No 3. jūlija sāksies aizraujoša tūrisma akcija “Nākamā pietura Zemgale”

Šonedēļ, 3. un 4. jūlijā, sākas aizraujoša tūrisma akcija jeb pasākumu cikls “Nākamā pietura Zemgale”, kur līdz pat 5. septembrim Zemgales amatnieki, mājražotāji, saimniecības, ražotnes, pilis, muižas un citi tūrisma pakalpojuma sniedzēji būs sarūpējuši īpašu izklaides programmu gan individuāliem ceļotājiem, gan ģimenēm ar bērniem - varēs apgūt daudz jauna, iepazīt iepriekš neatklātas vietas, darboties praktiski, smelties jaunas idejas, baudīt garšas un piedzīvojumus.


Interesenti aicināti nelaist garām iespēju paviesoties arī pie tādiem tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, kuri ikdienā nav pieejami individuāliem ceļotājiem, jo nedēļas nogalēs apmeklētājiem durvis vērs dažnedažādi pakalpojumu sniedzēji un apskatīšanas vērti objekti, ļaujot ne tikai vietas iepazīt, bet arī darboties praktiski. Šī ir lieliska izdevība iepazīt Zemgales tradīcijas, amatu prasmes, arī saimniekus, turklāt aizraujoši pavadīt laiku un jēgpilni atpūsties Jelgavas, Bauskas, Dobeles, Aizkraukles un Jēkabpils apkārtnē.

 

APCEĻOŠANAS AKCIJAS PIEDĀVĀJUMI

 

Apskati pilno piedāvājumu Zemgalē no 17.07. - 18.07. šeit.

Jēkabpils, Bauskas, Vecumnieku, Dobeles, Auces apkārtne

 

Apskati pilno piedāvājumu Zemgalē no 24.07. - 25.07. šeit.

Jelgavas pilsētā un Jelgavas novadā

24.jūlijā Jelgavas pilētā būs iespēja apmeklēt Jelgavas pili, kur varēs baudīt gardēžu programmu “Karstā šokolāde ar augļiem hercoga rezidencē”, doties tematiskajā ekskursijā "Garšaugi hercoga virtuvē", kā arī iespēja apskatīt Jelgavas pili un apmeklēt izstādi “Pavārgrāmatas. Laikmeta garšas”. Apmeklētājus gaidīs arī Karameļu darbnīcā, kur notiks ekskursija un karameļu gatavošanas šovs; būs iespēja pagatavot savu karameli un piedalīties izaicinājuma spēlē.

Jelgavas novadā izzinoša lekcija par kristāliem, to daudzveidību un iedarbību, enerģētiskās vannas sāls ar dzintaru pagatavošana, norisināsies saimniecībā SIA "Livonijas dzintars" un ekskursija stiprināto dzērienu ražotnē un produkcijas iegāde būs pieejama dzērienu ražotnē "Tīreļu dzītuve.

25.jūlijā būs iespēja viesoties Svētes pilī, kur  uzzināsiet par pils vēsturi un atjaunošanas plāniem, satiksiet arī mājražotāju Mītavas čiekurs, kurš piedāvās čiekurzaptes vārīšanu ugunskurā un degustāciju, bet Svētes Lejnieki saimnieki piedāvās aizraujošas aktivitātes āra stendā. Svētes keramikas darbnīcā notiks radošas aktivitātes un darbošanās ar mālu, būs iespēja izgatavot un apdedzināt savu māla darbiņu.

 

Apskati pilno piedāvājumu Zemgalē no 31.07. - 01.08. šeit.

Dobeles, Auces, Tērvetes, Rundāles, Bauskas, Krustpils, Salas apkārtne

 

Apskati pilno piedāvājumu Zemgalē no 07.08. - 08.08. šeit.

