Maršruti pa Jelgavas apkārtni

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina iepazīt Jelgavas novadu un Ozolnieku novadu, izvēloties kādu no izstrādātajiem maršrutiem. Maršruti būs piemēroti tiem, kas plāno ekskursiju pa Jelgavas apkārtni radu un draugu kompānijā, kopā ar darba kolektīvu vai skolēnu klasi, jo apskates vietas iespējams apmeklēt iepriekš piesakoties, tāpēc vairāk piemērotas grupām. Plānojot ekskursiju, ar objektu saimniekiem ir jāsazvanās un jāsaskaņo ierašanās laiks. Ekskursiju maršrutos iekļautās apskates vietas var izvēlēties un kombinēt pēc grupas individuālām vēlmēm.

Maršruts "Ozolnieku novada vērtības un lepnums"

Maršruts iepazīstina ar Ozolnieku novada vērtībām - ievērojamu novadnieku Jāņa Čakstes un Edvarta Virzas dzīvi un darbību, vēsturiskiem notikumiem pie Vareļu pieminekļa, lauku gardumiem kaziņu saimniecībā "Līcīši" un ķiploku pārstrādes uzņēmumā "Ķiploku pasaule", kā arī ar dzīvnieku pasauli mini zoo "Lauku sēta". Maršruta garums 60 km.

Lejuplādēt maršrutu "Ozolnieku novada vērtības un lepnums" šeit.

Ozolnieku novads VISIT

Apskates objekti

Kur paēst?

Kur nakšņot?

 

Maršruts "Trīs ciemi Jelgavas novadā - Svēte, Zaļenieki, Nākotne"

Maršruts iepazīstina ar trīs ciemiem Jelgavas novadā un ir īpaši piemērots darbīgajiem un zinātkārajiem. Svētē var uzzināt maizes cepšanas noslēpumus un iepazīt keramiķa arodu. Zaļenieki aicina pārliecināties, cik zaļa dzīve bijusi muižkungiem, ielūkoties kokaudzētavā un baznīcā. Maršruts noslēdzas Nākotnē - ciemā, kur apskatāmi planētas lielākie putni – strausi. Maršruta garums 40 km.

Lejuplādēt maršrutu "Trīs ciemi Jelgavas novadā - Svēte, Zaļenieki, Nākotne" šeit.

Apskates objektiTris ciemi visit

Kur paēst?

Kur nakšņot?

 

Maršruts "Muižu noslēpumi un lauku labumi Jelgavas novadā"

Maršruts rosina doties aizraujošā ceļojumā pa leģendām apvītajām Jelgavas novada muižām, nogaršot Mālkalnu saimnieces gatavoto mājas sieru, iepazīt kokamatnieka arodu "Amatnieku" darbnīcā un uzzināt patiesību par noslēpumaino raķešu bāzi Tīsos. Veselīga pastaiga svaigā gaisā gaida Vilces dabas parkā. Lolitas Duges tējas namiņā var nobaudīt neparastu piparmētru tēju garšu, bet Blankenfeldes muižā jāapskata zvanu muzejs un jānogaršo veselīgais plūškoka sīrups. Lai apmeklētu visas maršrutā iekļautās vietas, jāplāno divas dienas, bet vienai dienai jāizvēlas tīkamākie apskates objekti. Maršruta garums 75 km.

Lejuplādēt maršrutu "Muižu noslēpumi un lauku labumi Jelgavas novadā" šeit.

Apskates objekti

Muizu noslepumi VISIT

 • Tīsu raķešu bāze

Kur paēst?

Kur nakšņot?

 

Maršruts "Jelgavas novada ziemeļpuses dārgumi"

Maršruts atklāj Jelgavas novada ziemeļu daļu – tas ved uz noslēpumaino Valgundes klosteri, iepazīstina ar staltbriežu, dambriežu un muflonu dzīvi uzņēmumā "Buku audzētava" un eksotiskiem dzīvniekiem saimniecībā "Pie tēvoča Garika". Ziemassvētku kauju piemiņas muzejā "Mangaļi" un Ložmetējkalna apkārtnē ir daudz vēstures liecību. Uzņēmumā "Gneiss" var izpētīt dolomīta šķembu ražošanu, bet uzņēmumā "Laflora" – kūdras ieguves un pārstrādes procesu. Melleņu sezonas laikā būs aizraujoši apmeklēt krūmmelleņu audzēšanas saimniecību "Arosa-R". Maršruta garums 75 km.

