Izstāde "Jelgavas dominante" apskatāma līdz 30. novembrim

Aicinām uz konkursa "Jelgavas dominante" mākslas darbu izstādes atklāšanu un laureātu apbalvošanu piektdien, 2. oktobrī, plkst. 14, Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī.


Mākslinieku biedrības konkurss "Jelgavas dominante" tika veltīts  Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa 10 gadu atjaunotnes jubilejai. Konkursa mērķis bija veicināt mākslas darbu  radīšanu, kas atspoguļo Jelgavas pilsētvides izaugsmi un attīstību kā aktīvu mākslas centru dažādās vizuālās un lietišķās mākslas nozarēs.

Pirms desmit gadiem, 2010. gada oktobrī, pēc vērienīgas restaurācijas un rekonstrukcijas durvis apmeklētājiem vēra Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornis, kļūdams par vienu no apmeklētākajiem tūrisma objektiem Jelgavā: ar trim interaktīvām ekspozīciju zālēm, konferenču telpu, restorānu, izstāžu zāli un skatu laukumu 9. stāvā, kā arī Tūrisma informācijas centru 1. stāvā. Toreiz bija skatāma arī pirmā torņa izstāde "Sv. Trīsvienības baznīca jelgavnieku mākslas darbos", kurā tika eksponēti Gunāra Ezernieka, Ivara Klapera, Ulda Rogas, Mārča Stumbra un Ulda Zutera dažādos laikos gleznotie mākslas darbi.

Konkursa "Jelgavas dominante" mākslas darbu izstāde būs skatāma no 2. oktobra līdz 30. novembrim Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī, Akadēmijas ielā 1. Vairāk informācijas par izstādi pa tālr. 63005445 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Izstādes apskate pieaugušajiem 1,00 EUR, senioriem, studentiem, skolēniem 0,50 EUR, pirmsskolas vecuma bērniem, personām ar invaliditāti, akreditētiem masu medijiem, Jelgavas mākslinieku biedrības māksliniekiem, tūristu gidiem, Latvijas muzeju darbiniekiem (uzrādot apliecību) bez maksas.

Konkursa "Jelgavas dominante" laureātu balvas finansiāli atbalsta Jelgavas pilsētas pašvaldība.

Konkursa "Jelgavas dominante" rezultāti

1.vietaIlizanei Grīnbergai  par darbu "Virsotnes" naudas balva EUR 600,00 (seši simti euro, 0 centi) vērtībā;

2.vietaUldim Zuteram par darbu "Langervaldē beidzot sniegs" naudas balva EUR 500,00 (pieci simti euro, 0 centi) vērtībā;

3.vietaAsnatei Zuterei par darbu  "Jelgavas sajūtas" naudas balva EUR 400,00 (četri simti euro, 0 centi) vērtībā;

3.vietaKatei Seržānei par darbu  "Sfēras fokuss" naudas balva EUR 400,00 (četri simti euro, 0 centi) vērtībā;

Veicināšanas prēmijaEināram Kvilim par darbu "Vakara saulē" naudas EUR 300,00 (trīs simti euro, 0 centi) vērtībā;

Veicināšanas prēmijaZanei Neimanei par darbu "Jelgavas dominante" naudas EUR 300,00 (trīs simti euro, 0 centi) vērtībā.