Maršruts “Jelgava – skulptūru pilsēta”

Jelgava ir bagāta ar skulptūrām, kurām ir gan augsta mākslinieciskā vērtība, gan interesanti stāsti, kas sasaucas ar pilsētas kultūrvēsturi un šodienu. Tāpēc, sākoties aktīvajai tūrisma sezonai, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) izveidojis jaunu maršrutu pilsētas iepazīšanai caur pilsētvides objektiem.


Lejupielādēt maršrutu “Jelgava – skulptūru pilsēta” šeit.

Jelgavā skulptūras savu vietu atradušas jau sen – pateicoties gan metālmākslas un keramikas simpozijiem, gan pasākumiem un dāvinājumiem. Katrai skulptūrai ir savs stāsts, ko šis jaunais maršruts atklās ikvienam zinātkāram ceļotājam.

Maršrutā iekļautas 23 pilsētā sastopamas skulptūras, tostarp vairākas tēlnieka Kārļa Īles veidotas skulptūras – “Sirdsputns”, “Lietus ļautiņi”, piemiņas zīme dziedātājai Norai Bumbierei, vides objekts “Laika rats 100” un skulptūra-strūklaka “Jelgavas students”, kas jau kļuvis par vienu no iecienītākajām tūristu pieturvietām Jelgavā. Tāpat maršrutā iekļautas mazāk zināmas un attālāk pilsētā esošas skulptūras kā, piemēram, skulptūra “Lācēns”, skulptūru grupa “Baltu tautu pasakas”, “Sajaukt un salikt”, ”Fruktus bumbūls”, kas daudziem būs jauns atklājums.

Maršruts ietver arī šamota skulptūru parku Pasta salā ar 13 lielformāta keramikas jeb šamota skulptūrām, kuras veidojuši Latvijas un Lietuvas keramiķi. Šajā vietā ir jelgavnieku Alda un Sandras Sproģu dāvinājums pilsētai – metāla skulptūra “Ritenis – soliņš” uz kura var arī uzkāpt un nofotografēties. Tāpat šonedēļ, Jelgavas pilsētas svētku ietvaros, tika atklāta vēl viena jauna skulptūra pilsētā, kas arī iekļauta maršrutā –  Māra Gaiļa un Gundara Kozlovska veidotā skulptūra “Laika vilciens” Ozolskvērā, kas veidota no 250 gadus senā dižozola, ko bojājuma dēļ nācās nozāģēt.

“Jelgava – skulptūru pilsēta” maršruta garums ir 15 km, un to iespējams veikt ar velosipēdu vai kājām 2 līdz 3 stundu laikā. Maršruta sākums un noslēgums ir pie Sv.Trīsvienības baznīcas torņa, Akadēmijas ielā 1, kur var bez maksas saņem šī maršruta karti ar skulptūru aprakstiem, atrašanās vietām un ieteicamo kustības maršrutu. Tāpat karti var lejupielādēt Jelgavas tūrisma portālā visit.jelgava.lv sadaļā “Maršruti un ekskursijas”. Šeit atrodama arī plašāka informācija par skulptūrām ar izvērstākiem aprakstiem. Vairāk informācijas pa tālruni 63005447 vai e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .