20.jūnija pārgājiens “Jelgava caur laika kaleidoskopu”

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) atzīmējot Smilšu skulptūru parka atvēršanu, aicina piedalīties pārgājienā “Jelgava caur laika kaleidoskopu”. Pārgājiens norisināsies 20.jūnijā plkst. 11:00 un 14:00.


Ikviens pastaigu un kultūras cienītājs aicināts piedalīties pārgājienā, kura laikā būs iespēja iepazīt Jelgavas pilsētas māksliniecisko un vēsturisko šķautni, uzzināt par Jelgavas kultūrvēsturisko mantojumu, ielūkoties senās Mītavas kartēs un fotogrāfijās, kā arī apskatīt skulptūras, kuras pilsētvidē savu vietu atradušas norisinoties dažādiem mākslas simpozijiem.

Jelgava – kādreizējā ziedošās Zemgales un Kurzemes hercogistes galvaspilsēta, galvenais tranzīta punkts satiksmei no Krievijas uz Vakareiropu līdz pat 19. gs. vidum, kad Jelgavā caurbraucot apmetās daudzi slaveni valdnieki, valsts vīri un ievērojami zinātnieki.
Šodien Jelgava tiek dēvēta par Zemgales pērli un galvaspilsētu, par reģiona izglītības un kultūras centru. Jelgava ir slavena ar ledus un smilšu skulptūru festivāliem, kas katru gadu priecē pilsētas iedzīvotājus un viesus. Pilsētvidē ir izvietotas arī cita veida skulptūras, veidotas no metāla, akmens, koka, šamota un citiem izturīgiem materiāliem, taču reti kurš zina, ka to ir vairāk kā trīsdesmit. Vairāk par pilsētas vēsturi un skulptūrām, kuras to izkrāšņo būs iespējams atklāt pārgājiena laikā. Pārgājiena garums ir aptuveni 4 km un tas ilgs apmēram 2 stundas.

Dalība pārgājienā ir bez maksas. Lai nodrošinātu Ministru kabineta noteikumu Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” prasības, dalībnieku skaits pārgājienā ir ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties iepriekš pa e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai tālruni 63005447, norādot dalībnieka vārdu, uzvārdu un telefona numuru. Dati tiks uzglabāti 30 dienas pēc aktivitātes noslēgšanās, nepieciešamības gadījumā tos sniedzot Slimību profilakses un kontroles centram epidemioloģiskās izmeklēšanas veikšanai.

Pasākuma laikā notiks foto uzņemšana un/ vai filmēšana ar mērķi informēt sabiedrību par aktivitātes norisi, kā arī arhīva uzkrāšanas, dokumentēšanas, saglabāšanas vajadzībām un publicitātes materiālu veidošanai.

Piedaloties aktivitātē, aicinām ievērot valstī pieņemtos distancēšanās noteikumus.

Jautājumu gadījumā par personas datu apstrādi aicinām vērsties pie Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes "Jelgavas reģionālais tūrisma centrs" galvenās speciālistes administratīvajos jautājumos Laines Rozenbergas tālrunis: 63005452, e-pasta adrese: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Papildus informācija par datu apstrādi Jelgavas pilsētas pašvaldībā pieejama tīmekļa vietnē: http://www.jelgava.lv/lv/pasvaldiba/par-pasvaldibu/personas-datu-aizsardziba/.