Kāzas Jelgavā un apkārtnē

Kāzas ir viens no svarīgākajiem un gaidītākajiem notikumiem cilvēku dzīvē. Gatavojoties šim īpašajam pasākumam, aicinām izvēlēties kādu no kāzu piedāvājumiem Jelgavas pusē.

JELGAVAS SV. TRĪSVIENĪBAS BAZNĪCAS TORNIS

Romantisks bildinājums vai laulību ceremonija tuvāk debesīm, pirmais kāzu valsis uz stikla grīdas, šampanieša dzirkstis un skaista foto sesija pie pulksteņa ciparnīcām... Piedzīvojiet to Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī Driksas upes krastā, kur vienuviet saplūst gadsimtu šarms un mūsdienu elegance, dāvājot neaizmirstamas emocijas. Lai šo dienu padarītu vēl iespaidiem bagātāku, jaunlaulātajiem tiek piedāvāts radošo nodarbību klāsts - ziepju vārīšana, īpašo puzuru - ķistu veidošana, Zāļu sievas gudrības vai kāzu ekskursija cauri torņa stāviem.
Akadēmijas iela 1, Jelgava, tel. 63005445, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.www.tornis.jelgava.lv

BAROKA ROMANTIKA JELGAVAS PILĪ

Jelgavas pils ir vieta, kur saplūst pagātne ar nākotni un caurvij dažādas leģendas. Kāzu valsis Baltijā lielākajā baroka pilī būs neaizmirstams pārdzīvojums. Lai jaunā pāra mīlestību padarītu vēl saldāku, Jelgavas pils galma dāmas piedāvā nobaudīt īpašu karstās šokolādes dzērienu ar augļiem, klausoties patiesus stāstus no galma dzīves. Pils parks ar romantisko tiltiņu un zaļumu visapkārt ir lieliski piemērots foto sesijām. Šeit jaunlaulātos sagaida pirmie kāzu uzdevumi un pastaigas jaunlaulāto statusā. 
Lielā iela 2, Jelgava, tel. 63005617, e-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.www.jelgavaspils.lv

MĀKSLAS PIESKĀRIENS ĢEDERTA ELIASA JELGAVAS VĒSTURES UN MĀKSLAS MUZEJĀ

Muzeja ēka pazīstama ar vēsturisko nosaukumu Academia Petrina. Šajā ēkā atradusies arī pirmā augstskola Latvijā. Vislielākā muzeja krājuma vērtība ir latviešu glezniecības vecmeistara Ģederta Eliasa darbu kolekcija. 
Laulību ceremonija kādā no Eliasa zālēm, romantiska fotosesija muzeja vidē un ekskursija viesiem pa muzeju. Tas viss vienā elpas vilcienā ar mākslas klātesamību visas dienas garumā.
Muzeja apkārtnē atrodas atjaunotā vēsturiskā muzeja piebrauktuve, kur jaunlaulātajiem viesi var sarūpēt dažādus pārsteigumus.

Akadēmijas iela 10, Jelgava, tel. 63023383, e – pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.www.jvmm.lv

MĪLESTĪBAS ALEJA

Dobeles šosejas malā atrodas bērzu aleja, kas nosaukta par Mīlestības aleju. Ar šo vietu saistās leģenda par diviem 18.gs. dzīvojušiem draugiem, Kurzemes-Zemgales hercoga padomniekiem Teču un Švanderu, kam šī bijusi iecienīta pastaigu vieta. Abiem vīriem sanācis iemīlēties vienā meitenē, taču draudzības vārdā viņi atteikušies no šīm jūtām un palikuši vecpuišos, bet meitene apprecējusi citu. Švanders ar Teču viņai izmaksājuši lielu pūra naudu. Rūpes par jaunajiem pāriem turpinājās arī pēc abu draugu nāves - tie visu savu mantu novēlēja Jelgavas amatnieku cunftei, kurai vajadzēja izmaksāt pūra naudu tai amata meistara meitai, kas nākamajā gadā pirmā izies pie vīra. Turklāt jaunajam pārim bija jālaulājas baznīcā un jāiestāda viens bērziņš draugu vecajā pastaigu vietā. Abi draugi tika apbedīti katrs savā alejas galā un katram uzstādīts piemineklis, bet līdz mūsdienām saglabājusies tikai viens - Teča vāze. Šī tradīcija ir spēkā joprojām un jaunajam pārim kāzu dienā ir iespēja iestādīt savu bērziņu Mīlestības alejā, bet kāzu gadadienā to apmeklēt, lai apskatīt pašu stādīto kociņu.
Informācija: Jelgavas tūrisma informācijas centrā, tel. 63005447, e-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

