Aktīvās atpūtas iespējas ziemā

Aktīvās atpūtas iespējas ziemā Jelgavā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā.

Atpūties aktīvi!

Publiskās slidošanas iespējas Jelgavā un Ozolnieku novadā:

  • Pasta salas slidotavagada vēsākajos mēnešos Pasta salā ir pieejama jauna āra publiskā slidotava ar jumtu, kurā var baudīt ziemas priekus pat tad, ja līdz ledum vēl jāgaida. Noteikti arī atsevišķi slidojumu seansi slidošanai ar hokeja nūjām.
  • Baudīt slidošanas priekus jaukas fona mūzikas pavadījumā iespējams arī Jelgavas Ledus hallē un “Ozo hallē” Ozolniekos.

Slēpo:

  • Ozolnieku uzbērtais kalns un slēpošanas trase – kad zemi klāj pietiekami bieza sniega segas kārta, tad jāauj kājās slēpes un jādodas kārtīgi izslēpoties ar distanču slēpēm Ozolniekos pie Uzbērtā kalna. Šeit ziemas aktīvās atpūtas cienītājiem sniegotos laika apstākļos pieejama īpaši izveidota slēpošanas trase 2,5 km garumā, kura arī vakara tumšajā laikā ir izgaismota. Savukārt paši mazākie ziemas priekus var baudīt, laižoties lejup no kalna. Slēpošanas un citu ziemas prieku baudīšanai nepieciešamo inventāru jāsagādā sev katram pašam.

Dodies ziemīgos braucienos ar kamanām un izjādēs ar zirgu!

Pastaigām un aktīvai atpūtai

  • Pasta sala - daudzfunkcionāla atpūtas, aktivitāšu un izklaižu vieta. Nesteidzīgas pastaigas, slēpošana ar līdzpaņemtajām distanču slēpēm, kā arī pašiem mazākajiem Pasta salā pieejams bērnu laukums.
  • Lielupes palienes pļavu taka - No skatu torņa Pils salā sākas 3,2 km gara Veselības taka Pils salas ziemeļu virzienā, kas piemērota pastaigām, kā arī nūjošanai.
  • Jelgavas pils parks - Pils salā izvietotajā parkā ir romantiski kanāli, tiltiņi, pils ēkas, Gubernatora saliņa, kas padara to par vienu no skaistākajiem parkiem Jelgavā.
  • Langervaldes mežs - Dodies mežā un izbaudi atpūtu dabā, pa īpaši izveidotu taciņu tīklu kā pastaigām, tā slēpošanai.
  • Vilces dabas parks - Zemgalei neraksturīgo pauguraino reljefu piemērots pastaigām arī ziemā, apskatot Lielmātes avotiņu, Barona taku un zemgaļu pilskalnu ar skatu platformu. Var ņemt līdzi slēpes un slēpot pa Vilces muižas parku vai Zaķu pļavu.
  • Elejas muižas parks - romantiskas pastaigas pa ziemīgo parku līdz Tējas namiņam. Pa parka taciņām var arī slēpot, ņemot līdzi savas slēpes.