Jelgava ar pagātnes un mūsdienu “acīm”

Ceturtdien, 1.novembrī, pulksten 16  Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē tiks atklāta Jelgavas reģionālā tūrisma centra (JRTC) veidota izstāde “Jelgava toreiz un tagad” ar vēsturiskiem foto, videokadriem un vizualizācijām multimediju ekrānā.

Vēsturiski Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornis vienmēr bijis Jelgavas panorāmas un apbūves dominante un no tā lūkojoties varēja redzēt gan Tirgus laukumu, Rātsnamu, Cēra viesnīcu, Jēkaba kanālu un citas vēsturiski nozīmīgas pilsētas vietas. Izstādē būs apskatāmas vēsturisko un mūsdienu fotogrāfiju kolāžas ar īsiem stāstiem par senās Jelgavas ēkām, kas redzamas no torņa gan pagātnes, gan mūsdienu “acīm”, ļaujot skatītājam vizuāli iztēloties pārmaiņas, kādas šeit notikušas gadsimta laikā.

Izstādes attēlos būs iespēja redzēt Tirgus laukumu, kas visos gadsimtos bijis jelgavniekiem nozīmīga vieta – cilvēki šeit tirgojušies, atpūtušies, soļojuši gājienos, svinējuši, skatījušies un klausījušies koncertus. Tāpat varēs iepazīt 17.gs. beigās izveidoto Jēkaba kanālu un tā “ceļu” pilsētā, aplūkojot gan seno pilsētas plānu, kā arī mūsdienu karti un video ar iezīmētu kanālu.

Izstādi veidojuši Jelgavas reģionālā tūrisma centra darbinieki sadarbībā ar Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeju un Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centru.

Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī jau iepriekš veidotas izstādes, atspoguļojot Lielās ielas un J.Čakstes bulvāra vēsturiskās pārmaiņas. Abas izstādes atkal būs apskatāmas līdz ar jaunās izstādes atklāšanu torņa kāpņu telpā.

Izstādes “Jelgava toreiz un tagad” atklāšana norisināsies 1.novembrī pulksten 16 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē Akadēmijas ielā 1. Vairāk informācijas pa tālruni 63005445 vai mājas lapā www.visit.jelgava.lv. Izstāde būs apskatāma līdz 2019.gada 10.janvārim.