Vasaras ekskursiju kalendārs

Visas tūrisma sezonas garumā Jelgavas reģionālais tūrisma centrs sadarbībā ar vietējiem gidiem aicina doties ekskursijās, lai iepazītu Jelgavas un apkārtnes ievērojamās un mazāk zināmās vietas. Ielūkojies vasaras ekskursiju kalendārā un piesakies laicīgi!


15.jūlijs 10:00 Ekskursija ar autobusu “Cilvēki, vēsture un daba Salgales pusē”

Ievadot Ozolnieku novada svētkus, iepazīsim Salgales pagastu, kur dzīvojis Latvijas prezidents Jānis Čakste, rakstnieks Edvards Virza un risinājušies Latvijas vēsturē nozīmīgi notikumi. Gids – Ineta Freimane. Sākums no Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa - J. Čakstes mājas “Auči” - E. Virzas mājas “Billītes” - Salgale, Garoza. Ekskursija bezmaksas (ziedojumi objektos).

15. jūlijs 10:00 "Zemgales velo vasaras 2017" atskaites velobrauciens "Vasara pusē!"  

Maršruts: Jelgava - Ozolnieki - Caunītes - Valgunde - Mangaļi - Ložmetējkalns - Jelgava. Pa ceļam, Ziemassvētku kauju muzejā, gida stāstījums par šo vietu un tās norisēm, kā arī iespēja nobaudīt uz ugunskura vārītu zupu.
Maršruts paredzēts ap 65-70 km. Aicinājums - pirms doties izbraucienā, pārlieicnāties par savu fizisko sagatavotību!
Sākums no pļavas iepretim Jelgavas pilij. "Mangaļu" mājās plānots ierasties ap pulksten 13:00, atgriešanās Jelgavā - ap pulksten 18:00.

29.jūlijs 12:00 Ekspedīcija “Veco Jelgavu meklējot”.

Liecības par to, kāda bija Jelgava līdz 1944.gadam, glabā senās fotogrāfijas, laikraksti, seni tūrisma ceļveži un jelgavnieku atmiņas. Ekspedīcijā meklēsim, kā fotogrāfijās redzamās vietas izskatās tagad, kur Jelgavā  1.Latvijas brīvvalsts laikā bija aptiekas, kafejnīcas, skārņi  un iebraucamās vietas; kā jelgavnieki atpūtās, kā iepirkās, kā svētkus svinēja; kādi ievērojami ļaudis te dzīvoja,  par ko pļāpāja pie tējas tases un kādas profesijas Jelgavā bija vispieprasītākās. Gids – Signe Lūsiņa. Sākums no Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa. Biļešu cena 1,50 EUR (pirmsskolas vec. bērniem bezmaksas).


12.augusts Ekskursija - Ciemos pie mājražotājiem
26.augusts Ekskursija Piena, maizes un medus svētku ietvaros
2.septembris Ekskursija pa studentu pēdām Jelgavā
9.septembris Ekskursija Metāla svētku ietvaros
7.oktobris Ekskursija "Karavīru ceļš" - Ziemassvētku kaujām 100
19.oktobris Ekskursija "Grāmatu ceļš"

 

Informācija un pieteikšanās:

Plašāka informācija par ekskursiju maršrutiem un cenām pieejama divas nedēļas pirms plānotās ekskursijas mājas lapas sadaļā "Aktuāli".

Pieteikšanās un informācija: Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā, +371 63005447, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.