Jelgavas novadā

7.augustā notiks Dabīgās kosmētikas meistarklases "Dārziņi-2" kur, būs iespējams pagatavot skrubi vai sejas masku. Smiltsērkšķu dārzā "ZELT” būs iespēja piedalīties dārza svētkos, kur notiks izzinošas lekcijas par smiltsērkšķu nozīmi, meistarklases smiltsērkšķu produktu pagatavošanā, ekskursija smiltsērkšķu dārzā, smiltsērkšķu produktu degustācija un iegāde, aktivitātes bērniem. Biškopības saimniecībā "Līgas medus" būs iespēja uzzināt medus stāstu un degustēt bišu produktus.

8.augustā Cūku pupu kraukšķu ražotnē "Pupuchi" būs iespēja ieskatīties cūku pupu kraukšķu ražošanas attīstībā un piedalīties  meistarklasē pagalma terasē. Staļģenes muižā varēs apskatīt novadpētniecības ekspozīciju un uzzināt par muižas vēsturi un īpašniekiem, kā arī par gadskārtu tradīcijām muižas parkā pie gadskārtu apļa. Saimniecībā "Dzērves" notiks ekskursija saimniecībā un ieskats tomātu audzēšanā, kā arī produkcijas degustācija.

 

Apskati pilno piedāvājumu Zemgalē no 14.08. - 15.08 šeit.

Bauskas, Rundāles, Krustpils, Tērvetes, Auces, Dobeles apkārtne

 

Apskati pilno piedāvājumu Zemgalē no 21.08. - 22.08. šeit.

Jelgavas pilsētā un Jelgavas novadā

21.augustā Stādaudzētavā "Bētras" notiks ekskursija pa saimniecību un cidoniju sukāžu ražošanas cehu, ogu, augļu saldējuma un sukāžu degustācija. Visas dienas garumā Jāņa Čakstes mājā būs iespējams apskatīt ekspozīciju un uzzināt par Latvijas pirmo prezidentu un viņa dzimtas likteņiem, spēlēt galda spēles āra terasē un izstaigāt izziņas taku Auču parkā. Privātā padomju laika pulksteņu kolekcijā "Pulksteņu māja" būs iespēja apskatīt pulksteņu kolekciju.

22. augustā Jelgavas pilsētā Jelgavas Ugunsdzēsības ekspozīcijā būs iespēja aplūkot ugunsdzēsības eksponātus un agrāk lietoto darba priekšmetus, bet Vēsturisko spēkratu kolekcijā "AnRu motors" apmeklētājiem būs iespēja aplūkot padomju laika automašīnu kolekciju.

Ozolnieku novadā Saldumu ražotnē "Abra" notiks gardumu gatavošanas meistarklase un saldējuma degustācija. Kazu fermā "Līcīši" notiks ekskursija kaziņu saimniecībā un kazas piena, kefīra un sieru degustācija.

 

Apskati pilno piedāvājumu Zemgalē no 28.08. - 29.08. šeit.

Aknīstes, Viesītes, Dobeles, Auces, Tērvetes, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku apkārtne

 

Apskati pilno piedāvājumu Zemgalē no 04.09. - 05.09. šeit.

Jelgavas novadā

4. septembrī Z/S "Vilki" dendrārijā notiks rudenīgu krāsu, smaržu un pārvērtību iepazīšana visdažādāko augu sabiedrībā, atraktīva ābolu šķirņu noteikšana, īpašās "Vilku" ābolu zupas baudīšana. Zaļenieku muižā notiks ekskursija gida vadībā un darbošanās restauratoru darbnīcās. Piparmētru namiņā būs iespēja uzzināt par Piparmētru namiņa produkciju, to iegādāties un degustēt piparmētru tēju.

5.septembrī arī ciemos gaidīs  Piparmētru namiņā, kur būs iespēja uzzināt par Piparmētru namiņa produkciju, to iegādāties un degustēt piparmētru tēju. Savukārt Vilces muižā varēs doties ekskursijā gida vadībā pa muižas telpām, apskatīt restaurētās telpas un muižas pagrabu, izstaigāt muižas parku un Barona taku, uzspēlēt diska golfu un darboties radošajā keramikas darbnīcā.

 

Izpētiet piedāvājumu un ieplānojiet savu nākamo pieturu Zemgalē!

Apmeklējums objektos tikai ar iepriekšēju pieteikšanos.