Eiropas kultūras mantojuma dienas Jelgavas dzelzceļa vēstures muzejā

Šī gada Eiropas kultūras mantojuma dienas Latvijā, kas norisināsies no 17. līdz 19. septembrim, būs veltītas transporta tēmai, izceļot vairāk nekā 80 objektus visā Latvijā un paverot plašu mantojuma spektru – sākot ar ceļiem, tiltiem, kanāliem un dzelzceļa stacijām, beidzot ar lidlaukiem,  bākām un pašu spēkratu kolekcijām.

2021. gads Eiropas Savienībā ir pasludināts par Eiropas dzelzceļa gadu, tāpēc šī gada Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros, iedzīvotāji  tiek īpaši aicināti caur dzelzceļa vēsturi un kultūras mantojumu atgādināt par dzelzceļa ieguldījumu Eiropas labklājības veidošanā un dzelzceļa lomu progresīvu tehnoloģiju izstrādē.


Eiropas kultūras mantojuma dienās Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcija aicina:

17. septembrī 

  • Iepazīt tuvāk dzelzceļa vēsturi Jelgavā, izspēlējot Actionbound aktivitāti “Mītava” muzeja āra ekspozīcijā, Stacijas parkā un Jelgavas stacijas ēkā. Aktivitāti meklē https://en.actionbound.com/bound/mitava vai noskanē QR kodu pie muzeja durvīm!
  • Pulksten 11.00 iespēja sekot līdzi Dzelzceļa mantojuma foruma norisei tiešsaistē  www.luznavasmuiza.lv un www.railwaymuseum.lv

17. septembrī muzeja ekspozīcija apmeklētājiem būs slēgta.

18. septembrī

  • Pulksten 11.00 doties pārgājienā “Dzelzceļš – pilsētas attīstītājs. Jelgavas piemērs”

19. septembrī

  • Pulksten 13.00 doties pārgājienā “Dzelzceļš – pilsētas attīstītājs. Jelgavas piemērs”

Nepilnus 8 km garajā pārgājienā būs iespēja iepazīt gan dzelzceļa darbībai nepieciešamo infrastruktūru: Jelgavas staciju, Lietuvas šosejas viaduktu, lokomotīvju depo, tiltus pār Lielupi, gan dzelzceļnieku dzīvojamo māju rajonus Prohorova, Cepļu, Zirgu, Pasta un Mātera ielās, tāpat arī Baltijas dzelzceļa sabiedriskās ēkas – Jelgavas mezgla dzelzceļnieku klubu, slimnīcu, universālveikalu. Tāpat būs iespēja uzzināt ar ko Jelgava II atšķiras no Jelgavas un kā dzelzceļa līnija Rīga–Mītava izmainīja pilsētas vaibstus. Kāpēc jelgavnieki stacijas tuvumā esošo veselības centru dēvē par dzelzceļnieku poliklīniku, kas ir ORS un kāpēc var teikt, ka pēc 2. pasaules kara liela daļa Jelgavas apbūves saistāma ar dzelzceļu.

Pārgājienā līdzās mūsdienu ainai nostāsties vēsturiskie foto, pērles no dažādu laiku un politisko iekārtu preses rindām, emocionālas atmiņas un īpaši stāsti no sociālantropoloģiskā pētījuma “Kā dzelzceļnieki dzīvojuši, strādājuši un mīlējuši Jelgavā”. Savukārt lokomotīvju depo mītošie ritekļi palīdzēs iztēloties dzelzceļnieka sūro ikdienas darbu un tehnikas attīstību cauri laikiem.

Pārgājiena ilgums aptuveni 3 stundas, personām līdz 14 gadu vecumam dalība atbildīga pieaugušā  pavadībā (maršruts veidots ciešā sliežu tuvumā, vecākiem lūgums uzmanīgi izvērtēt sava mazgadīgā bērna līdzdalību šajā pārgājienā!)

Pārgājiena cena (no personas):  pieaugušajiem 8,00 EUR, bērniem EUR 4,50 EUR.

Vēlama iepriekšēja pieteikšanās, rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot pa tālruni 20034850.

 

18. un 19. septembrī Jelgavas Dzelzceļa ekspozīcija būs apskatāma apmeklētājiem, taču par precīzāku apmeklējuma laiku aicinām sazināties ar muzeju, zvanot pa tālruni 20034850!

Piedaloties aktivitātē, aicinām ievērot valstī pieņemtos distancēšanās noteikumus.