Ziemassvētku kauju muzejs

Latvijas Kara muzeja filiāle „Ziemassvētku kauju muzejs" atrodas Jelgavas novada Valgundes pagasta „Mangaļu" mājās. Tā izveidota 2005. gadā.

Muzeja teritorijā saglabājušies unikāli I pasaules kara lauka fortifikācijas elementi, kas saistīti ar leģendārajām Ziemassvētku kaujām. Ziemassvētku kauju muzeja brīvdabas ekspozīcijā autentiskā vietā rekonstruēts nocietinājumu sistēmas posms- blindāža un daļa no vācu aizsardzības pirmās līnijas- „vācu vaļņa”, kas ir vienīgais šāda veida objekts Baltijā.

Muzeja iekštelpās iespējams aplūkot izstādi „Latviešu strēlnieku Ziemassvētku kaujas”. Vairāk kā 200 fotogrāfijas, kauju shēmas un Tīreļpurva apkārtnē atrastie priekšmeti sniedz interesantas vēsturiskas liecības par tā laika notikumiem. Iekštelpās apskatāms arī lielākais kauju vietu makets Latvijā, kurā attēloti vairāki kvadrātkilometri Ziemassvētku kauju teritorijas ar I pasaules kara nocietinājumiem.

Ziemassvētku kauju muzeja izzinošā taka

  • Izzinošā taka 7.2 km garumā, sadarbībā ar Latvijas Valsts mežiem, izveidota Ziemassvētku kauju vietās.
  • Takas sākums un beigas atradīsies Ziemassvētku kauju muzejā Jelgavas novada Valgundes pagasta „Mangaļos" un tās maršruts plānots pa 1.latviešu strēlnieku brigādes uzbrukuma ceļu 1917.gada 5.janvārī.
  • Takas maršruts piesaistīts interesantākiem objektiem, kas saglabājušies līdz mūsdienām un apmeklētājiem ļaus labāk izprast Ziemassvētku kauju vietu saglabātības unikalitāti.
  • Informācijai par objektiem uzstādītas informatīvas planšetes 13 vietās, kas ļaus plašākai sabiedrības daļai iepazīt vēstures liecības (fortifikācijas būvju paliekas, vēsturiskas inženiertehniskas būves un precīzi identificējamas vēsturisku notikumu vietas), kuras līdz šim bieži vien palika informatīvā un praktiskā ziņā nepieejamas.

*Brīvdabas ekspozīcija un izzinoša taka pieejama pastāvīgi.

*Iekštelpu ekspozīciju apskate ārpus darba laika pirmdienās un svētdienās, ir iespējama iepriekš piesakoties.

Jelgavas nov., Valgundes pagasts, “Mangaļi” Skatīt karti
28349259, 67228147
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
LV, RU, ENG
Ieeja bezmaksas
Ekspozīcijas
Pirmdiena: -
Otrdiena: 10:00- 16:00
Trešdiena: 10:00- 16:00
Ceturtdiena: 10:00- 16:00
Piektdiena: 10:00- 16:00
Sestdiena: 10:00- 16:00
Svētdiena: -