Lielplatones muiža

Apciemojot Lielplatones muižu un tās gleznaino un teiksmām apvīto parku, atliek nedaudz ļauties iztēlei un var nonākt atpakaļ laikā. Laikā, kad pats Barons Hāns vēl staigāja pa mīlestības aleju un vešeriene senajā vešūzī steidza mazgāt baroneses tērpu ballei. Šī leģendām un teikām apvītā vieta ļauj ielūkoties vēstures un senu nostāstu pasaulē, savukārt tās skaistā un enerģiski spēcīgā daba palīdz uzlādēties ikdienas steigā sagurušai dvēselei.  

19. gs. muiža piederējusi baronu Hānu dzimtai. Kungu māja celta no 1845. līdz 1860. gadam. Sākotnējo ēkas projektu izstrādājis Kurzemes guberņas arhitekts E. J. A. Štrauss, bet no 1859. līdz 1860. gadā nezināms arhitekts to paplašinājis. Kompleksā ietilpst 20 ha liels parks, kalpu māja, vešūzis, kapela, dīķis, Hānu dzimtas kapi un citi ievērības cienīgi objekti. Ar muižu saistās dažādas leģendas un nostāsti.

Jaunums - Veļas mazgāšanas māja "Vešūzis" ! 

Muižas veļas māja celta (19.gs.- 20. gs. 20tie gadi) - 19. gadsimta nogalē. Ēkas restaurācijas procesā veļas māja atjaunota autentiski 18. un 19.gadsimtam, veicot restaurāciju gan no ārpuses, gan iekšpuses. Vešūzim ir trīs stāvi, katrs no tiem ir iekārtots atbilstoši to vēsturiskajām funkcijām: pirmajā stāvā ikvienam būs iespēja iepazīt seno veļas mazgāšanas un gludināšanas procesu gluži kā baronu laikā, otrajā stāvā ierīkota veļas žāvētava, savukārt trešais stāvs iekārtots kā vešerienes istabiņa.

Vešūzis ar savu funkciju ir Lielplatones muižas kompleksa oriģināla un autentiska sastāvdaļa. ​

Darba laiks

Muižas komplekss, kā arī veļas māja "Vešūzis" apskatāma katru darba dienu no plkst. 8.00 - 16.00.

Iepriekš piesakoties arī brīvdienās.

*Visus apmeklējumus jāpiesaka, iepriekš sazinoties ar Lielplatones tūrisma informācijas punkta vadītāju Ingūnu Pranku pa tālruni 26611468.

Cenas

Ekskursija muižas kompleksā:

  • 3,00 EUR pieaugušajiem; 
  • 2,00 EUR bērniem, studentiem, pensionāriem.

Iespēja līdzdarboties senās veļas mazgāšanas demonstrācijās vešerienes pavadībā - 2,00 EUR.

Jelgavas nov., Lielplatones pag. Skatīt karti
26611468
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
LV, RU, EN
Darba laiks – pēc iepriekšējas pieteikšanās
Konferenču telpas
Kāzu vieta
Ģimenēm ar bērniem
Pieejams gids
Suvenīru iegāde
Wi-Fi
Auto stāvvieta
Piknika vietas
Labierīcības