RAF mikroautobusu kolekcija

Kopš 2012.gada maija bijušajā RAF administratīvajā ēkā izvietota autobraucēja Andra Dambja RAF rūpnīcā ražoto automobiļu kolekcija, kas pieejama apskatei gida pavadībā. Šeit vienuviet var apskatīt vairāk nekā 15 dažādus RAF autobusu modeļus, piemēram, RAF 22031 Latvija neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnu, RAF 2924 autoveikalu, kā arī vienu no tikai 10 saražotajiem RAF 976M autobusiem.

RAF rūpnīcu agrāk dēvēja par „RAF republiku" un kā vēl viena no tā laika liecībām ir saglabājusies kinozāle. No rūpnīcas laikiem ir saglabājušās vairākas vēsturiskas relikvijas – gleznas, plakāti, rasējumi, galdi, krēsli un pat to laiku datortehnika, kā arī unikāla foto izstāde, kas atspoguļo rūpnīcas strādnieku ikdienu.

Šobrīd agrākās Rīgas Autobusu Fabrikas (RAF) teritorijā vairs netiek ražoti autobusi, bet ir izveidots industriālais parks SIA "NP Jelgavas Biznesa Parks", kas apsaimnieko teritoriju un iznomā telpas, pielāgojot tās mūsdienīgai ražošanai, tāpēc šeit notiek attīstība un turpinās ražošanas tradīcijas.

Darba laiks

RAF kolekcijas apskate gida pavadībā iespējama jebkurā dienā (dienas gaišajā laikā), bet jāpiesaka iepriekš, zvanot uz Jelgavas reģionālo tūrisma centru, darba dienās līdz plkst. 17:00 pa tālruni 63005447.

Cenas

10.00 EUR par gida pakalpojumiem

+ ziedojumu kastītē 5.00 EUR no grupas līdz 10 cilvēkiem; 10.00 EUR no grupas 11 līdz 20 cilvēkiem; 15.00 EUR no grupas 21+ cilvēkiem.

 

Jelgava, Aviācijas iela 18 Skatīt karti
63005447
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
LV, RU, EN
Darba laiks – pēc iepriekšējas pieteikšanās
Ieeja par ziedojumiem
Ekspozīcijas
Pieejams gids