Lejuplādēt maršrutu "Jelgavas novada Ziemeļpuses dārgumi" šeit.

Apskates objekti

 • Krūmmelleņu audzētava „Arosa-R"

Kur paēst?

Kur nakšņot?

 

Ģeotūrisma maršruts pa Jelgavas novada ziemeļdaļu

Tūrisma maršruts palīdzēs iepazīt Zemes dzīļu attīstības vēsturi, ieskatīties tūkstošgadu senās pagātnes liecībās un apjaust, kādas bagātības slēpjas šajā apvidū. Atklāj Zemgalei raksturīgās lauku ainavas, mazāk raksturīgās paugurainās Litorīnas jūras paliekas, dabas veidojumus un nogulumiežus!

Maršruts: Piemērots autobraucējiem, kuriem interesē salīdzinoši nelieli ceļojumi ar novadpētniecisku un dabas izziņas ievirzi, kuru laikā var apskatīt interesantus ar dabu, kultūru un vēsturi saistītus objektus. Maršruts sākas Jelgavā, virzās gar Lielupes kreiso krastu cauri Kalnciemam, šķērso Lielupi un tālāk gar tās labo krastu atgriežas Jelgavā.

Ieteicamais laiks: Maijs – septembris. Ziemassvētku kauju piemiņas parkā pārgājienos var doties visa gada garumā. Arī Lielais Ķemeru tīrelis būs interesants citos gadalaikos – pavasarī un rudenī, kad notiek putnu migrācija, gan arī rudens rītos, kad valda salna. SIA „Latflora” pieņem apmeklētājus visa gada garumā.

Garums: ~100 km (atkarīgs izvēlētajiem apskates objektiem).

Laiks: 1-1,5 dienu ceļojums ar auto.

Grūtības pakāpe: Viegls, ar nelielu kājām iešanu apskates objektu apkaimē.

Ceļa segums: Lielākoties ceļi ar asfalta segumu. Autoceļa V1065 Tušķi – Kalnciema posms 10 km garumā – grantēts. Kalnciema apkaimē un Ziemassvētku kauju piemiņas parkā – ceļi ar grants segumu.

Marķējums: Maršruts dabā nav marķēts. To veicot, līdzi vēlama novada karte, tematiskās kartes un GPS vai cita navigācijas iekārta.

Maršruta gaita: Jelgava – Kalnciems – Kaļķis – Krāckalni – Tīreļi – Ložmetējkalns – Ziemassvētku kauju piemiņas muzejs „Mangaļi” – Kalnciema vidusskola – Valgunde – Jelgava.

Pilnu aprakstu un maršrutu lejupielādē šeit.

Apskates objekti:

 • Svētes paliene 
 • SIA”Laflora”
 • SIA „AROSA – R” - ģimenes uzņēmums, kurš nodarbojas ar lielogu krūmmelleņu un stādu audzēšanu, arī stādu tirdzniecību. T. +371 29407075; Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. Adrese: Jelgavas novads, Līvbērzes pag., Melnā Oga (GPS: 56.7095225, 23.6064933).
 • Dolomīta atradne “Kalnciems II” - atrodas ziemeļos no Kaļķa starp Kaļķa – Kūdras ceļu (P101) un Lielupi. Šeit atklātos karjeros dolomītu iegūst „SIA Gneiss”, pārstrādājot to dolomīta šķembās. Iepriekš piesakoties, iespējama ekskursija ar stāstu par ražotni. T. +371 63085352. Adrese: Kalnciems, Akmeņu iela 23 (GPS: 8389130, 23.5588827).
 • Lielais Ķemeru tīrelis un purva laipas
 • Krāču kalni
 • Ložmetējkalna skatu tornis
 • Ziemassvētku kauju piemiņas muzejs
 • Kalnciema vidusskola. T. +371 63069112; Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Adrese: Jelgavas novads, Valgundes pag. (GPS: 56.8087823, 23.6238758).
 • Buku audzētava
 • Rīgas sv. Trijādības Sergija pareizticīgo sieviešu klosteris Valgundē 

Kur paēst?

 • Kafejnīca “Aitiņlauvas”
 • Krodziņš “Ošāres”. T. +371 26 009 580. Adrese: Jelgavas novads, Kaļķis, Kalnciema lauku teritorija (Liepājas šosejas malā pie Kaļķa ciema) (GPS: 56.8321079, 23.5532617).

Kur nakšņot?


 

Papildus informācija pa tel. 63005447 vai e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.