Maršruti pa Jelgavas apkārtni

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs ceļotājiem sagatavojis četrus tūrisma maršrutus pa Jelgavas novadu un Ozolnieku novadu. Maršrutos iekļautas katra reģiona ievērojamākās apskates vietas, saimniecības un aktivitātes, kas noteikti jāredz un jāizmēģina. Maršruti būs piemēroti tiem, kas plāno ekskursiju pa Jelgavas apkārtni radu un draugu kompānijā, kopā ar darba kolektīvu vai skolēnu klasi, jo apskates vietas iespējams apmeklēt iepriekš piesakoties, tāpēc vairāk piemērotas grupām. Plānojot ekskursiju, ar objektu saimniekiem ir jāsazvanās un jāsaskaņo ierašanās laiks. Ekskursiju maršrutos iekļautās apskates vietas var izvēlēties un kombinēt pēc grupas individuālām vēlmēm.

Maršruts "Ozolnieku novada vērtības un lepnums"

Maršruts iepazīstina ar Ozolnieku novada vērtībām - ievērojamu novadnieku Jāņa Čakstes un Edvarta Virzas dzīvi un darbību, vēsturiskiem notikumiem pie Vareļu pieminekļa, lauku gardumiem kaziņu saimniecībā "Līcīši" un ķiploku pārstrādes uzņēmumā "Ķiploku pasaule", kā arī ar dzīvnieku pasauli mini zoo "Lauku sēta". Maršruta garums 60 km.

Lejuplādēt maršrutu "Ozolnieku novada vērtības un lepnums" šeit.

Ozolnieku novads VISIT

Apskates objekti

Kur paēst?

Kur nakšņot?

 

Maršruts "Trīs ciemi Jelgavas novadā - Svēte, Zaļenieki, Nākotne"

Maršruts iepazīstina ar trīs ciemiem Jelgavas novadā un ir īpaši piemērots darbīgajiem un zinātkārajiem. Svētē var uzzināt maizes cepšanas noslēpumus un iepazīt keramiķa arodu. Zaļenieki aicina pārliecināties, cik zaļa dzīve bijusi muižkungiem, ielūkoties kokaudzētavā un baznīcā. Maršruts noslēdzas Nākotnē - ciemā, kur apskatāmi planētas lielākie putni – strausi. Maršruta garums 40 km.

Lejuplādēt maršrutu "Trīs ciemi Jelgavas novadā - Svēte, Zaļenieki, Nākotne" šeit.

Apskates objektiTris ciemi visit

Kur paēst?

Kur nakšņot?

 

Maršruts "Muižu noslēpumi un lauku labumi Jelgavas novadā"

Maršruts rosina doties aizraujošā ceļojumā pa leģendām apvītajām Jelgavas novada muižām, nogaršot Mālkalnu saimnieces gatavoto mājas sieru, iepazīt kokamatnieka arodu "Amatnieku" darbnīcā un uzzināt patiesību par noslēpumaino raķešu bāzi Tīsos. Veselīga pastaiga svaigā gaisā gaida Vilces dabas parkā. Lolitas Duges tējas namiņā var nobaudīt neparastu piparmētru tēju garšu, bet Blankenfeldes muižā jāapskata zvanu muzejs un jānogaršo veselīgais plūškoka sīrups. Lai apmeklētu visas maršrutā iekļautās vietas, jāplāno divas dienas, bet vienai dienai jāizvēlas tīkamākie apskates objekti. Maršruta garums 75 km.

Lejuplādēt maršrutu "Muižu noslēpumi un lauku labumi Jelgavas novadā" šeit.

Apskates objekti

Muizu noslepumi VISIT

  • Tīsu raķešu bāze

Kur paēst?

  • Kafejnīca "Piramīda", Bauskas iela 3, Eleja, tel. 26866206
  • Vilces muiža (iepriekš piesakoties), Jelgavas nov., Vilces pag., Vilces muiža, tel. +371 26351169, 28346682

Kur nakšņot?

 

Maršruts "Jelgavas novada ziemeļpuses dārgumi"

Maršruts atklāj Jelgavas novada ziemeļu daļu – tas ved uz noslēpumaino Valgundes klosteri, iepazīstina ar staltbriežu, dambriežu un muflonu dzīvi uzņēmumā "Buku audzētava" un eksotiskiem dzīvniekiem saimniecībā "Pie tēvoča Garika". Ziemassvētku kauju piemiņas muzejā "Mangaļi" un Ložmetējkalna apkārtnē ir daudz vēstures liecību. Uzņēmumā "Gneiss" var izpētīt dolomīta šķembu ražošanu, bet uzņēmumā "Laflora" – kūdras ieguves un pārstrādes procesu. Melleņu sezonas laikā būs aizraujoši apmeklēt krūmmelleņu audzēšanas saimniecību "Arosa-R". Maršruta garums 75 km.

Lejuplādēt maršrutu "Jelgavas novada Ziemeļpuses dārgumi" šeit.

Apskates objekti

  • Krūmmelleņu audzētava „Arosa-R"

Kur paēst?

Kur nakšņot?

  • Viesu nams "Aitiņlauvas", Jelgavas nov., Valgundes pag., Rīga – Liepāja 22.km, tel. +371 29160393
  • Viesu nams "Guntmārītes", Jelgavas nov., Valgundes pag., tel. +371 26164173, 29444859
  • Viesu nams "Gošivs", Jelgavas nov., Valgundes pag., tel. +371 28763700, 29255931

 

Papildus informācija pa tel. 63005447 vai e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.