Blankenfeldes muiža

Blankenfeldes muiža atrodas Jelgavas novada Vilces pagastā. Tā pirmo reizi pieminēta 1426.gada 6.martā, kad to no Vācu ordeņa mestra Johana von Mengeles nopirka Klauss von Medems. Muiža atradusies vairāku muižkungu īpašumā, līdz Latvijas Republikas Agrārās reformas laikā 1920.gadā tajā ierīkoja pansionātu. 20.gs. 90-to gadu sākumā muiža atgriezās tās iepriekšējā īpašnieka mazmeitas Adīnas von Bernevicas īpašumā, bet 2007.gadā muiža nonāk pašreizējā saimnieka rokās, kas pamazām atdod muižai iepriekšējo krāšņumu – jau ir rekonstruēts stallis/vāgūzis, muižas parkā atjaunotas vēsturiskās alejas un celiņi un veikti citi atjaunošanas darbi, maksimāli saglabājot arhitektūras mazo formu bagātību – iebraucamos vārtus, mazos paviljonus, rokoko stila dzelzs kaluma dārza vārtiņus u.c.

Blankenfeldes muižas lepnums ir pašu dārzos augošie plūškoki un no tiem pagatavotā produkcija sevišķi vīni, kuri ļoti garšoja arī karalim Luijam XVIII.
Muiža piedāvā savus ražojumus no pašu audzētiem augļiem, ogām, dārzeņiem - 100 % dabiskas sulas, gardus un veselīgus sīrupus, kā arī konservējumus, kurus varat iegādāties muižas veikaliņā.

Blankenfeldes muižas buklets (PDF)

blankenfeldes buklets LV

 

Blankenfeldes muižas piedāvājums

 • Iepazīt muižu un tās parku,
 • Klausīties stāstu par Francijas karaļa Luija XVIII uzturēšanos muižā,
 • Zvanu muzeja apskate un zvanu apgleznošana,
 • Viesnīcas pakalpojumi,
 • Telpu īre pasākumiem,
 • Ekskursija Blankenfeldes muižas ražotnē ar produkcijas degustāciju,
 • Iespēja muižas parkā uzspēlēt Muižkungu laikā spēlēto kriketu,
 • Izbaudīt tēju vai kafiju zem 400 gadus vecā oša,
 • Pastaiga 19.gadsimta vidus angļu klasicisma stilā veidotajā ainavu parkā, apskatot dīķus, daudzveidīgo koku un augu valsti,
 • Bērnu spēļu laukumiņi,
 • Iespējams noorganizēt pikniku parkā vai muižas pagalmā,
 • Spoku stāsti, izjūtot senās muižas elpu,
 • Uz atklātas uguns gatavota maltīte,
 • Telšu vietas,
 • Atjaunotā Vārtu mājā iespējams rīkot pasākumus un svinības līdz 60 cilvēkiem.

Zvanu privātkolekcija

Atvērta Valda Jākobsona zvanu privātkolekcija, kurā ietilpst ap 1000 dažādas izcelsmes, vēstures, senuma, formas un materiālu zvanu, un šī kolekcija kopš 2014.gada jūnija izvietota un skatāma restaurētajās Blankenfeldes muižas vāgūža/staļļa telpās.  Zvanu muzejā darbu ir uzsākusi porcelāna zvaniņu apgleznošanas radošā darbnīca, kurā ikviens – gan liels, gan mazs – varēs izveidot savu īpašo un unikālo zvaniņu, ko atstāt sev par skaistu piemiņu vai dāvāt tuviem un mīļiem cilvēkiem.

Plašāku informāciju par Zvanu muzeju skatīt šeit.

* Apmeklējumu pieteikt iepriekš pa tālruni 27810348.

Cenas un ieejas maksas

 • Muižas komplekss:

Pieaugušajiem 3,00 EUR;
Skolēniem, studentiem, pensionāriem 2,00 EUR;
Ģimenes biļete (2 pieaugušie un līdz 3 bērniem) 7,00 EUR

 • Zvanu muzejs:

Pieaugušajiem 3,00 EUR;
Skolēniem, studentiem, pensionāriem 2,00 EUR;
Ģimenes biļete (2 pieaugušie un līdz 3 bērniem) 7,00 EUR

 • Muižas komplekss + zvanu muzejs:

Pieaugušajiem 5,00 EUR;
Skolēniem, studentiem, pensionāriem 3,00 EUR;
Ģimenes biļete (2 pieaugušie un līdz 3 bērniem) 12,00 EUR

DETALIZĒTA INFORMĀCIJA PAR CENĀM (PDF)

Papildus informācija

Par muižu

Personas: Muižā vairākkārt uzturējies Francijas karalis Luijs XVIII, kuram pa godu muižā ir ierīkota izstāde. Šeit dzimis viens no pirmajiem Latvijas inženieriem E.J. Bīnemanis – viens no latviešu tehniskās inteliģences pārstāvjiem, viņa atpazīstamība saistīta ar gaisa kuģniecību. Muižā bērnību pavadījis pasaulē atzītais kontratenors Sergejs Jēgers.
Arhitektūra: Muižas apbūvei piemīt Latvijā reti sastopama arhitektūras mazo formu bagātība – iebraucamie vārti, mazi paviljoni, rokoko stila dzelzs kaluma dārza vārtiņi.
Darbība: Vēsturiski Blankenfeldes muiža bija plaši pazīstama ar plūškoka izmantošanu pārtikā. Tika ražots un pārdots plūškoka vīns, sula. Dāmu vidū īpaši pieprasīta bija plūškoka ziedu tēja, kas tika uzskatīta par lielisku tievēšanas līdzekli!

Blankenfeldes muižas parks

Parkā ir izveidotas pastaigu takas un tiltiņi, ierīkots parka apgaismojums, kā arī uzstādītas vairākas atrakcijas, kas būs interesantas gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Blankenfeldes muižas viesnīca

Viesnīca atrodas tikko restaurētajā muižas daļā – stallī / vāgūzī, kuras pirmajā stāvā izvietota muižas īpašnieka zvanu kolekcija, bet otrajā stāvā – gaumīgi iekārtoti, mājīgi viesnīcas numuriņi. Tajos apmeklētāji var pārnakšņot, izbaudot senatnīgo muižas atmosfēru kopā ar mūsdienu komfortu. Informāciju par viesnīcu skatīt šeit

 

Jelgavas nov., Vilces pag. Skatīt karti
27810348
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
LV, RU, ENG
Pieaugušie 3,00 Bērni 2,00
Ekspozīcijas
Degustācijas
Naktsmītnes
Konferenču telpas
Kāzu vieta
Ģimenēm ar bērniem
Pieejams gids
Wi-Fi
Auto stāvvieta
Bērnu rotaļlaukumi
Pirmdiena: 10:00- 18:00
Otrdiena: 10:00- 18:00
Trešdiena: 10:00- 18:00
Ceturtdiena: 10:00- 18:00
Piektdiena: 10:00- 18:00
Sestdiena: 10:00- 18:00
Svētdiena: 10:00- 18:00