Dodies dabā Jelgavas novadā

JRTC ir izveidojis apkopojumu ar interesantākajiem pastaigu maršrutiem un vietām Jelgavas novadā. Laikā, kad svarīgi ir ievērot sociālo distancēšanos, nevar aizmirst par pastaigu nozīmi veselības uzlabošanai. Aicinām doties pastaigās, ievērojot piesardzību un neapdraudot savu un citu veselību! Mākslas interesentiem iesakām izstaigāt tematisko maršrutu "Jelgava – skulptūru pilsēta", kas pieejams www.visit.jelgava.lv!


Pastaigu maršruti un vietas Jelgavas novadā

1. Elejas muižas parks un Tējas namiņš

Izjūti senatnes elpu un mēģini saklausīt muižas parka glabātos noslēpumus un leģendas. Izstaigā atjaunotās parka takas un tiltiņus, apskati divus interaktīvus vides objektus – skulptūras "Mīlestība" un "Saruna".

2. Vilces muiža un dabas parks «Vilce»

Dodies Baronam pa pēdām un pēti dabu – zvēru pēdas, dižkokus, avotiņus un smilšakmens atsegumus Rukūzes upes krastā.

*Gar Vilces upi sākot no Vilces ūdensdzirnavām līdz pat Zviedru piemineklim ir iespējams iziet vidējas grūtības krastingu aptuveni 7.5 km garumā.

3. Lielplatones muižas parks

Ļaujies iztēlei un apceri muižas pirmatnējo iemītnieku gaitas gleznainajā un teiksmām apvītajā parkā. Izstaigā Mīlestības aleju, noej gar parka dīķīti un Vešūzi.

4. Ziemassvētku kauju muzeja «Mangaļi» brīvdabas ekspozīcija un izzinošā taka līdz Ložmetējkalnam

Iepazīsti Pirmā Pasaules kara vēsturi Ziemassvētku kauju muzeja brīvdabas ekspozīcijā, kur autentiskā vietā rekonstruēts nocietinājumu sistēmas posms - blindāža un daļa no vācu aizsardzības pirmās līnijas - "vācu vaļņa", kas ir vienīgais šāda veida objekts Baltijā. 

Takas garums: 7,2 km

 5. Staļģenes muižas parks un tradīciju aplis

Izpēti senā saules kalendāra veidolā izveidoto gadskārtu un svinību vietu Staļģenes muižas parkā. Netālu no gadskārtu un svinību vietas ar skatu uz Lielupi Staļģenē ir uzstādīts simbolisks fotorāmis. Iemūžini mirkļus un atpūties muižas parkā. Netālu parkam, pie upes, ir ierīkota atpūtas vieta.

Foto: Jelgavas novads