Elejas muižas tējas namiņš un parks

Pašreizējais Elejas muižas ansamblis veidots 19.gs. sākumā, klasicisma stilā grāfam Žanno Mēdemam. Savulaik tas atzīts par Kurzemes klasicisma pērli un izcilu būvniecības paraugu Eiropā. Pirmā pasaules kara laikā 1915.gadā ēkas tika nodedzinātas. Līdz mūsdienām saglabājusies muižas pārvaldnieka māja un teātra māja jeb klēts, tējas namiņš un senā baronu kapsēta, bet no kādreizējās majestātiskās pils palikušas vien drupas. Kopš 1967.gada Elejas muižas ansamblis ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.

Parka teritorijas struktūras un stādījumi atbilst romantiskiem ainavu parkiem. Elejas parka teritorijā aug 15 dižkoki. Elejas muižas parks no dendroloģiskās un bioloģiskās daudzveidības viedokļa ir vērtējama kā saudzējama vides „pērle” Latvijas un Eiropas mērogā. Parka ziemeļu pusē atrodas Tējas namiņš kas ietilpst muižas ēku ansamblī un celts līdz ar pils būvniecību 19.gs. sākumā. Tas noslēdz aleju aiz centrālās lauces. Tējas namiņā savulaik atradies pēdējās Kurzemes - Zemgales hercogienes Dorotejas piemineklis, tā dēļ 19.gs. vidū tējas namiņš tika paplašināts un izbūvēta apsīdas piebūve, joprojām redzama pieminekļa iedobuma vieta.

Nopostīts reizē ar pili 1915. gadā, bet pēc 100 gadiem - 2015. gadā tas piedzīvoja savu "atdzimšanu". Ar Eiropas Ekonomiskās zonas finanšu instrumenta programmas finansiālu atbalstu, projekta "Elejas muižas apbūves restaurācija" ietvaros, tika restaurēts gan tējas namiņš, gan mūra žogs ar arkādēm. Žogs atrodas parka dienvidu pusē, celts 19.gs. 20.gados. Līdz ar restaurāciju atguvis savu šarmanto un romantisko izskatu.

Papildus informācija

Pēc atjaunošanas Elejas Tējas namiņš darbojas kā:

  • Tūrisma objekts;
  • Laulību ceremonijas vieta;
  • Kāzu pieturvieta;
  • Vieta, kur organizēt temitskus pasākumus - koncertus, tējas degustācijas, dzejas vakarus, dzimšanas dienas svinības, vecmeitu ballītes u.tml.pasākumus.

Optimālais cilvēku skaits Tējas namiņa iekštelpās - 30, ārpus  - neierobežots. 

 

Aicinām piedalīties fotokonkursā "Elejas tējas namiņš starp mums"! 

Dodies uz Elejas muižas parku un izveido pēc iespējas interesantāku un orģinālāku fotogrāfiju!

Konkursa norise tiek organizēta laika periodā no 2017. gada 1. februāra līdz 2017. gada 20. aprīlim. Viens no konkursa nosacījumiem ir, ka fotoattēlā jābūt redzamam Tējas namiņam un vismaz vienam cilvēkam.

Konkursa dalībnieki aicināti sūtīt savas fotogrāfijas uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

Foto : Guntars Strangats, Rihards Lonskis, Kristaps Hercs, Balticwedding, Bergman projekts. 

 

Jelgavas nov., Elejas pag. Skatīt karti
26128853
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
LV, RU, ENG
Darba laiks – pēc iepriekšējas pieteikšanās
Pieaugušie 1,50 Bērni 1,00
Kāzu vieta
Pieejams gids
Auto stāvvieta