavas pusē.  

*Visos ražošanas uzņēmumos apmeklējums iepriekš jāpiesaka!

 • Jaunums! Vīna darītava “Ābelītes” – vīna darītavas apskate, iespēja uzzināt daudz jauna par vīna darīšanu. Piedāvā nobaudīt gatavos vīnus, kā arī apskatīt zemnieku saimiecību un daiļdārzu.
 • Jaunums! Dabisko uztura bagātinātāju ražotne “Imunity” - pieaugušo grupām (5-10 cilvēki) iespēja apmeklēt ražotni un nodegustēt uztura bagātinātājus, kuru pamatā ir tikai Latvijā audzētas ogas un augi.
 • Karameļu darbnīca – karameļu gatavošanas šova paraugdemonstrējumi, karameļu darbnīcas ražoto saldumu degustācijas. Iespējams piedalīties karameļu gatavošanas procesā un pagatavot pašiem savu karameli.
 • Līgas medus” – stāsts par bišu dzīvi un medus ražošanu, dravas apmeklējums (labvēlīgos laika apstākļos), produkcijas degustācija, iegāde.
 • Mājražotāju produkcijas veikaliņš “Pārtikas amatnieku sēta” - biedrības „Pārtikas amatnieki" izveidotajā veikaliņā saimnieki piedāvā Zemgales lauksaimnieku izaudzētu un amata meistaru izlolotu vietējo produktu degustācijas.
 • Ķiploku pārstrādes uzņēmums “Ķiploku pasaule” – nobaudiet visu, ko čaklā saimniece Antra gatavo no veselīgā garšauga ķiploka – arī tēju un karameles.
 • Blankenfeldes muiža – dabīgas sulas, gardi un veselīgi sīrupi no plūškoka, konservējumi no muižas dārzā augušiem dārzeņiem.
 • Mālkalnu siers – Blūdžu saimniecībā pēc oriģinālām receptēm gatavo sierus, pārstrādā dārzeņus un cep maizi – tas ir jānogaršo
 • “Piparmētru namiņš” - omulīgajā namiņā viss smaržo pēc piparmētrām. Šeit savus radošos eksperimentus ar piparmētrām īsteno saimniece Lolita, kas tos pārvērš gardos produktos.
 • Maizes ceptuve “Svētes maize” - ceptuvē iespējams vērot, kā top Svētes maize, ievērojot senās maizes cepšanas tradīcijas, kā arī pašiem izcept maizi.
 • Kaziņu ferma “Līcīši” – iespēja apskatīt saimniecības dzīvniekus un nogaršot kazas piena produktus.

Jelgavas īpašie ēdieni un dzēriens

Viesojoties Jelgavā, nobaudiet pilsētas īpašos ēdienus, kuri caur izsmalcinātām garšas niansēm atgādina par kādreiz varenās Kurzemes hercogistes galvaspilsētas vēsturi! Pamatēdienu „Hercoga bura”, desertu „Šarlotes skūpsts” un dzērienu „Jelgavas bellini” gardēžiem piedāvā nobaudīt vairāki Jelgavas ēdināšanas uzņēmumi: ģimenes restorāns “Hercogs”, picorāns “Tami Tami”, krodziņš “Istaba”, bistro “Silva”. Uzziniet vairāk!

Vasarā – uz laukiem!

Vasarā laukos pavadītais laiks ir īpaši vērtīgs, tāpēc dodieties uz atvērtajām saimniecībām Jelgavas pusē, kur saimnieko gudri un izdarīgi cilvēki – viņi jums zinās stāstīt par dažādiem dzīvniekiem, par bišu dzīvi, par augļu koku un stādu audzēšanu un daudz ko citu. Īpaši sajūsmā par iespēju izzināt dzīvi laukos būs bērni.  

Iepazīsti kultūrvēstures vērtības arī vasarā!

Jelgavā un apkārtnē atrodas vairāki apskates vērti kultūrvēstures objekti, kur ir vērts aizdoties. Daudzi no tiem ir ne vien izzinoši, bet arī iepazīstina ar kultūrvēsturiskām vērtībām. Turklāt, vairāku objektu apmeklējums šovasar solās būt īpaši aizraujošs, pateicoties tajos sarūpētām azartiskām aktivitātēm un notikumiem. Aicinām apmeklēt!

Aktuāli! Iepazīstiet piļu un muižu saimniecisko un radošo lomu!  

No 1.maija līdz 28.oktobrim akcijas “Apceļosim Latvijas pilis un muižas” ietvaros dodieties uz Jelgavas novada muižām un Jelgavas pili -  iepazīstiet to saimnieciskās un radošās dzīves lomu, kā arī nozīmi Latvijas valstiskuma veidošanā. Aktīvākie ceļotāji varēs piedalīties balvu izlozē. Uzzini vairāk par akciju...

LLU muzejā interesenti ir aicināti izspēlēt virtuālo spēli par Jelgavas pili un apskatīt pils foto galeriju, kā arī noskatīties dokumentālo filmu “Jelgavas pils – laikmeta spogulis”!

Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcija

Muzejā ir iespēja nosvinēt bērnu dzimšanas dienas ar pikniku muzeja pagalmā.

Ā. Alunāna memoriālais muzejs*

Vasarā muzeja apmeklētājiem iespējams atminēt “Cilindra noslēpumu”, nopelnot kādu vērtīgu balviņu.   

Ziemassvētku kauju muzejs “Mangaļi”

Ikvienam muzeja apmeklētājam iespēja izspēlēt spēli "Izlūku taka Ziemassvētku kauju muzejā", kas veidota kā uzdevumu apkopojums ar karti, ko iespējams saņemt ikvienam muzeja apmeklētājam. Spēlē ietvertie uzdevumi kā lieliem, tā maziem ļauj pārbaudīt savas zināšanas par notikumiem un faktiem saistībā ar leģendārajām Ziemassvētku kaujām.

Ievērojamu novadnieku dzīvesvietas

Jelgavas apkārtnē dzimuši un dzīvojuši ievērojami Latvijas valstsvīri, rakstnieki un mākslinieki. Dažas no mājām iespējams apmeklēt, lai uzzinātu vairāk par šo cilvēku dzīvi un iedvesmotos lieliem darbiem.

*Jelgavas “Tūrisma Avīzē” meklējiet “Izzini Jelgavu” konkursa anketu, kurā par objekta apmeklējumu saņemiet atzīmi, atbildiet uz diviem jautājumiem un saņemiet suvenīru Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī, Jelgavā, Akadēmijas ielā 1!

Izbaudiet īpašas emocijas!

Uzzini vairāk!

 

Gūsti vēl vairāk ideju savai vasaras atpūtai Jelgavā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā - www.visit.jelgava.lv  

Seko jaunumiem Facebook (JelgavaTIC), Twitter (@VisitJelgava), Draugiem.lv/visitjelgava

 

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs 

Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornis (1.stāvs)

Jelgava, Akadēmijas iela 1, LV-3001

Tālrunis: +371 63005445, 63005447

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

www.visit.jelgava.lv

 

Darba laiks (1.maijs - 30.septembris)

Pirmdiena - piektdiena: 09:00 - 22:00

Sestdiena: 10:00 - 22:00

Svētdiena: 10:00 - 18:00