Dzīvesziņas un arodu sētā darbu sāk keramikas darbnīca

Aprīlī darbu sāk keramikas darbnīca un ceplis Dzīvesziņas un arodu sētā - Vecpilsētas ielā 2, kas sniegs iespēju gan lieliem, gan maziem māla pasauli iepazīt kā ekskursiju veidā, tā arī darboties radošajās meistarklasēs, iemācoties dažādās tehnikās pašiem veidot māla priekšmetus, iesaistoties visos procesos. Meistarklašu mērķis ir piedāvāt iedzīvotājiem un jauniešiem iespēju ne tikai vienreizēja apmeklējuma rezultātā vērot keramiķa darbu, bet piedāvāt nodarbības, lai soli pa solim, apgūtu prasmes izgatavot savu māla priekšmetu vai trauku, ļauties gan radošam, gan emocionālam procesam darbā ar mālu.


“Māls ir viens no tiem nedaudzajiem materiāliem, no kuriem mūsu senči izgatavoja visu nepieciešamo sadzīvei - sākot ar būvmateriāliem, ikdienā lietojamiem traukiem, līdz pat rotaļlietām un sarežģītiem dekoriem. Unikāla ir māla daba, tāpēc atbilstoši savām spējām ar to nebūs garlaicīgi ne piecgadniekam, ne pieredzējušam māksliniekam, meistarklašu ietvaros katrs pats savām rokām varēs radīt kādu jaunu priekšmetu - trauku, dekoru vai rotaļlietu. Ceru, ka keramikas darbnīca kļūs par vietu, kur gan pilsētas un reģiona iedzīvotājiem, gan tuviem un tāliem pilsētas viesiem apgūt amata prasmes, iepazīties ar dažādām keramikas tehnikām un vienkārši labi pavadīt laiku Vecpilsētas sirdī” apgalvo Māra Sidauga, kas darbosies keramikas darbnīcā.

Keramikas darbnīca, sākot no aprīļa, plāno aizsākt gan radošās nodarbības pieaugušajiem, kas pārsvarā būs darba dienu vakaros, kā arī piedāvāt iesaistīties aktivitātēs brīvdienās - ģimenēm ar bērniem, vienaudžu grupām, kas vēlas tematiski un izzinoši apgūt jaunas prasmes. Jārēķinās, ka šie visi būs maksas pakalpojumi ar dalību personai 20 eiro apmērā par iesaistīšanos vidēji 2,5 stundu ilgā nodarbībā, grupai līdz desmit personām paredzot kopējo summu 60 eiro apmērā. Darba laiki apskatāmi šeit. Pieteikt grupu dalībai meistarklasē var zvanot ekspozīciju speciālistei – keramiķei M. Sidaugai pa tālruni 28471891, kā arī rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Savukārt ekskursijas uz keramikas darbnīcu, izzinot dažādo mālu īpašības, klausoties lekciju par trauku darināšanas procesu un dažādajām tehnikām, kā arī vērojot keramiķa paraugdemonstrējumus, kā pieaugušajam, tā skolēnam vai pensionāram būs pieejama par 1,50 eiro apmērā, klašu grupām līdz 30 skolēniem kopā ar pedagogu paredzot maksu 20 eiro apmērā. Arī ekskursiju rezervācija piesakāma, zvanot administratoram pa tālruni 63005407 vai keramiķei Mārai pa tālruni 28471891 un rakstot Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Keramikas darbnīca papildinās Dzīvesziņas un arodu sētas piedāvājumu, kur ēkas vienā spārnā darbojas SIA “Austras raksti” un jau no pērnā gada decembra viesi var piedzīvot ekskursiju zinošas audējas pavadībā, apskatīt ēkas iekārtojumu, atklāt aušanas procesa darba nianses.

Dzīvesziņas un arodu sēta radīta ar mērķi ne tikai popularizēt senās amatu prasmes, bet arī caur dažādām tematiskām aktivitātēm un pasākumiem iesaistīt pilsētas iedzīvotājus un viesus latvisko tradīciju izzināšanā un apguvē. Ēku kompleksā ietilpst keramikas un aušanas darbnīcas, iekšpagalms, kas piemērots pasākumu organizēšanai un kafejnīca “Brokastnīca”, kur baudīt svaigi ceptu maizi, dažādas uzkodas un uzmundrinošus dzērienus.