Keramikas darbnīcā skatāma uzpirksteņu izstāde

No 3.maija līdz 30.jūnijam Dzīvesziņas un arodu sētas keramikas darbnīcā, Vecpilsētas ielā 2 skatāma uzpirksteņu izstāde “Radīšanas noslēpumi”.


Izstādē apskatāmi Daiņa Matīsa kolekcijas uzpirksteņi. Dainis šos mazos, bet skroderiem tik noderīgos priekšmetus kolekcionē jau 30 gadus.  Uzpirksteņu skaits kolekcijā ir ap trīs ar pus tūkstošiem un Dainis labprāt savus uzpirksteņus izrāda ikvienam interesentam un stāsta stāstus par katru no savas kolekcijas priekšmetiem. Keramikas darbnīcā būs apskatāma tikai daļa no Daiņa Matīsa uzpirksteņiem. Iegriežoties aplūkot izstādi, apmeklētājus iespējams pārsteigs pats kolekcionārs un iepazīstinās ar to, kā radusies ideja veidot piņģerotu kolekciju, kā arī pastāstīs par individuālo uzpirksteņu nozīmi.  Savukārt keramiķe Māra, kura darbnīcā sastopama ikdienā, interesentiem stāstīs par uzpirksteņa praktisko un simbolisko nozīmi, kā arī ikviens aicināts pieteikties meistarklasei un kopā ar Māru radīt savu māla uzpirksteni sev piemiņai, vai ar mērķi papildināt Daiņa jau tā iespaidīgo kolekciju ar savu parakstu.

Ikdienā Dzīvesziņas un arodu sētas ēkas vienā spārnā atdodas keramikas darbnīca, kuru iespējams apskatīt Māras pavadībā, izzinot dažādo mālu īpašības, klausoties lekciju par trauku darināšanas procesu un dažādajām tehnikām, kā arī vērojot keramiķa paraugdemonstrējumus. Keramikas darbnīcā ir iespēja pieteikties meistarklasēm, izveidot savu šķīvi, krūzīti vai kādu dekoru interjera papildināšanai. Darbnīcu iespējams apskatīt otrdienās no pulksten 10 līdz 18 (pusdienu pārtraukums no 12 līdz 13), trešdienās no pulksten 10 līdz 20.30 (pusdienu pārtraukums no 16 līdz 17), piektdienās no 10 līdz 18 (pārtraukums no 13 līdz 14) sestdienās  no 12 līdz 20.30 (pārtraukums no 16 līdz 17) un svētdienās no 12 līdz 15. Tālrunis uzziņām 28471891

Savukārt ēkas otrā spārnā darbojas SIA “Austras raksti” audēju darbnīca, kur viesi var piedzīvot ekskursiju zinošas audējas pavadībā, apskatīt ēkas iekārtojumu, atklāt aušanas procesa darba nianses un pieteikties meistarklasēm. Audēju darbnīcas darba laiks ir no otrdienas līdz sestdienai no pulksten 10 līdz 18, svētdienās no pulksten 11 līdz 15. Tālrunis uzziņām 29116210.