Dzīvesziņas un arodu sēta aicina uz dažādām aktivitātēm

Līdz 31.maijam Dzīvesziņas un arodu sēta, Vecpilsētas ielā 2, aicina skolēnu un pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņu grupas, kā arī ģimenes un draugu kompānijas uz aizraujošām meistarklasēm.


Līdz ar pavasara atnākšanu Dzīvesziņas un arodu sētas SIA “Austras raksti” saimnieces aicina skolas un pirmsskolas izglītības iestādes pieteikt bērnu grupas izglītojošām meistarklasēm. Nodarbībā "Pankūku cepšana uz uguns plīts" skolēni un bērni varēs ne tikai mieloties ar gardām uz uguns plīts cepām pankūkām, bet arī klausīties pavasara atmošanās stāstus, uzzinot par norisēm dabā, kas vērojamas iestājoties siltajam laikam, par saules nozīmi un tās saistību ar apaļajiem gardumiem – pankūkām. Dalības maksa nodarbībā 5 eiro no bērna.

Nodarbībā "Maizes cepšana maizes krāsnī" dalībniekiem būs iespēja izzināt maizes cepšanas vēsturi un tradīcijas, kā arī pašiem aktīvi līdzdarboties un veidot savu kukulīti. Maizes meistarklases laikā, iepriekš vienojoties, ir iespēja uzcept baltmaizes vai saldskābmaizes kukulīšus.  Dalības maksa 7 eiro no bērna. Maizes cepšanas meistarklase pieejama ne tikai skolēnu un bērnudārzu audzēkņu grupām, bet arī ģimenēm un draugu kompānijām sākot no pieciem līdz 15 cilvēkiem. Dalības maksa 7 eiro bērniem līdz 18 gadu vecumam, 10 eiro pieaugušajiem.

Savukārt nodarbībā "Galda klāšanas kultūras pamati" bērni iegūs vērtīgas zināšanas par galda klāšanas niansēm, kā arī apgūs salvešu locīšanas prasmes. Dalība nodarbībā 5 eiro no bērna.

Līdz pat 31.maijam Dzīvesziņas un arodu sētā ir iespēja apskatīt unikālu izstādi “Šalle Latvijai”. Izstādē apskatāma 176 metrus garā šalle, kuras adīšanā piedalījās adītājas no visiem Latvijas novadiem, kā arī adītājas no Lielbritānijas un Eiropas latviešu diasporām. Šalle adīta gan ar adāmadatām, gan ar rokas vadāmām adāmmašīnām, tādējādi parādot katra rokdarbu darinātāja unikalitāti un spēju vienoties kopīgā mērķī - radīt šalli, kas sasilda sabiedrības dvēseli un veicina kopības sajūtas stiprināšanos. 

Individuālajiem apmeklētājiem Dzīvesziņas un arodu sēta pieejama no otrdienas līdz sestdienai no pulksten 10 līdz 18, svētdienās no pulksten 10 līdz 15. Ieejas maksa pieaugušajiem 5 eiro, skolēniem, studentiem, senioriem 2 eiro, ģimenes biļete 10 eiro. Savukārt ekskursijas gan individuāli, gan grupām iespējams pieteikt iepriekš pa tālruni 29116210 vai rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Dzīvesziņas un arodu sētā atrodas arī keramikas darbnīca, kur ikviens interesents, iepriekš piesakoties, aicināts darboties radošajās nodarbībās, noklausīties lekciju par mālu vai keramiķes pavadībā iepazīt darbnīcu. Keramikas darbnīcas darba laiks otrdienās no 10 līdz 18, trešdienās no 10 līdz 20:30, piektdienās no 10 līdz 18, sestdienās no 12 līdz 20:30 un svētdienās no 12 līdz 15. Pieteikties ekskursijai un meistarklasēm iespējams pa tālruni 28471891 vai e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.