Rudens piedāvājums "Sajūti rudeni Jelgavā"

Rudens ir krāšņo skatu un bagātīgo garšu gadalaiks. Aicinām ciemos uz Jelgavu, kur iespējams sajust rudeni ar visām maņām. Ieraudzīt, kā pilsētas parki krāsojas košos toņos no 3 pilsētas augstākajiem punktiem, doties lidojumā ar gaisa balonu, sajust zem kājām čabošas lapas, redzēt, kā top krāsainākie pilsētas gardumi, kā arī baudīt siltus dzērienus un spēcinošas maltītes no rudens veltēm.


Rudens baudīšana no putna lidojuma

 

Trīs stāvos iekārtotas interaktīvas vēstures ekspozīcijas, kas ļauj iepazīt pilsētas un reiz šeit bijušās baznīcas vēsturi.

Jelgava, Akadēmijas iela 1, 63005445, 63005447, 25619266 https://visit.jelgava.lv/lv/sv-trisvienibas-tornis

Iespēja uzkāpt tornī un vērot apkārtnes panorāmu no nelielā balkona (darba laiks no trešdienas līdz svētdienai pl. 10:00-17:00).

Savukārt muzeja ekspozīcijās varēs iepazīt Jelgavas un novada nozīmīgas vēsturiskas norises no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām. Vislielākā muzeja krājuma vērtība ir latviešu glezniecības vecmeistara Ģederta Eliasa (1887. - 1975. gads) darbu kolekcija.

Jelgava, Akadēmijas iela 10, 63023383, 63080150, www.jvmm.lv

Koka skatu tornis ir 19,2 metrus augsts. Skatu tornis atrodas Lielupes palienes pļavās, kas ir Eiropas nozīmes aizsargājamā dabas teritorijā (Natura 2000). Šeit mīt vairāk kā 80 savvaļas zirgi.

Pa Lielupes palienes pļavām, iepriekš piesakoties (tel. 20264343), ir iespēja doties aizraujošā ekskursijā vides gida pavadībā.

*ziemas sezonā slēgts 

Jelgava, Pilssalas iela

Izbaudiet elpu aizraujošu lidojumu gaisa balonā, kas rudens sezonā ļaus baudīt dabas skaistākās krāsas. Lidojumi notiek Jelgavas pilsētā, Jelgavas novadā, Ozolniekos. Populārākā gaisa balona starta vieta Jelgavā - pļava, pretim Jelgavas pilij.

*Lidojumi notiek tikai labvēlīgos meteoapstākļos.

Tel. 22098098, www.balticballoon.lv

Rudens baudīšana uz zemes

 

Asu izjūtu cienītāji aicināti doties piedzīvojumā kopā ar "Crazy cart company" kartingiem.

*septembrī darbojas pēc darba laika, bet oktobrī ar iepriekšēju pieteikšanos pieņem tikai grupas.

Jelgava, Akadēmijas iela 5, 26762222; 29444933, www.crazycart.lv

Iespēja doties ekskursijā pa Jelgavu neparastā veidā un iepazīt Jelgavas skaistākās vietas īsākā laika posmā. Pieejamas dažādu modeļu 6 vienvietīgas radio vadāmas bērnu elektroautomašīnas. Tiek nodrošinātas ķiveres.

Aicinām ņemt vērā pārvietošanās noteikumus ar elektroskūteriem. https://www.jelgava.lv/lv/jaunumi/zinu-arhivs/nosaka-vietas-kur-aizliegts-parvietoties-ar-elektroskrejriteni-un-kur-jasamazina-atrums/

*Līdz septembra beigām. Oktobrī- atkarībā no laikapstākļiem.

 Jelgava, Pasta sala 3a, 26623961, http://www.migocity.lv/

Aicinām doties nesteidzīgā pastaigā pa pilsētas parkiem, lai baudītu rudens rāmo mieru. 

Jelgavas pils parks

Parkā iespēja baudīt rudens krāsu romantiku. Pastaigu celiņu, kanālu un  tiltiņu tīkls, kas ved uz Gubernatora saliņu, rada omulīgu vidi nesteidzīgām pastaigām. Pils parkā aug daži dižkoki – divas zirgkastaņas, piramidālais ozols, pelēcīgā apse.

Uzvaras parks un bērnu atpūtas un rotaļu pilsētiņa

Bērnu atpūtas un rotaļu pilsētiņa atvērta no 2021.gada 1.jūnija, tā tapusi Jelgavas pašvaldībai sadarbojoties ar akciju sabiedrību "Latvijas valsts meži". Šeit bērni ar vecākiem var iepazīt un izzināt Latvijas dabas vērtības, jo laukumi būvēti izmantojot vietējo ozolu un galvenokārt dabiskus materiālus.

 

Koka laipas Svētes palienes pļavās

Teritorijā starp Sniega ielu, Vītolu ceļu, Būriņu ceļu un Miezītes ceļu izbūvētās koka laipas pastaigām atklāj vēl vienu pilsētas dabas stūrīti – Svētes upes palienes pļavas.

Kopējais laipu garums ir aptuveni 1,6 kilometri, un tās savienojas ar trim grantētām takām. Lai nodrošinātu iespēju pārvietoties pa laipām arī palu laikā, tās izbūvētas 1,5 m augstumā, laipu platums - 1,8 m. Gājēju drošībai koka laipas aprīkotas ar margām, kurās iemontēts speciāls siets.

  • Dodies pārgājienā "Dzelzceļš – pilsētas attīstītājs"* 

Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcija aicina ikvienu doties nepilnus 8 km garajā pārgājienā, kur ir iespēja iepazīt dzelzceļa darbībai svarīgo infrastruktūru: Jelgavas staciju, lokomotīvju depo, dzelzceļnieku dzīvojamo māju rajonus, Jelgavas mezgla dzelzceļnieku klubu, slimnīcu un daudz ko citu.

Skolēnu grupām pārgājiens papildināts ar informatīvu orientēšanās spēli, kas palīdzēs veidot izpratni par pilsētas apbūves īpatnībām, sociālā nodrošinājuma sistēmu un sadzīvi padomju laikā.

* Ar iepriekšēju pieteikšanos. Pārgājiens norisinās tikai labvēlīgos laikapstākļos.

Jelgava, Stacijas iela 3, 20034850.

Rudens garšu baudījums

Aicinām baudīt krāsaino rudeni ne tikai acīm, bet arī ar garšas kārpiņām.

Pilsētas saldākais piedāvājums - karameļu gatavošanas šovs, saldumu degustācija, iespēja pašam pagatavot īpašo karameli uz kociņa.

*Apmeklējums jāpiesaka iepriekš.

Jelgava, Rūpniecības iela 1A, 29851426, 25664748, www.karameludarbnica.lv

Iespēja atraktīva un zinoša gida pavadībā iepazīt alus darīšanas procesu no iesala līdz gatavam produktam, degustēt uzņēmumā ražoto produkciju, kā arī iegādāties sev tīkamāko alu līdzņemšanai.

*Apmeklējums jāpiesaka iepriekš.

Jelgava, Cukura iela 21, Jelgava, 20777767, 26450090, www.viedalus.lv