Ziemassvētku kauju muzejs

Latvijas Kara muzeja filiāle „Ziemassvētku kauju muzejs" atrodas Jelgavas novada Valgundes pagasta „Mangaļu" mājās. Muzejs šeit izveidots 2005. gadā, lai sabiedrību informētu par leģendārajām I pasaules kara Ziemassvētku kaujām un kauju vietām, kurās saglabājušies unikāli I pasaules kara lauka fortifikācijas elementi.

Muzeja teritorijā apskatāms autentiskā vietā rekonstruēts nocietinājumu sistēmas posms – blindāža un daļa no vācu aizsardzības pirmās līnijas - „vācu vaļņa". Rekonstruētā vācu armijas pirmās aizsardzības līnijas nocietinājumu sistēmas daļa ir vienīgais šāda veida objekts Baltijā. Muzeja iekštelpās iespējams aplūkot izstādi „Latviešu strēlnieku Ziemassvētku kaujas". Vairāk kā 200 fotogrāfijas, kauju shēmas un Tīreļpurva apkārtnē atrastie priekšmeti sniedz interesantas vēsturiskas liecības par tā laika notikumiem. Iekštelpās apskatāms arī lielākais kauju vietu makets Latvijā, kurā attēloti vairāki kvadrātkilometri Ziemassvētku kauju teritorijas ar I pasaules kara nocietinājumiem.

Aktuāli! No 2017. gada janvāra līdz maijam Ziemassvētku kauju muzeja iekštelpu ekspozīcijas svētdienās un pirmdienās būs slēgtas. Pārējās dienās: darba laiks no pulksten10 līdz 16.

Jaunums!

2015.gadā apritēja 100 gadi kopš latviešu strēlnieku bataljonu izveidošanas un to pirmajām kaujām. Atzīmējot šos notikumus, Latvijas Kara muzeja filiālē „Ziemassvētku kauju muzejs" atklāta brīvdabas izstāde „Latviešu strēlnieku bataljoniem 100".

Papildus tam atklāta arī izzinoša taka 7.2 km garumā, kas sadarbībā ar Latvijas Valsts mežiem, izveidota Ziemassvētku kauju vietās. Takas sākums un beigas atradīsies Ziemassvētku kauju muzejā Jelgavas novada Valgundes pagasta „Mangaļos" un tās maršruts plānots pa 1.latviešu strēlnieku brigādes uzbrukuma ceļu 1917.gada 5.janvārī. Takas maršruts piesaistīts interesantākiem objektiem, kas saglabājušies līdz mūsdienām un apmeklētājiem ļaus labāk izprast Ziemassvētku kauju vietu saglabātības unikalitāti. Informācijai par objektiem uzstādītas informatīvas planšetes 13 vietās, kas ļaus plašākai sabiedrības daļai iepazīt vēstures liecības (fortifikācijas būvju paliekas, vēsturiskas inženiertehniskas būves un precīzi identificējamas vēsturisku notikumu vietas), kuras līdz šim bieži vien palika informatīvā un praktiskā ziņā nepieejamas.

Izzinošās takas karte

Izzinošās takas informācija

Brīvdabas ekspozīcija un izzinoša taka pieejama pastāvīgi

Iekštelpu ekspozīciju apskate ārpus darba laika pirmdienās un svētdienās, ir iespējama iepriekš sazvanoties.

 

 

 

 

Jelgavas nov., Valgundes pagasts, “Mangaļi” Skatīt karti
28349259, 67228147
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
LV, RU, ENG
Ieeja bezmaksas
Ekspozīcijas
Pirmdiena: Slēgts
Otrdiena: 10:00- 16:00
Trešdiena: 10:00- 16:00
Ceturtdiena: 10:00- 16:00
Piektdiena: 10:00- 16:00
Sestdiena: 10:00- 16:00
Svētdiena: Slēgts