Zvanu muzejs Blankenfeldes muižā

Valda Jākobsona privātkolekcijā ietilpst ap 1000 dažādas izcelsmes, vēstures, senuma, formas un materiālu zvanu. Daļa kolekcijas izvietota un skatāma restaurētajās Blankenfeldes muižas vāgūža/staļļa telpās.


Pirmo zvanu Valdis Jākobsons nopirka jau 1978. gadā Rietumvācijas pilsētā Ķelnē, svētdienas tirdziņā. Toreiz viņš pat neiedomājās, ka tas būs aizsākums  kolekcijas veidošanai un ka zvani kļūs par tik lielu un ilgu aizraušanos.

Valda Jākobsona kolekcijā  ir dažāda izmēra un lieluma metāla, porcelāna, keramikas un stikla zvani, gan seni un tādi, kuriem precīzu vecumu nav iespējams noteikt, gan tādi, kas darināti par godu kādam notikumam. Kolekcijā skatāmajiem zvaniem katram ir savs stāsts, dažreiz pat ļoti smieklīgs, kā tas nonācis līdz Blankenfeldei. Ar daļu no šiem „zvanu dzīvesstāstiem" iespējams arī iepazīties, aplūkojot izstādi, jo katra zvana izcelsme rūpīgi dokumentēta.

V. Jākobsona Zvanu muzejā darbojās porcelāna zvaniņu apgleznošanas studija. Porcelāna zvaniņu apgleznošanas studijā ikviens – gan liels, gan mazs – varēs izveidot savu īpašo un unikālo zvaniņu, ko atstāt sev par skaistu piemiņu vai dāvāt tuviem un mīļiem cilvēkiem. Pašu rokām apgleznots zvaniņš var būt kā interesants interjera priekšmets, oriģināla un neatkārtojama dāvana vai jauks suvenīrs, kas atgādina par viesošanos Blankenfeldes muižā. Atveriet sevī radošo dzirksti un dāvājiet prieku sev un citiem!

Studijas darba laiki

Sestdienās, svētdienās – plkst. 11:00, 13:00, 15:00.

Muzejā iekļūšana iespējama arī personām ar kustību traucējumiem.

Dalībai kādā no grupām, pieteikties iepriekš – rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot 27810348.

Darba laiki

Trešdiena - svētdiena 10:00 - 18:00

Apmeklējums grupām, degustācijām un zvanu apgleznošanai  jāpiesaka iepriekš pa tālruni 27810348.

Cenas 

Ieejas biļete

Pieaugušajiem

Skolēniem, studentiem, pensionāriem

Ģimenes biļete:

2 pieaug. + līdz 3 bērniem (līdz 16 g.v.)

Muižas un parka apskate:

3,00 EUR

2,00 EUR

7,00 EUR

Zvanu muzeja apskate:

3,00 EUR

2,00 EUR

7,00 EUR

Muižas, parka un zvanu muzeja apskate:

5,00 EUR

3,00 EUR

12,00 EUR

 

Blankenfeldes muiža

Blankenfeldes muižas viesnīca

Jelgavas nov., Vilces pag.
27810348
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
LV, RU, EN
Konferenču telpas
Ģimenēm ar bērniem
Cilvēki ar kustību traucējumiem
Pieejams gids
Maksājums ar karti
Suvenīru iegāde
Wi-Fi
Auto stāvvieta
Piknika vietas
Labierīcības