Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs

Muzeja misija ir: "Latviešu teātra tēva Ādolfa Alunāna piemiņas iemūžināšana, ar viņa vārdu saistot teātra pirmsākumus, teātra spēlēšanas tradīcijas, to turpinājumu Jelgavā un novadā tagad un nākotnē."


Par Ādolfu Alunānu (1848 - 1912)

Ādolfs Alunāns - latviešu teātra pamatlicējs, pirmais profesionālais aktieris, režisors, dramaturgs, teātra organizators, aktieru audzinātājs un teātra mākslas popularizētājs. Par šiem nopelniem latviešu tauta viņu uz visiem laikiem iecēlusi teātra tēva godā. Jelgava ir Ādolfa Alunāna dzimtā pilsēta, te pagājuši bērnības un skolas gadi, te vācu teātrī mazais Ādolfs iepazinis un iemīlējis teātri. 

Ādolfa Alunāna memoriālā māja ir vieta, kurā latviešu teātra tēvs dzīvojis divus pēdējos dzīves gadus no 1910.-1912. gadam, bet viņa ģimene līdz 1926. gadam. Te glabājas viņa radošais mantojums un mēbeles, bibliotēka un sadzīves priekšmeti atgādinot par 19. gadsimta romantiku un uzturot dzīvu latviešu teātra tēva Ādolfa Alunāna garu.

No 1. augusta līdz 5. septembrim Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs nebūs pieejams apmeklētājiem.

Jaunums!  Vasarā muzeja apmeklētājiem iespējams atminēt “Cilindra noslēpumu”, nopelnot kādu vērtīgu balviņu.    

Izglītojošās programmas

 • Muzeja izglītojošā programma "Uz bīnes jāprot grozīties". (40 - 50 min.)

Tās ir interaktīvas lomu spēles stila tērpos, kurās apmeklētāji var iestudēt uz muzeja skatuvītes gan lugu fragmentus, gan anekdošu dialogus, gan mīklas minēt, skatīties videoierakstus ar Ā.Alunāna lugu fragmentiem un anekdotēm. Tādiem skaisti tērptiem ļaujam fotografēties.

 • Muzeja izglītojošā programma "Valoda caur laikiem" (40 - 50 min.)

Nodarbība paredzēta 6 - 12.klašu skolniekiem un pieaugušajiem, lai ar spēlēm un atraktīviem uzdevumiem atsvaidzinātu zināšanas par latviešu valodu.
Šos piedāvājumus iespējams izmantot trešdienās un ceturtdienās no 10:00 - 17:00 un piektdienās no 10:00 - 14:00. Lūdzam iepriekš pieteikties pa telefonu 63021180.

Darba Laiks   

Trešdien, ceturtdien, piektdien, sestdien, svētdien no 10.00 - 17.00 ar pusdienu pārtraukumu no 13:00 - 14:00

Cenas

Ā.Alunāna memoriālā muzeja (mājas) pastāvīgā ekspozīcija un izstāde:

 • Pieaugušajiem  1.00 EUR
 • Skolēniem 0.50 EUR
 • Studentiem 50% atlaide

Izstāde muzejā:

 • Pieaugušajiem 0.70 EUR
 • Studentiem 50% atlaide

Ekskursija ar gidu latviešu valodā: grupa līdz 20 personām 10.00 EUR

Ekskursija ar gidu angļu vai krievu valodā: grupa līdz 20 personām 15.00 EUR

Izglītojošās programmas:

 • pieaugušajiem 1.50 EUR
 • skolniekiem  1.00 EUR

Papildus informācija

 • Ir audio gidi angļu, vācu, krievu un norvēģu valodās.
 • Cilvēkiem ar kustību traucējumiem iespējams noskatīties 30 minūšu garu filmu (ekskursija pa memoriālajām istabām) latviešu valodā ar titriem krievu, angļu, vācu valodā. 
 • Iespējams bērniem un pieaugušajiem iepazīties ar Ādolfa Alunāna dzīvi, radošo darbību un viņa laiku interaktīvajā ekrānā un spēlēs

 

Jelgava, Filozofu iela 3 Skatīt karti
63021180
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
LV, RU
Pieaugušie 1.00 Bērni 0.50
Ekspozīcijas
Cilvēki ar kustību traucējumiem
Pieejams gids
WC
Labierīcības