Dzīvesziņas un arodu sētā skatāma Jettes Užānes cimdu izstāde

No 11.februāra līdz 9. aprīlim jaunatklātajā Dzīvesziņas un arodu sētā, Vecpilsētas ielā 2, skatāma Jettes Užānes cimdu izstāde "Vēstules rakstītas cimdos".


Jette Užāne - savdabīgu talantu un tautas tradīciju turpinātāja. Lai arī Tautas daiļamata meistares nosaukumu viņa bija ieguvusi tālajos sešdesmitajos gados, kā māksliniece viņa sevi pieteica 1980. gadā, kad pirmo reizi uzdrošinājās draugiem parādīt savu pirmo cimdu ciklu “Gadalaiki”. Tā bija uzdrošināšanās, jo pirmo reizi cimdi tika adīti nevis novalkāšanai, bet apskatei.

Jette Užāne pēc bērnībā pārslimotās kaulu tuberkulozes zaudēja spēju staigāt un visu dzīvi pavadīja ratiņos. Lai gan viņas kājas nevarēja neko, viņas rokas radīja brīnumainus cimdu stāstus, bet sirds vērta pasauli siltāku un gaišāku. Jette mēdza teikt: “Es nevarēju ne dziesmā turpināties, ne bērnā.” Bet viņa varēja adīt. Jettes Užānes bagāto cimdu pūru  glabā un ceļ saulītē Elīna Apsīte.

Izstādē "Vēstules rakstītas cimdos" būs aplūkojami vairāki desmiti Jettes Užānes cimdu cikli. Kā, piemēram, “Gadalaiki” (1980.g.), “Baltie cimdi” jeb “Tautas dziesmu cikls” (1981./82.g.), A. Pumpura “Lāčplēsis” (1988.g.), “Eiropā iešana” (1996.g.) un daudzi citi.

Izstāde būs skatāma līdz pat 9. aprīlim - no otrdienas līdz sestdienai no pulksten 10 līdz 18, svētdienās no pulksten 10 līdz 15. Ieejas maksa Dzīvesziņas un arodu sētā un izstādes apskate pieaugušajiem 4 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem 1,50 EUR, ģimenes biļete (2 pieaugušie un vismaz 1 bērns līdz 18g.) 6 EUR.

Sarunu vakars

Izstādes ietvaros 3.martā no plkst. 17:00 - 19:00 plānots sarunu vakars  "Cimdu stāsti un sarunas ar Jettes Užānes mantojuma glabātāju Elīnu Apsīti".

Ieejas maksa uz pasākumu 5,00 EUR pieagušajiem, 2,00 EUR skolēniem un pensionāriem. 10,00 EUR ģimenes biļete (2 pieagušie un bērni).

Pieteikšanās uz pasākumu, zvanot pa tālruni 29165961 vai https://forms.gle/kDEyDSZUttsEHUu59,jo vietu skaits ierobežots.