Baudi rudenīgas pastaigas Jelgavā un Jelgavas novadā

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina laiku pavadīt aktīvi un izzinoši, dodoties vienas dienas pārgājienos Jelgavā un apkārtnē, iepazīstot vietējās dabas vērtības un vēsturi.


1. Maršruts “Svētes upes līkloči”

cafe icon, map icon Par maršrutu (kopējais distances garums 10,55 km):

Maršruts ir vieglas grūtības pakāpes. Piemērots cilvēkiem arī ar mazu pārgājienu pieredzi. Puse no maršruta ved cauri grants seguma ceļiem, otra puse ved pa bruģētu gājēju ietvi. Iespēja variēt ar pārgājiena maršrutu, to var iet apļveidā, kā arī izvēlēties tikai kādu posmu. Maršruta laikā Jums būs iespēja iepazīt Svētes upi un tās līkločus.

2. Maršruts “Lauku šarms – Mūrmuiža, Ziedkalne”

cafe icon, map iconPar maršrutu (kopējais distances garums gandrīz 11 km):

Maršruts ir vidējas grūtības pakāpes un būs piemērots arī cilvēkiem ar mazu pārgājienu pieredzi. Dodoties maršrutā “Lauku šarms – Mūrmuiža, Ziedkalne”, pārgājiena dalībnieki varēs apskatīt vēsturisko Zviedru tiltu, Mūrmuižas HES teritoriju, Mūrmuižas kaujas pieminekli, kā arī, iepriekš piesakoties, apciemot "Piparmētru namiņu". Pārgājiena laikā būs iespēja apskatīt Berķenes ūdensdzirnavas pie Lielberķenes ezera, kā arī baudīt nesteidzīgu atpūtu pie ezera ierīkotajā piknika vietā.

3. Maršruts “Starp diviem tiltiem Ozolnieki”

cafe icon, map iconPar maršrutu (kopējais distances garums nedaudz pārsniedz 11km):

Pārgājiena maršruts “Starp diviem tiltiem Ozolnieki” vedīs uz Ozolnieku pusi. Ceļotāji, šķērsot Iecavas upi pār neparasto trošu tiltu, varēs apskatīt  Bluķu skansti. Tas ir vietējās nozīmes arheoloģiskais piemineklis. Bluķu skansts ir franču armijas nocietinājumu elementi, kas saglabājušies no 1812. gada kara laika. Maršruta ietvaros paredzēts šķērsto arī otru tiltu, kas iekārts vantīs. Pie šī tilta uzstādīti informatīvi stendi, kas iepazīstina ar Ozolnieku vēsturi un ciemata attīstībā svarīgiem cilvēkiem. Netālu atrodas saimniecība “Mazmušķu zirgi”, kurā, iepriekš piesakoties, ir iespēja apskatīt saimniecību un pabarot zirgus. Pārgājiena laikā ikviens varēs apmeklēt vietējo iedzīvotāju iemīļotu atpūtas vietu – Ozolnieku Mežaparku. Ziemas laikā šeit iespējams slēpot, savukārt vasaras sezonā pieejamas vairākas pastaigu un nūjošanas takas. Mežaparka teritorijā atrodas informatīvi stendi, kur interesenti var izzināt Latvijas dabā sastopamos augus un dzīvniekus.

4. Maršruts “Tūrisma pērles Kalnciemā”

cafe icon, map icon Par maršrutu (kopējais distances garums nedaudz pārsniedz 16km):

Ceturtais pārgājiena maršruts “Tūrisma pērles Kalnciemā” ved uz Kalnciema pusi. Pa ceļam būs iespēja ieplānot pieturu un apskatīt Kalnciema-Klīves luterāņu baznīcu, kura tika iesvētīta 1855.gadā. Iepriekš piesakoties, iespējams ielūkoties baznīcā, kuras lielākās mākslinieciskās un kultūrvēsturiskās vērtības ir oriģinālās un gandrīz autentiski saglabātās ērģeles (1934), lustras (1935) un torņa zvans. Turpat atrodas Kalnciema vidusskola gan tās senais korpuss, gan jaunā piebūve. Savukārt Kalnciema muzejā, iepriekš piesakot vizīti, ikviens interesents varēs ieskatīties retās grāmatās, aplūkot fotogrāfijas, kur atklājas Kalnciema pagasta ļaudis gan senatnē, gan šodien. Kalnciema muzejs krāj, glabā, pētī un daudzina kultūras liecības par vēsturisko Kalnciema pagastu, seno rūpniecību Kalnciema un Valgundes pagastos, Lielupi no Babītes līdz Valgundei un Klīves mežniecības vēsturisko apvidu. Drosmīgākie ceļotāji aicināti uzkāpt 27 metrus augstajā Ložmetējkalna skatu tornī, no kura paveras panorāmas skats uz Ziemassvētku kauju vietām.