Vecpilsētas ielas kvartāls

Jelgavas Vecpilsētas ielas kvartāls ir vecākā pilsētas apbūves daļa ar koka ēkām, kas netika iznīcinātas II Pasaules kara laikā. Apbūves rajons veidojies laikā no 18. līdz 19. gadsimtam. Šī ir īstā vieta senās pilsētas gaisotnes baudīšanai un pastaigām. Iesakām nobaudīt gardu maltīti krodziņā „Pie mednieka”.


ERAF projekta ietvaros “Jelgavas vecpilsētas atjaunošana un pielāgošana tūrisma attīstībai” tika veikti Vecpilsētas labiekārtošanas darbi - atjaunotas ielu braucamās daļas un ietves, saglabājot bruģakmens segumu, uzstādītas laternas un soliņi, kā arī vēsturisko Dobeles vārtu piemiņas zīme. Vecpilsētas ieliņās izvietoti informatīvie stendi un planšetes, kas atspoguļo tūrisma objektus Jelgavā un sniedz unikālu informāciju par pilsētu dažādos laika periodos, iesakot maršrutu pa rekonstruēto ielu rajonu.

Valsts nozīmes arhitektūras piemineklī Vecpilsētas ielā 14 atrodas Zemgales restaurācijas centrs. Restaurācijas centrs sadalīts divās daļās- mūra ēkas daļā top restaurācijas darbnīcas, kur darbosies profesionāli restauratori un ikdienā šī mājas daļa nebūs pieejama apmeklētājiem, savukārt mājas koka daļā tiks iekārtotas ekspozīcijas, kur iespējams iepazīties ar ēkas restaurācijas procesu un mājas vēsturi. 

 

Restaurācijas centrs tiek veidots, pašvaldībai realizējot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētu projektu Nr.5.5.1.0./17/I/002 "Nozīmīga kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un attīstība kultūras tūrisma piedāvājuma pilnveidošanai Zemgales reģionā".

 

Jelgava, Vecpilsētas iela
Ēdināšana
Auto stāvvieta