Izstāde "Klusā daba" Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī apskatāma līdz 30. septembrim

Ceturtdien, 30. jūlijā, plkst. 17, Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī tika atklāta mākslinieces Ritmas Zikmanes-Lagzdiņas  gleznu izstāde "Klusā daba".


Māksliniece Ritma Zikmane-Lagzdiņa savā jubilejas izstādē parāda tikai vienu žanru - kluso dabu. Klusā daba atainota četrās tehnikās - zīmējuma, oforta, pasteļa un eļļas glezniecībā, kam māksliniece savā daiļradē pievērsusies no 20.gs. 70.gadiem līdz mūsdienām.

Lai kādam žanram vai tehnikai māksliniece pievērstos, jubilāres uzmanības lokā allaž bijusi lauku dzīve, tādejādi izceļot latviešu tautas ētisko attieksmi pret pasauli un visu dzīvo radību. Mākslinieces interpretācijā priekšmeti, kam ļaudis pieskaras ikdienā, vēsta par tā lietotāja mūžu un laika ritumu no pagātnes uz šodienu. Māksliniece Ritma Zikmane-Lagzdiņa apliecina, ka, lai radītu un pilnasinīgi dzīvotu, visa pamatā ir harmonija, iekšējs miers un mīlestība pret dabu un apkārtni.

Māksliniece dzimusi 1945. gada 24. jūlijā Talsu apriņķa Pastendē. Mācījusies Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Keramikas nodaļā, vēlāk Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļā. Kopš 1972. gada Ritma Zikmane-Lagzdiņa piedalās Latvijas un ārzemju izstādēs. Māksliniece ir gan Latvijas Mākslinieku savienības, gan  Jelgavas Mākslinieku biedrības biedre. 2015.gadā pasniegts Ģibuļu pagasta Goda raksts par nopelniem Ģibuļu pagasta tēla veidošanā, veicinot mākslas aktivitāšu norises.

Ritmas Zikmanes-Lagzdiņas gleznu izstāde "Klusā daba" būs apskatāma no 30. jūlija līdz 30. septembrim Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē, Akadēmijas ielā 1, Jelgavā. Vairāk informācijas par izstādi pa tālruni 63005445 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .