Septembrī ceļo ar ģimeni Jelgavā un Ozolnieku novadā!

Septembra nedēļas nogales aicinām pavadīt ar ģimeni Jelgavas pusē. Ikviens aicināts piedalīties ciklā "Septembrī ceļo ar ģimeni Jelgavā un apkārtnē", kura ietvaros septembra nedēļas nogalēs norisināsies tūrisma aktivitātes un pasākumi Jelgavas pilsētā un Ozolnieku novadā. Ģimenēm būs iespēja apmeklēt gan saimniecības, gan ražotnes, gan arī muzejus un ekspozīcijas, lai izzinātu, nogaršotu, apskatītu un piedzīvotu.


12. septembrī plkst. 15.00 laipni aicinām uz ekskursiju Ugunsdzēsības ekspozīcijā Jelgavā. Ekspozīcijā, kas iekārtota vienā no Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta garāžām, apskatāmi dažādi eksponāti no ugunsdzēsēju darba un ikdienas – no seniem diplomiem līdz pat ugunsdzēsēju automašīnai. Šeit ir iespējams redzēt arī agrāk lietotos darba priekšmetus: četrrocīgu rokas sūkni, motorsūkni, cirvjus, ķiveres, gaismekļus, rācijas u.c. Vietu skaits dalībai ir ierobežots. Obligāta pieteikšanās pa tālr. 29190710.

13. septembrī plkst. 13.00 un 15.00 piedalies ekskursijās vēsturisko spēkratu kolekcijā "AnRu motors" Jelgavā. Privātajā kolekcijā būs apskatāmi padomju laika restaurētie spēkrati: dažādas ZAZ, VAZ, GAZ automašīnas. Vecākais auto ir 1961.gada GAZ 21, jaunākais - 1980.gada VAZ 2103. Visas automašīnas ir teicamā vizuālajā un tehniskajā stāvoklī, un tām visām ir piešķirts vēsturiskā spēkrata statuss.  Ieejas maksa – par ziedojumiem. Vietu skaits dalībai ir ierobežots. Obligāta pieteikšanās pa tālr.  63005447.

19. septembrī plkst. 11.00 aicinām atvērto ekskursiju Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī gida pavadībā, kur varēs apmeklēt trīs mūsdienīgas un interaktīvas vēstures ekspozīcijas, izstāžu zāli un skatu laukumu. Ieejas biļete Tornī – 2,50 EUR pieaugušajiem, 1,00 EUR  skolēniem, studentiem, pensionāriem.

Plkst. 13.00 piedalies ekskursijā Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcijā, kur būs iespēja izzināt par Jelgavas dzelzceļa mezgla vēsturi. Šeit varēs noskatīties filmas par dzelzceļa vēsturi, dzelzceļa modeļa demonstrējumus, bet bērniem piedāvās multfilmas un spēles par drošību uz dzelzceļa. Ieejas maksa - pieaugušajiem 3,00 EUR, studentiem un pensionāriem – 2,00 EUR, bērniem un skolēniem ieeja ir bez maksas. Iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 20034850.

Šajā dienā plkst. 14.00 ekskursijas Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā pēc pašu izvēles - "Skats uz Jelgavu no muzeja torņa" (ieteicams ģimenēm ar bērniem) un "Jelgava 19. gadsimtā". Apmeklētājiem būs iespēja uzkāpt muzeja tornī un vērot apkārtnes panorāmu no nelielā balkona. Ģimenēm ar bērniem būs interesanti apskatīt etnogrāfisko krājumus un  pastāvīgās muzeja ekspozīcijas, kur būs pieejami skārienjūtīgie ekrāni. Maksa par ekskursiju 1,50 pieaugušajiem, par visa muzeja apmeklējumu 4,00 EUR, bērniem, skolēniem - 0,50 EUR, par visa muzeja apmeklējumu – 1,00 EUR. Jelgavas skolēniem bezmaksas ieeja. Pieteikšanās ekskursijām pa tālr. 63023383.

20. septembrī plkst. 12.00 piedalies ekskursijā Edvarta Virzas un Elzas Stērstes memoriālajā mājā "Billītes" (Salgales pag., Ozolnieku novads). Šajā ēkā tapuši daudzi dzejoļi un sarakstīti "Straumēni" – varenākais no tēlojumiem, kāds jebkad sacerēts par latviešu zemnieku dzīvi. Ieeja par ziedojumiem. Iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 29299790.  Šajā dienā plkst. 14.00 aicinām uz atvērto ekskursija Jāņa Čakstes mājā (Salgales pag., Ozolnieku novads). Atjaunotajā kalpu mājā atklāta jauna ekspozīcija, kas modernā, laikmetīgā formātā vēsta par Latvijas Valsts pirmā prezidenta un viņa dzimtas likteņiem Latvijas vēstures un demokrātijas attīstības kontekstā. Ieeja par ziedojumiem. Iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 26392154.

26. septembrī plkst. 11.00 aicinām uz ekskursiju Jelgavas pils muzejā. Jelgavas pils ir ievērojamā Krievijas galma arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli darbs un viens no retajiem Jelgavas arhitektūras pieminekļiem, kas saglabājies līdz mūsdienām. Jelgavas pilī Jūs gaida ne tikai stāsti par Kurzemes-Zemgales hercogiem, bet arī īpašs garšas piedzīvojums – karstā šokolāde mūsdienu galma dāmas sabiedrībā, ko 18. gs. baudīja visos Eiropas karaļnamos, arī Mītavā. Ieejas maksa – 5,00 EUR/pers. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 63005447. Plkst. 13.00 piedalies ekskursijā Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcijā, kur būs iespēja izzināt par Jelgavas dzelzceļa mezgla vēsturi. Ekspozīcijā varēs noskatīties filmas par dzelzceļa vēsturi, dzelzceļa modeļa demonstrējumus, bet bērniem piedāvās multfilmas un spēles par drošību uz dzelzceļa. Ieejas maksa - pieaugušajiem 3,00 EUR, studentiem un pensionāriem – 2,00 EUR, bērniem un skolēniem ieeja ir bez maksas. Iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 20034850.