Piedāvājums gardēžiem Jelgavas pusē “Ieaud Zemgales garšu simtgades jostā”

Jelgavas novadā izveidots jauns maršruts –  “Ieaud Zemgales garšu simtgades jostā”, kurā apvienojušās saimniecības “Ābelītes”, “Blūdži”, “Trubenieki”, kā arī “Piparmētru namiņš” un apskates objekts ‘’Varžu māja’’, lai ceļotājiem piedāvātu aizraujošu un garšu piepildītu dienu Jelgavas pusē.

Lejupielādēt piedāvājumu šeit.


Izvēloties apmeklēt šos objektus, varēsiet baudīt gan šitake sēņu zupu, dažādu veidu sierus un svaigi ceptu maizi,  piparmētru produktus, tostarp saldumus, kā arī dabīgus Latvijā audzētu ogu un augļu vīnus.

Maršruts ved uz 5 Jelgavas novada pagastiem - Lielplatones, Elejas, Sesavas, Vilces un Zaļenieku pagastiem. Tas būs piemērots vienas dienas braucienam gan ģimenes lokā, gan grupās.

*Vizītes katrā saimniecībā jāpiesaka atsevišķi.

Ieteicamais maršruts (no Jelgavas):

“Varžu māja” – Z/s “Trubenieki” - Z/s “Blūdži” – “Piparmētru namiņš” – Z/s “Ābelītes”

Kopējais attālums starp maršruta objektiem: 78 km

1. “Varžu māja”*

Nav tālu jābrauc, lai redzētu lielāko varžu figūriņu kolekciju Latvijā. Vardes no visiem kontinentiem. Būs interesanti gan lieliem, gan maziem.

’’Indrāni’’, Elejas pag., Jelgavas nov.

+371 28609853, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

*skolēnu grupas neuzņem

 2. Z/s “Trubenieki”

Z/s “Trubenieki” nodarbojas ar šitake sēņu audzēšanu un pārstrādi un ir lielākie šitake sēņu audzētāji Latvijā. Piedāvājam apskatīt saimniecību klātienē, degustēt svaigas šitake sēnes, smelties sēņu audzēšanas noslēpumus un baudīt lielisko sēņu zupu.

Z/s “Trubenieki”, Lielplatones pag., Jelgavas nov.

+371 26135555, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

3. Z/s “Blūdži”

Ja esi gardēdis vai vienkārši vēlies palutināt sevi ar dažādu veidu sieriem, pašu cepto maizi un dārzeņu salātiem, tad Mālkalnu sēta ir īstā vieta. Esi aicināts ciemos pie Mālkalniem, lai izbaudītu īstenu Zemgales līdzenuma lauku ainavu un izjust latviešu viensētas burvību.

Z/s ‘’Blūdži’’, Sesavas pag., Jelgavas nov.

+371 27114820 (Ināra), +371 24818456 (Lelde), e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

4. “Piparmētru namiņš”

Aicinām apmeklēt, pieteikt vizīti uz degustāciju “Piparmētru namiņā”, iepazīties ar dažādu veidu mētrām, baudīt aromātisku tēju, izgaršot piparmētru pārstrādes produktus, kā arī piedalīties radošajās darbnīcās.

“Terēni”, Vilces pag., Jelgavas nov.

+ 371 26394062 (Lolita), +371 26199825 (Zane), e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Facebook: Piparmētru namiņš

www.piparmetras.lv

5. Z/s ‘’Ābelītes’’

Kopš 2014. gada vīna darītavā “Ābelītes” tiek darināti dabīgi vīni no Latvijā audzētām ogām un augļiem un dažādu veidu spiestās sulas. Gadu garumā vīna darītava ir kļuvusi par modernu un vērienīgu ražotni, kuras vīnus iecienījuši vīna baudītāji Latvijā un ārpus tās.

Z/s “Ābelītes”, Zaļenieku pag., Jelgavas nov.

T.+371 20133456, +371 25547441, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.