Līdz 5. jūlijam Jelgavas Vecpilsētas mājā izstāde "Sapinusies. Hair"

No 17.maija līdz 5.jūlijam Jelgavas Vecpilsētas mājā, Vecpilsētas ielā 14, skatāma jelgavnieces Dzintras Žvagiņas fotogrāfiju izstāde "Sapinusies. Hair".


2022.gada martā, kad tepat kaimiņos bija sācies karš, joprojām par sevi lika manīt Covid-19, Dzintra nolēmusi meklēt spēku, iemūžinot  matus un stāstot par cilvēkiem fotoprojektā “Sapinusies.Hair”. Jāpiebilst, ka arī pašai māksliniecei lielāko mūža daļu ir bijuši gari mati. Tiesa, šis projekts ir ne tikai par matiem, bet šie mati reizē ir stāsts par dzīvi.  Šobrīd fotoprojekta ietvaros ir iemūžināti ap 30 cilvēku no dažādām pasaules valstīm, piemēram, no Latvijas, Igaunijas, Polijas, Vjetnamas. Izstāde Jelgavas Vecpilsētas mājā atspoguļos tikai daļu no darbiem, jo projekts vēl nav noslēdzies. Pati māksliniece par izstādi saka: “Fotogrāfija manā skatījumā ir kā maza dzīve. Dzīve sastāv no mirkļiem. Manās fotogrāfijās var redzēt tos dzīves mirkļus, kas man pašai šķituši interesanti un ar kuriem gribējies dalīties ar citiem cilvēkiem”.
Fotogrāfe Dzintra Žvagiņa dzimusi un augusi Jelgavā, piedalījusies dažādos starptautiskos un Latvijas mēroga fotogrāfiju konkursos. Piedalījusies grupu  izstādēs Latvijā, Igaunijā, Krievijā, Portugālē, Rumānijā, Ķīnā, Vjetnamā, kā arī veidojusi savas personālizstādes.
 
26. maijā, fotogrāfes dzimšanas dienā, no pulksten 19.30 līdz 20.30 ikviens interesents aicināts uz tikšanos ar Dzintru Žvagiņu Jelgavas Vecpilsētas mājā.
 
Izstādes apmeklētāji aicināti apskatīt arī Jelgavas Vecpilsētas mājas ekspozīciju, kas iekārtota vēsturiskajā dzīvoklī un zelta lādēs slēpj faktus par Jelgavas koka arhitektūru, Jelgavas Vecpilsētas māju, tās vēsturi un atjaunošanu. Ienirstiet Jelgavas Vecpilsētas senatnīgajā atmosfērā un atklājiet tās noslēpumus. Ekspozīcija un izstāde apskatei pieejama no otrdienas līdz sestdienai no 10 līdz 18, svētdienās no 11 līdz 17. Ieejas maksa pieaugušajiem 4 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,50 eiro, ģimenes biļete 6 eiro.