SAVIĻŅOJOŠS IZBRAUKUMS AR KUĢĪTI PA LIELUPI

Ar senatnīgu šarmu un 90 gadu pieredzi jaunlaulātos romantiskā izbraukumā pa Lielupi aicina kuģītis „Frīda”. Tā ir iespēja sajust vēju matos un apskatīt Jelgavu no upes puses. Kuģītis vizinās garām Jelgavas pilij un aizvedīs līdz Pils salai, kur mājo savvaļas zirgi. 
Tel. 29486086

LIDOJUMS AR GAISA BALONU

Neaizmirstams piedzīvojums ar čiekuru plūkšanu no egļu galotnēm. Tuvāk putna brīvībai...Izbaudiet lidojumu gaisa balonā. Lidojumi notiek Jelgavas pilsētā, Jelgavas novadā, Ozolniekos. Starta vieta tiek izvēlēta saskaņojot personu vēlmes un ievērojot lidojumu drošības pasākumus. Populārākā gaisa balona starta vieta Jelgavā Estrādes pļava, pretim Jelgavas pilij. Lidojumi notiek tikai labvēlīgos meteoapstākļos. Tel. 28377799, 22098098

BAUDIET DAGMĀRAS MĪLAS DZĒRIENU!

Jelgavas novada Zaļenieku profesionālajā vidusskolā radīts jauns mīlestības eliksīrs – dzēriens, kura galvenā sastāvdaļa ir leģenda par jauno Elejas muižas grāfieni Dagmāru, kas atdevusi dzīvību mīlestības dēļ. Dzēriena sastāvā ir avota ūdens, dzirkstošais vīns, degvīns, ķiršu sula, ogas, medus un piparmētras. Tas ir īpaši piemērots kāzu svinībām, jo iedzerot malku mīlas dzēriena, tas radīs maigu un vieglu noskaņu ikvienam tā baudītājam.

Leģenda vēsta, ka grāfa Mēdema 16 gadus vecā meita Dagmāra iemīlējusies Elejas muižas zirgu puisī. Tēvs, to uzzinājis, bijis ļoti nikns. Reiz ziedošā pavasara rītā grāfs rīko medības. Dagmāra, zinādama, ka medībās kungiem līdzi dosies arī viņas izredzētais, pošas līdzi medniekiem, bet tēvs to Dagmārai aizliedz. Skan medību taures, zviedz zirgi, rej suņi. Pēkšņi durvīs parādās jaunā skaistule brīnišķā mednieces tērpā. Tēvs, pārskaities par tādu nepaklausību, pavēl meitai atgriezties pilī. Bet lepnā un spītīgā Dagmāra uzskrien savā otrā stāva buduārā, atgrūž vaļā logu un izlec pa to... tieši uz akmeņiem. Vēl šo baltu dienu smaržīgās pilnmēness naktīs melna, auļojoša zirga mugurā, mednieces tērpam vējā plandot, jums garām var aiztraukties Dagmāra. Neaizturiet viņu, novēliet viņai laimi, jo viņa steidzas panākt medniekus, kuru vidū ir arī viņas mīļotais. Dagmāra rimsies tikai tad, kad būs viņus panākusi...

Dzēriens pieejams: 
- Pastāvīgajā ēdienkartē: kafejnīcā „Zemnieka cienasts” (tel. 20455402)
- Kāzu piedāvājumam, vasaras ēdienkartē: Jelgavas novadā – kafejnīcā „Zemnieka cienasts” (tel. 20455402), restorānā – bistro „Aitiņlauvas” (tel. 29160393), kafejnīcā „Pūteļkrogs” (tel. 29255010), Jelgavā – bistro „Silva” (tel. 29266586).
- Tūristu grupām (ar iepriekšēju pieteikšanos): leģenda un mīlas dzēriena degustācija Zaļenieku muižā (tel. 22043531)

MODES NAMS "TĒMA"

Modes nams "Tēma" kāzu dalībniekiem, līgavām un līgavaiņiem piedāvā tērpu izgatavošanu: kokteiļkleitas, vakarkleitas, mūsdienīgus tērpus ar etniskā stila elementiem (arī līgavai un līgavainim), aksesuāru izgatavošanu un rotu īri. Kā arī piedāvā telpas un aktivitātes vecmeitu ballītēm, skaistumkopšanas pakalpojumus - kosmētiskās procedūras, friziera pakalpojumus, make up, fotosesijas, dāvanas un dāvanu kartes.

