Sestdien, 18.janvārī, Tornī atvērtā ekskursija

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina sestdien, 18.janvārī, pulksten 11.00, iegādājoties biļeti Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa apskatei, doties iepazīt torņa ekspozīcijas kopā ar gidi Inu Jurģi bez papildus samaksas.

Regulāras ikmēneša atvērtās ekskursijas notiek katra mēneša trešajā sestdienā pulksten 11.00, ļaujot ikvienam iepazīt Torņa ekspozīcijas un noklausīties gida stāstījumu, kā arī saņemt atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem.

Ekskursijas laikā torņa deviņos stāvos kopā ar gidu var apmeklēt trīs ekspozīcijas, kurās iepazīt Jelgavu un tās vēsturi, izzināt pilsētas simboliku, Latvijas brīvvalsts pirmos prezidentus – zemgaliešus, Zemgales tautastērpus, kā arī Sv.Trīsvienības baznīcas vēsturi.

Ekspozīcijas ir interaktīvas un ļauj līdzdarboties – atklāt pilsētas ģerboņa noslēpumus, salikt no gabaliņiem Zemgales karti, virtuāli viesoties prezidenta kabinetā, izmēģināt latvju rakstu šūšanu un daudz ko citu. Tāpat ir iespēja kopā ar gidu apmeklēt izstāžu zāli un torņa skatu laukumu 9.stāvā, un uzzināt vairāk par redzamajām pilsētas dominantēm no 37 metru augstuma.

Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē būs apskatāma Ilzes Dūdiņas stikla mākslas izstāde "Saziņa ar draugiem un tēvu". Jau vairāk kā 20 gadu ilgajā radošajā darbībā, strādājot  ar stiklu, māksliniecei ir izkopta unikāla vizuālā valoda. Apskatāmajos darbos, stikls savienosies ar dabas elementiem. Tajos būs redzamas refleksijas un novērojumi, kas tiecas izprast "dabas dabu".

Torņa atvērtā ekskursija notiks sestdien, 18.janvārī, pulksten 11.00. Lai piedalītos ekskursijā, jāsedz ieejas maksa Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī – biļetes cena pieaugušajiem ir 2,50 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1,00 EUR, pirmsskolas vecuma bērni torņa ekspozīcijas var apmeklēt bez maksas. Plānotais ekskursijas ilgums ir viena stunda, un iepriekš pieteikties nav nepieciešams.

Ekskursijas ar gidu Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī iespējams pieteikt arī citos sev interesējošos laikos, bet par maksu – ekskursijas cena latviešu valodā ar gidu ir 11,00 EUR, bet svešvalodā – angļu, krievu, vācu – 15,00 EUR. Iepazīt torņa ekspozīcijas gida pavadībā var gan grupas, gan individuāli apmeklētāji.