Baudi ziemīgi pavasarīgo laiku Jelgavā un apkārtnē!

Aiz loga ir ziema tāda kāda tā ir, bet nav par ko pārdzīvot, jo arī tādu ziemu var izbaudīt! JRTC ir apkopojis idejas ziemas baudīšanai izzinošā, iedvesmojošā un aktīvā veidā. Ieskaties un dodies!


Jelgava

Atpūties un iedvesmojies!

Slidotava Pasta salā

Pasta Salā ziemas sezonā pieejama slidotava, kurā baudīt sportiskos ziemas priekus. Slidotavā iespējams ierasties ar savām slidām, kā arī iznomāt tās, pieejami arī īpašie hokeja seansi ar hokeja inventāru.
Maksa par slidojumu 2,50 EUR, slidu noma 2,00 EUR. Slidojuma ilgums - viena stunda.
Pasta sala, Jelgava

  Langervaldes mežs

Labiekārtotā meža teritorija ar taciņu tīklu vairāku kilometru garumā piemērota nesteidzīgām pastaigām, skriešanai kā arī nūjošanai. Takas papildina koka laipas un tiltiņi, pie ieejas izvietotas koka un metāla aļņu skulptūras.
Rubeņu ceļš, Jelgava

Izzini un iepazīsti!

Aicinām visus zinātkāros iepazīt lielāko baroka pili Baltijas valstīs! Piedāvājumi grupām no 15 personām – radošās darbnīcas un meistarklases “Karstā šokolāde hercoga rezidencē” un “Hercogienes Dorotejas mīlestības vēstuļu darbnīca”! Obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. - 63005617.
Lielā iela 2, Jelgava

Aicinām vērot Jelgavas pilsētas panorāmu Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa 9.stāvā, skatu laukumā, kā arī iepazīt mūsdienīgas un interaktīvas vēstures ekspozīcijas!
Akadēmijas iela 1, Jelgava

Muzejs piedāvā ekspozīcijas, interaktīvas izstādes, izglītojošas programmas un ekskursijas dažādām vecuma grupām. Piedāvājumā virtuālās ekspozīcijas ar 3D brillēm, kas ļauj redzēt Jelgavu dažādos vēstures posmos caur virtuālās realitātes brillēm!
Akadēmijas iela 10, Jelgava

Aicinām iepazīt Ādolfa Alunāna memoriālo māju - vietu, kurā latviešu teātra tēvs dzīvojis divus pēdējos dzīves gadus.
Filozofu iela 3, Jelgava

Aicinām iepazīt vienu no vecākajiem un nozīmīgākajiem dzelzceļa mezgliem Latvijā, kā arī sajust to, kā dzelzceļa attīstība ietekmējusi cilvēka dzīvi.
Stacijas iela 3, Jelgava

Izgaršo un sajūti!

Karameļu darbnīca

Piedāvā karameļu gatavošanas šovu paraugdemonstrējumus un saražoto saldumu degustācijas. Iespējama piedalīties karameļu gatavošanas procesā, pieejami paraugdemonstrējumi darba dienās 15:00 - 16:00 un sestdienās 14:00 - 15:00.
Rūpniecības iela 1A, Jelgava

Jelgavas novads

Atpūties un iedvesmojies!

Aicinām iepazīt radošu vietu visa veida mākslas, kultūras un jaunrades procesiem, laikmetīgam dizainam un dzīves svinēšanai. Darba laiks – pēc iepriekšējas pieteikšanās. Rezervācijas iepriekš iespējams veikt mājaslapā www.abgunste.lv vai pa tālr. - 29393131.
Abgunstes muiža, Abgunste, Zaļenieku pag.

Berķenes muiža piedāvā harmonisku atpūtu - naktsmājas atjaunotajā muižas kungu mājā, individuālo SPA centru un atpūtu visai ģimenei! Lai veiktu rezervāciju vai saņemtu piedāvājumu ar papildus informāciju, zvanīt pa tālr. - 29252565.
Berķenes muiža, Ziedkalne, Vilces pag.

Šī leģendām un teikām apvītā vieta ļauj ielūkoties vēstures un senu nostāstu pasaulē, savukārt tās skaistā un enerģiski spēcīgā daba palīdz uzlādēties ikdienas steigā! 2018. gadā atjaunots vešūzis – autentiska 18./19. gs. veļas māja, kurā pieejama seno veļas mazgāšanas tradīciju izziņas programma. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. - 26611468.
Alejas iela 7, Lielplatone, Lielplatones pag.

Izbaudiet pastaigas pa ievērības cienīgo muižas parku - baroka stila dārzu ar savdabīgu dārza parteru!
Vircava, Vircavas pag.

Elejas muižas parks ir piemērota vieta nesteidzīgām pastaigām un dabas pērļu iepazīšanai. Parka teritoriju papildina atjaunotas vēsturiskās taciņas, tiltiņš pāri dīķim uz pussalu, kā arī saistoši un interaktīvi vides objekti. Ekskursijas un Tējas namiņa apskate pēc obligātas iepriekšējas pieteikšanās pa tālr. - 26128853.
Eleja, Elejas pag.

Aicinām doties pastaigā pa vienu no ainaviski skaistākajām vietām Zemgalē, kurā cauri gravām satek Vilces un Rukūzes upes. Iepazīsti Zemgales dabas un kultūras vērtības!
Vilce, Vilces pag.