Modes nams "Tēma", Elektrības iela 5a, Jelgava, tel. 29137893

 

Laulības ceremonija un kāzu pasākumi Jelgavas novada muižās

 

ELEJAS TĒJAS NAMIŅŠ

Tējas namiņš Elejas muižas parkā ir kā radīts, lai šeit vienā no mūža skaistākajām dienām sacītu viens otram "jā" vārdu.

Šo īpašo dienu aicinām izbaudīt vēsturiski romantiskā vietā, kur joprojām dzīva ir leģenda par grāfienes Dagmāras mīlestību, un muižas parkā Veimutpriedes, Holandes liepas, Sibīrijas baltegles un vilnainās irbenes stāsta vēstures stāstus un glabā senus noslēpumus. Šeit varēsiet atgriezties un izdzīvot savu kāzu dienu atkal no jauna.

Piedāvājumā:
- vieta laulību ceremonijai
- skaista vide kāzu foto sesijai
- iespējams svinīgs Tējas namiņa noformējums, foto sesija un vizināšanās zirga pajūgā muižas parkā

Elejas pagasts, Jelgavas novads, tel. 26128853, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Lielplatones muiža

Senatnīgu atmosfēru jaunajam pārim dzīves lielajā dienā piedāvā Lielplatones muiža:
- laulības reģistrācijas ceremoniju muižas lielajā zālē vai brīvā dabā Mīlestības alejā
- telpu dekorēšanu, kāzu valsi, šampanieti uz muižas balkona, vizināšanos zirga pajūgā muižas parkā un citus pārsteigumus

Lielplatones pagasts, Jelgavas novads, tel. 26611468, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Zaļāsmuižas pils

Mirkli, apstājies, tu esi skaists – Zaļāsmuižas parkā un pilī!
Piedāvājam radīt svinīgu noskaņu, prieku un vieglumu majestātiskās pils telpās laulību ceremonijai, pirmajam kāzu valsim un foto sesijas laikā.
Jūsu dienā – pils Jūsu rīcībā!

Zaļenieki, "Pils", Zaļenieku pagasts, Jelgavas noavds, tel. 29433918, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.; Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.www.zav.lv

*Par laulību ceremoniju interesēties Jelgavas novada dzimtsarakstu nodaļā
Pasta ielā 37, Jelgavā, LV-3001, tel. 63012255, 29104956

 

Kāzu piedāvājums atpūtas kompleksā "Grantiņi"

 

Atpūtas komplekss “Grantiņi” atrodas atrodas 10 km no Jelgavas, pasakaini skaistā vietā, klusā mežā ielokā, kur saplūst lauku daba un ūdens.

Piedāvājam rīkot svinības restorānā ar lieliem logiem un koka terasi, no kuriem paveras brīnišķīgs skats uz ainavu ar lielu dīķi un saliņām, kā arī kamīns, kas rada omulīgu un siltu noskaņu.

Atpūtas komplekss paredzēts svinību rīkošanai līdz 60 personām, tai skaitā 45 gultasvietām:

  • Viesnīca ar sešiem apartamentiem;
  • LUX numurs ar džakūzī;
  • 5 kempingi;
  • burvīga brīvdienu māja, kas atrodas gleznainā vietā - karjeru nogāzē.

Īpašais piedāvājums - aizraujošs brauciens ar laivu uz mīlestības saliņu.

Uzdāviniet sev un savam mīļotajam labāko dienu  – neaizmirstamas un oriģinālas kāzas.

Atpūtas komplekss "Grantiņi", Jelgavas novads, Svētes paasts, “Grantiņi 1”, tel. 26446422, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. www.grantinicamp.lv