Sv. Annas luterāņu katedrāle

Baznīcas dibināšanas akts apstiprināts 1567. gadā un tā ir vecākā līdz mūsdienām saglabājusies Jelgavas celtne, kā arī pirmā luterāņu baznīca Latvijā, kas atjaunota pēc II Pasaules kara.

Sv. Annas baznīca ir viens no retajiem manierisma stila pieminekļiem Latvijā. Baznīcas gotiskie elementi ir tornis ar smaili un augstie logi. 1910. gadā gleznotā Jāņa Rozentāla  altārglezna “Kristus un samariete” arī pašlaik atrodas Sv. Annas dievnama mazajā baznīcā. Glezna ir Latvijas mākslas pieminekļu sarakstā. 1994.g.gadā baznīcā tika uzstādītas Gēteborgas meistara Olafa Hammarberga 1938.gadā būvētās ērģeles. Tām ir 37 reģistri un 2072 stabules. Ar savu vareno skanējumu ērģeles kalpo ne tikai draudzes vajadzībām, bet arī pulcē daudzus garīgās mūzikas cienītājus. Dievnamā regulāri notiek garīgās un klasiskās mūzikas koncerti, kuros uzstājas augsta līmeņa Latvijas un ārvalstu izpildītāji.

Darba laiks

Baznīcu var apmeklēt dievkalpojumu laikā trešdienās (plkst. 18.00) un svētdienās (plkst 10.00). Citos laikos lūdzu sazinieties un vienojoties ar koordinatoru Jāni Buķi (tālr. 29838877), pie kā iespējams pieteikt arī ekskursijas.

 

 

Jelgava, Lielā iela 22a Skatīt karti
29123969
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.