Individuālas nodarbības ar zirgiem visu vecumu cilvēkiem un pieredzes līmeņiem. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. - 28611961, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .
Z/S “Raideri”, "Daunāti", Vircavas pag.

Piedāvājumā izjādes un fotosesijas ar ponijiem. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. - 26378639.
"Dobumi", Lielplatones pag.

Strausu audzētava piedāvā apskatīt un iegūt izsmeļošu informāciju par lielākajiem putniem uz planētas - Āfrikas, Austrālijas un Dienvidamerikas strausiem, tāpat, apskatāmi ir arī truši un alpakas. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. - 29134788.
“Mazzariņi”, Nākotne, Glūdas pag.

Izzini un iepazīsti!

Ložmetējkalns Tīreļpurvā un Ziemassvētku kauju muzejs

Ložmetējkalna apkārtnē ir saglabājušās unikālas liecības par Pirmā Pasaules kara nocietinājumiem un šajā vietā notikušajām Ziemassvētku kaujām. Iepazīsti un sajūti Pirmā pasaules kara vēsturi vietās, kur pirms simts gadiem notika leģendārās Ziemassvētku kaujas!
“Mangaļi”, Valgundes pag.

Izgaršo un sajūti!

Piedāvājam iespēju iepazīties ar vairāk kā 20 šķirņu mētrām, nobaudīt tēju, uzzināt par piparmētru pārstrādes produktiem. Tāpat, interesentiem pieejamas vairākas radošās darbnīcas! Obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. - 26394062 vai 26199825.
“Terēni”, Vilces pag.

Lauku mājās "Blūdži" mājražotāji piedāvā degustēt un iegādāties pašu gatavotu sieru, dārzeņu salātus un konservējumus, kas tapuši, izmantojot tikai dabiskas izejvielas. Ekskursija – degustācija obligāti jāpiesaka iepriekš pa tālr. - 27114820.
“Blūdži”, Sesavas pag.

Privāts brandvīna ražošanas uzņēmums Jelgavas novadā, kas piedāvā iepazīt Latvijā augušu augļu un ogu dzērienu gatavošanas nianses. Ekskursijas un degustācijas pieņem tikai ar iepriekšēju pieteikšanos pa tālr. - 26544243.
"Šinšilas", Tīreļi, Valgundes pag.

Aicinām iepazīties ar dzintara kosmētikas ražošanas procesu, piedalīties lekcijās, lai izprastu dzintara dziednieciskās īpašības, piedalīties radošajās nodarbībās. Uzzini ar ko unikāls mūsu dzintars! Obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. - 2943659.
Lielupes iela 75, Kalnciems, Kalnciema pag.

Ozolnieku novads

Atpūties un iedvesmojies!

  Ozolnieku mežaparks, slēpošanas trase un veselības taka

Pastaigu taka mežā un apgaismota slēpošanas trase ziemā, sniegotos laika apstākļos! Ziemas aktīvās atpūtas cienītājiem pieejama īpaši izveidota slēpošanas trase 2,5 km garumā, kura ir izgaismota arī vakara tumšajās stundās. Savukārt bērni ziemas priekus var baudīt, laižoties lejup no kalna. Slēpošanas un citu ziemas prieku baudīšanai nepieciešamo inventāru jāsagādā sev katram pašam.
Skolas iela 20, Ozolnieku mežaparks, Ozolnieki

Mini zoo "Lauku sēta"

Zoo "Lauku sēta" ir vieta klusām un mierīgām pastaigām pa lauku sētas teritoriju, aplūkojot mini zoo dzīvojošos dzīvnieciņus. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. - 27171712.
“Jaunaudzes”, Brankas, Cenu pag.

  Zirgaudzētava "Mazmušķu zirgi"

Apmeklētājiem iespēja samīļot un pabarot zirgus, izjādes zirga mugurā. Apmeklējums pēc iepriekšējas vienošanās un saskaņošanas, zvanot pa tālr. - 29140535.
"Mazmušķi", Cenu pag.

  Zirgaudzētava "Princis"

Iespējama zirgaudzētavas apskate, izjādes, jāšanas apmācība, izjādes ar ponijiem. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. - 20206039.
“Celmiņi”, Cenu pag.

Kaziņu ferma "Līcīši"

Saimniecība interesentiem piedāvā apskatīt kazas piena pārstrādes procesu, apskatīt saimniecības dzīvniekus un ekskursijas noslēgumā nogaršot kazas piena produktus. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. - 26537993.
“Līcīši”, Cenu pag.

Izgaršo un sajūti!

Piedāvājumā veselīga, kvalitatīva un pašu zemē audzēta ķiploku un dārzeņu produkcija, kas tiek pārstrādāta līdz šim neiedomātos veidos un garšu kombinācijās! Obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. - 29206015 vai rakstot uz epastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
“Annas”, Uzvaras līdums, Olaines pag.

Veselīgas un garšīgas konfektes no augļiem, ogām un dārzeņiem. Piedāvājumā meistarklase “Pagatavo savu gardumu pats!”, kā arī produktu degustācija un ielūkošanās ražotnē. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. - 29412852.
Meliorācijas iela 2, Ozolnieki

Foto: Alise Ozoliņa