Vasaras ekskursiju kalendārs

Visas tūrisma sezonas garumā Jelgavas reģionālais tūrisma centrs sadarbībā ar vietējiem gidiem aicina doties ekskursijās, lai iepazītu Jelgavas un apkārtnes ievērojamās un mazāk zināmās vietas. Ielūkojies vasaras ekskursiju kalendārā un piesakies laicīgi!

1.jūlijs 12:00 Ekskursija pa Jelgavu un apkārtni “Jelgavas salas un savvaļas zirgi”

Pastaiga, lai iepazītu Jelgavas salas – Pasta salu, Gubernatora salu un Pils salu. Vēsturnieka Andra Tomašūna vadībā uzzināsiet daudz interesanta par šo salu vēsturi un varēsiet novērtēt tās šodien. Īpašs piedzīvojums gaida Jelgavas pils salā – kopā ar zirgu uzraugu Eināru Nordmani dosimies Lielupes palienes pļavās, lai uzzinātu vairāk par apm. 70 savvaļas zirgiem, kuri šeit mīt kopš 2007.gada. Sākums no Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa -Pasta sala -Gubernatora saliņa -Pils sala. Biļešu cena 1,50 EUR (pirmsskolas vec. bērniem bezmaksas).


15.jūlijs 10:00 Ekskursija ar autobusu “Cilvēki, vēsture un daba Salgales pusē”

Ievadot Ozolnieku novada svētkus, iepazīsim Salgales pagastu, kur dzīvojis Latvijas prezidents Jānis Čakste, rakstnieks Edvards Virza un risinājušies Latvijas vēsturē nozīmīgi notikumi. Gids – Ineta Freimane. Sākums no Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa - J. Čakstes mājas “Auči” - E. Virzas mājas “Billītes” - Salgale, Garoza. Ekskursija bezmaksas (ziedojumi objektos).


29.jūlijs 12:00 Ekspedīcija “Veco Jelgavu meklējot”.

Liecības par to, kāda bija Jelgava līdz 1944.gadam, glabā senās fotogrāfijas, laikraksti, seni tūrisma ceļveži un jelgavnieku atmiņas. Ekspedīcijā meklēsim, kā fotogrāfijās redzamās vietas izskatās tagad, kur Jelgavā  1.Latvijas brīvvalsts laikā bija aptiekas, kafejnīcas, skārņi  un iebraucamās vietas; kā jelgavnieki atpūtās, kā iepirkās, kā svētkus svinēja; kādi ievērojami ļaudis te dzīvoja,  par ko pļāpāja pie tējas tases un kādas profesijas Jelgavā bija vispieprasītākās. Gids – Signe Lūsiņa. Sākums no Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa. Biļešu cena 1,50 EUR (pirmsskolas vec. bērniem bezmaksas).


12.augusts Ekskursija - Ciemos pie mājražotājiem
26.augusts Ekskursija Piena, maizes un medus svētku ietvaros
2.septembris Ekskursija pa studentu pēdām Jelgavā
9.septembris Ekskursija Metāla svētku ietvaros
7.oktobris Ekskursija "Karavīru ceļš" - Ziemassvētku kaujām 100
19.oktobris Ekskursija "Grāmatu ceļš"

 

Informācija un pieteikšanās:

Plašāka informācija par ekskursiju maršrutiem un cenām pieejama divas nedēļas pirms plānotās ekskursijas mājas lapas sadaļā "Aktuāli".

Pieteikšanās un informācija: Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā, +371 63005447, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.