Muiža "Villa Medem"

Mēdemu dzimtas rezidence Villa Medem ir celta 1818. gadā pēc Ādama Berlica projekta, kas tobrīd tika uzskatīts par viņa lielāko šedevru visā Kurzemes un Zemgales hercogistē.

Dzimtas īpašumu būvējis pēdējās Kurzemes hercogienes Dorotejas brālis - grāfs Žanno fon Medems. Otrā pasaules kara laikā Villa Medem dega, taču sienas un portiks izturēja. 1946. gadā tika lemts par ēkas atjaunošanu, kas Jelgavai bija neierasts lēmums, jo liela daļa arhitektūras šedevru, kas kara laikā bija bojāti vai izdeguši, tika vienkārši nojaukti. Villa Medem ieguva tās sākotnējo fasādes izskatu un formu, nojaucot vēlākajos gados veiktos pagarinājumus. Ēkas veidolā tika ienesti jauni elementi, un tā tika pielāgota Jelgavas linu fabrikas kluba vajadzībām. Villa Medem interjers nav saglabājies tā sākotnējā izskatā un šobrīd ēka ir pārmaiņu procesā, lai tuvākā nākotnē tā atdzimtu no jauna.

Eskursijas

Villa Medem ir pieejama apskatei ekskursantu grupām, iepriekš piesakot apskates laiku.

Papildus informācija

Villa Medem ir pieejama telpu noma dažādu pasākumu rīkošanai. 50% no katriem nomas ieņēmumiem tiks ziedoti "Villa Medem bērnu fondam" (neieskaitot pievienotās vērtības nodokli).

 

Jelgava, Uzvaras iela 55 Skatīt karti
25970219
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
LV, RU, EN, DE, FR
Darba laiks – pēc iepriekšējas pieteikšanās