"Itāļu pavasaris" Abgunstes muižā 21. maijā

“Itāļu pavasaris” gaidāms Zemgalē un noslēgsies Abgunstē

Šajā nedēļas nogalē – svētdien – 21. maijā Abgunstes muižā valdīs Toskānas atmosfēra un “itāļu pavasaris”, jo pagalmā sabrauks itāļu automašīnas, sākot no antīkākiem līdz jauniem modeļiem spēkratu klāstā, lai dzirkstošā pēcpusdienas atmosfērā priecētu ikvienu, kas vēlas tos apskatīt un vērot apbalvošanu pēc nelielās sāncensības uz Zemgales ceļiem. Sadarbībā ar Latvijas Antīko automobiļu klubu un Latvijas Alfa Romeo īpašnieku klubu Abgunstes muiža būs pasākuma “Itāļu pavasaris” brauciena finiša punkts un atbilstošā noskaņā uzņems gan itāļu automašīnu brauciena dalībniekus, gan ikvienu interesentu.


 

Pasākums “Itāļu pavasaris” notiek jau ceturto gadu un pērn brauciens noritēja Kurzemes pusē, taču šogad dalībnieki spoži ripināsies un pagāzēs pa Zemgales maršrutiem.

“Latvijas Antīko automobiļu kluba un Latvijas Alfa Romeo īpašnieku kluba kopīgi rīkotais pasākums “Itāļu pavasaris” šajā gadā plānots kā brauciens pa Zemgales novada spilgtajām pļavām un līdzenajiem ceļiem, kur ikviens savā itāļu automašīnā ir aicināts doties piedzīvojumā. Lai būtu iespēja ne tikai baudīt ainavas, bet arī noķert adrenalīnu un iesildīties turpmākajai dienai, par brauciena sākumpunktu izvēlēta Jelgava - trase “Rullītis” ar kartingu sacensībām dalībnieku starpā. Tālāk maršruts vedīs Dobeles un Tērvetes virzienā ar foto orientēšanās sacensībām, iekļaujot zināmākos un gandrīz nezināmos reģiona apskates objektus” informē Latvijas Antīko automobiļu kluba prezidents un pasākuma organizators Valts Ceplēvičs. Atsaucoties uz viņa teikto, “šobrīd pasākumam ir pieteikušies piecpadsmit automobiļi, sākot ar 1963. gada Alfa Romeo Giulia Sprint 1600 līdz pat 2017. gada Alfa Romeo Giulia Qudrifoglio”, bet sagaidāms, ka kopējais skaits sasniegs divdesmit piecus. Dalībnieki var pieteikties vēl līdz 18. maijam.

 

Tāpat kā citos Latvijas Antīko automobiļu kluba rīkotajos pasākumos, arī šajā tiks vākti ziedojumi biedrībai “Agendum”, kas nodrošina apvidus un medicīnas transporta piegādes Ukrainas vajadzībām. Arī ieeja jeb dalība pasākumā Abgunstes muižā plānota pret ziedojumiem, kas sniegs iespēju piedzīvot vadītu ekskursiju pa muižu. Savukārt cienasts – itāliskā noskaņā gatavoti ēdieni un atspirdzinoši dzērieni būs iegādājami par maksu.

“Finišam izraudzītā vieta - Abgunstes muiža Zaļeniekos ir gana atbilstoša itāliskai noskaņai – gan iekštelpās, gan pie muižas labi jūtas olīvkoki, nepiespiestā muižas apkārtne ar gaismu virtenēm un oranžērijām, labs ēdiens un skaista mūzika uzburs nepiespiestu saulainās zemes atmosfēru. Jau ap plkst. 14:00 sagaidīsim tūrisma rallija dalībniekus, kas savus auto izrādīs muižas pagalma, klēts un dārza zonās, arī ikvienu interesentu aicinām jau no plkst. 14 baudīt svētdienas pēcpusdienu Abgunstē starp skaistiem, saulē mirdzošiem auto, uzzinot daudzko jaunu par to modeļiem, turklāt sniedzot iespēju atkal kādu finansiālu devumu sniegt kā atbalstu Ukrainai” aicina Abgunstes muižas saimniece Asnāte Avotniece.

 

Pasākumu atbalsta Itālijas vēstniecība Latvijā, IF apdrošināšana, Autofficina, Tehauto.

Pasākumā aicināti piedalīties gan klasiskie itāļu auto, gan arī modernie Alfa Romeo modeļi, ekipāžai nepieciešams viedtālrunis ar kameru un Whatsapp aplikaciju. Organizatori informē, ka foto orientēšanās punktiem būs iespēja piebraukt pa asfalta ceļiem, savukārt grants ceļu seguma izmantošana - pēc katra ieskatiem. Dalībnieku reģistrācija un informācija par pasākumu:

un reģistrācija spied šeit

 

Savukārt dalībai Abgunstes muižas pasākumā iepriekš pieteikties nav nepieciešams.

 

Papildus informācija komunikācijas jautājumos:

Dace Kaņepone, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Tālr. 29431251

www.abgunstesmuiza.lv