Līdz 30.jūnijam Jelgavas Vecpilsētas mājā – Ineses Kalv gleznu izstāde “Gleznu putni”

No 1. līdz 30.jūnijam Jelgavas Vecpilsētas mājā būs skatāma Ineses Kalv gleznu izstāde “Gleznu putni”.


Inese Kalv ir jelgavniece, bērnībā viņa mācījusies mākslas skolā, bet vēlāk glezniecību apguvusi pašmācības ceļā. Gleznošana ir vaļasprieks un hobijs, kas aizsācies 2017. gadā. Savus darbus māksliniece paraksta ar pseidonīmu Inese Kalv. Inese glezno ar eļļas krāsām un darbos atspoguļo ziedus, portretus, putnus un dabas skatus. Gleznojot visvairāk viņu aizrauj krāsu, kustības un tekstūru saspēle.

Jelgavas Vecpilsētas mājā būs skatāmi Ineses Kalv darbi, kuros atainoti putni. Kā atzīst māksliniece, ideja par izstādi ar putniem vienuviet tapa nejauši, ievērojot, cik daudz gleznu ar putniem neapzināti ir tapuši. Izstādes autore stāsta, ka vēlme izpausties radoši, iespējams, nāk no mammas puses radiem, jo to vidū ir gan grozu pinēji, gan keramiķi, gan koka apgleznotāji.

Apmeklētāji iegādājoties ieejas biļeti uz izstādi, var izstaigāt un apskatīt arī Jelgavas Vecpilsētas mājas ekspozīciju audio gida pavadībā. Iepazīstot Jelgavas zudušo koka arhitektūru un Jelgavas Vecpilsētas mājas stāstu. Izstāde un ekspozīcija apskatei pieejama no otrdienas līdz sestdienai no 10 līdz 18, svētdienās no 11 līdz 17. Ieejas maksa pieaugušajiem 4 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,50 eiro, ģimenes biļete 6 eiro.