Atvērts Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornis un citi muzeji

No 8.jūnija apmeklētājiem atvērts Jelgavas reģionālais tūrisma centrs un Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornis.


Apmeklētājiem pieejams Tūrisma informācijas centrs 1.stāvā, kur iespējams saņemt aktuālāko informāciju par pārgājienu maršrutiem, velomaršrutiem, pilsētas kuģīšiem, restorānu terasēm, kā arī atpūtas iespējām brīvā dabā Jelgavas pilsētā un apkārtnē. Tūrisma centra apmeklētāji varēs saņemt informatīvus tūrisma materiālus – kartes, bukletus, ceļvežus par Jelgavas pilsētu, Jelgavas novadu un Ozolnieku novadu, kā arī citām Latvijas pilsētām. Šeit būs iespējams iegādāties dažādus suvenīrus – krūzītes, pastkartes, magnētiņus, T-kreklus un daudz ko citu.

Vēstures cienītāji aicināti apmeklēt Torņa interaktīvās ekspozīcijas, kuras izvietotas 3., 4. un 5.stāvā, uzzināt vairāk par pilsētas vēsturi, Latvijas pirmajiem prezidentiem, Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcu un Zemgales tautastērpu, kā arī paraudzīties uz Jelgavu no 37 metrus augstā skatu torņa.

Torņa izstāžu zālē līdz par 29.jūlijam apskatāma grafiķes un gleznotājas Lolitas Zikmanes jubilejas izstāde, savukārt konferenču zālē līdz 31.jūlijam skatāma Maijas Noras Tabakas gleznu izstāde "Dzimusi Jelgavā".

Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornis atvērts no otrdienas līdz svētdienai, pirmdien slēgts. Skatu laukums un izstāžu zāle darbosies no pl.10:00 līdz 20:00. Savukārt vēstures ekspozīcijas no pl.10:00 līdz 18:00. 

Apmeklējot Torni, aicinām ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus, kā arī lietot deguna un mutes aizsegus. Rekomendējam norēķinus veikt ar bankas maksājuma karti.

 

Līdz ar ierobežojumu atvieglošanu, apmeklētājiem durvis vēruši tādi muzeji kā:

Muzeja durvis ir atvērtas individuāliem apmeklējumiem un muzejs būs atvērts no otrdienas līdz svētdienai no pulksten 11 līdz 18. Vienai personai muzeja telpās jānodrošina ne mazāk kā 25 kvadrātmetri no publiski pieejamās teritorijas platības un Jelgavas muzeja ēkā vienlaicīgi var atrasties 25 apmeklētāji.

Jelgavas pils muzeja darba laiks (no 14.jūnija – 31.augustam): Pirmdien - Piektdien no pulksten 9 - 17. Sestdien no pulksten 9 - 18. Svētdien no pulksten 11 - 16. Muzejs atvērts individuālajiem apmeklētājiem, vienas mājsaimniecības pārstāvjiem.

Ā.Alunāna memoriālais muzejs strādās no otrdienas līdz svētdienai no pulksten 10 līdz 17. Muzejā iespējams vienlaikus atrasties 3 individuālie apmeklētāji.

Dzelzceļa muzejs Jelgavā apmeklētājiem pieejams pilnā apmērā. Muzejā apskatāma gan iekštelpu izstāde, gan ārā eksponētie ritekļi. Ekspozīcija atvērta trešdienās, piektdienās un sestdienās no pulksten 10 līdz 17 un ceturtdienās no pulksten 11 līdz 19.

Kurzemes hercogu kapenes būs atvērtas vasaras sezonā, no 1. jūnija – 31. augustam. Pirmdien, otrdien slēgts. Trešdien – svētdien no pulksten 10 līdz 17.

JELGAVAS NOVADĀ

Ziemassvētku kauju muzeja iekštelpu ekspozīcijas darba laiks: pirmdien, otrdien slēgts. Trešdien - svētdien no pulksten 10 - 16. Atvērts individuālajiem apmeklētājiem, vienas mājsaimniecības pārstāvjiem. Brīvdabas ekspozīcija pieejama pastāvīgi.

Jāņa Čakstes mājas darba laiks - pēc iepriekšējas pieteikšanās pa tālruni 26392154. Atvērts individuālajiem apmeklētājiem, vienas mājsaimniecības pārstāvjiem.

"Pulksteņu mājas" darba laiks - pēc iepriekšējas pieteikšanās pa tālruni 26511363. Jaunums! Lielformāta spēle "Cirks", ko iespējams spēlēt ārā, kā arī ierīkota lapene piknikam. "Pulksteņu māja" atvērta individuālajiem apmeklētājiem, vienas mājsaimniecības pārstāvjiem.

 

Apmeklētājiem svarīgi atcerēties, ka spēkā joprojām ir stingri pulcēšanās un drošības noteikumi, kas obligāti jāievēro ikvienam, rūpējoties gan par savu, gan citu veselību.

 

 

Informācija

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Jelgavas pilsētas pašvaldība