Anitas Jansones- Zirnītes gleznu izstāde “Burtnieka viļņi”

No 1. oktobra līdz 2.decembrim Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē apskatāma Anitas Jansones- Zirnītes gleznu izstāde “Burtnieka viļņi”.


Anita Jansone-Zirnīte dzimusi 1945.gada 31.jūlijā Rīgā. 1964.gadā beigusi J. Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu, 1971.gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļu. No 1971. līdz 1981.gadam strādāja par pedagogu Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā.

Kopš 1968.gada māksliniece piedalās izstādēs Latvijā un ārzemēs. Anita Jansone- Zirnīte saņēmusi diplomus Viļņas ekslibru biennālēs, diplomu glezniecības konkursizstādē “Arona”, ieguvusi 1.vietu galerijas “Asūna” un Saules bankas konkursā “Es – pasaule”. 2004. gada konkursā “Gada skaistākā grāmata” kopā ar darba grupu par grāmatu “Dzejnieka laiks tēlos un attēlos. Pēteris Zirnītis” saņēmusi 2. vietu dokumentālās prozas nominācijā. 2001. gadā māksliniece apbalvota ar goda medaļu “Burtnieku labākais”.

Māksliniece strādā glezniecībā dažādos žanros, darina grāmatzīmes, kā arī ir pievērsusies žurnālu un grāmatu ilustrācijām.

Tornī apskatāmos darbus A.Jansone-Zirnīte gleznojusi Burtnieku ezera tuvumā, ezera ainavas ietekmēta. Izstādē varēs vērot vairāku gadu garumā tapušus, divus atšķirīgus dabas tēlojumu veidus- pasteļglezniecības un eļļas tehnikā radītus darbus. Kā atzīst pati māksliniece: “Pasteļglezniecība ļauj straujāk fiksēt mirkļa ilūziju, gaismu vibrāciju ainavā. Eļļas tehnikā radītajos darbos vairāk nosacītības, pārdomu un realitātē balstītu salīdzinājumu. Reizēm kā kompozīcijas elements izmantotas tautas apziņā un mākslā lietotas rakstu zīmes, sasaistot esošo brīdi ar senu gudrību.”

Izstādes apmeklētājiem būs iespēja baudīt Ziemeļvidzemes ainavu mākslinieces interpretācijā,  sajūtot krāsu attiecības, to mirdzēšanu un viļņojošo mainību.

 

Vairāk informācijas par izstādi pa tālruni 63005445, vai e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Apmeklējot izstādi, aicinām būt atbildīgiem, lietot mutes un deguna aizsegus, kā arī ievērot valstī pieņemtos distancēšanās noteikumus.