Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja ēkā pieejams skatu tornis

Vienā no senākajām pilsētas celtnēm, kas Jelgavā saglabājusies pēc 2. pasaules kara, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja ēkā, no 11. maija ir pieejams skatu tornis.


Skats no ACADEMIA PETRINA torņa – ceļojums Jelgavas pagātnē

Pilsēta – mainīgā un pastāvīgā. Šodien jelgavnieks, pilsētas viesis, redz Jelgavas apbūvi, kas izveidojusies pēc Otrā pasaules kara radītajiem postījumiem pilsētas vēsturiskajai apbūvei un tās vizuālās liecības ir saglabājušās tikai senās pastkartēs un fotogrāfijās. Jelgavas muzeja (bijusī ACADEMIA PETRINA ēka) tornis kā viena no Jelgavas arhitektoniskajām dominantēm piedāvā iespēju redzēt no putna lidojuma ne tikai pilsētas mūsdienu apbūvi, bet arī piedzīvot savdabīgu ceļojumu laikā aplūkojot uz katru debespusi vērstus informatīvos plakātus par Jelgavas pagājušo laiku godību. ZIEMEĻI, AUSTRUMI, DIENVIDI un RIETUMI – katrā virzienā reiz bija ēkas un ielas, kuras mēs šodien vairs nevaram ieraudzīt dabā un muzeja speciālistu sagatavotā vēsturiskā informācija sniedz nelielu ieskatu pagātnē. Mēs vēlreiz varam pārliecināties, ka Jelgava bija vēsturē un vēl aizvien ir Zemgales pērle arī mūsdienās.

Torņa darba laiks

No 1. decembra līdz 30.aprīlim

Pirmdiena - ceturtdiena - slēgts

Piektdiena, sestdiena, svētdiena 10:00 - 17:00

CENAS

  • Tikai tornis - 1,50 EUR;
  • Tornis un izstāde - 2,50 EUR;
  • Tornis un pastāvīgā ekspozīcija - 3,00 EUR;
  • Tornis, izstāde un pastāvīgā ekspozīcija - 4,00 EUR;
  • Skolēniem (Tornis, izstāde, ekspozīcija) - 1,00 EUR. 

*Pirmskolas vecuma bērniem tornis nebūs pieejams, bērni līdz 12 g.v. varēs torni apmeklēt vecāku vai pilnvarotās personas pavadībā.