Maršruts “Jelgava – skulptūru pilsēta”

Jelgava ir bagāta ar skulptūrām, kurām ir gan augsta mākslinieciskā vērtība, gan interesanti stāsti, kas sasaucas ar pilsētas kultūrvēsturi un šodienu. Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina doties pa maršrutu un iepazīt Jelgavu caur pilsētvides objektiem.


Lejupielādēt maršrutu “Jelgava – skulptūru pilsēta” šeit.

Jelgavā skulptūras savu vietu atradušas jau sen – pateicoties gan metālmākslas un keramikas simpozijiem, gan pasākumiem un dāvinājumiem. Katrai skulptūrai ir savs stāsts, ko šis jaunais maršruts atklās ikvienam zinātkāram ceļotājam.

Maršrutā iekļautas 23 pilsētā sastopamas skulptūras, tostarp vairākas tēlnieka Kārļa Īles veidotas skulptūras – “Sirdsputns”, “Lietus ļautiņi”, piemiņas zīme dziedātājai Norai Bumbierei, vides objekts “Laika rats 100” un skulptūra-strūklaka “Jelgavas students”, kas jau kļuvis par vienu no iecienītākajām tūristu pieturvietām Jelgavā. Tāpat maršrutā iekļautas mazāk zināmas un attālāk pilsētā esošas skulptūras kā, piemēram, skulptūra “Lācēns”, skulptūru grupa “Baltu tautu pasakas”, “Sajaukt un salikt”, ”Fruktus bumbūls”, kas daudziem būs jauns atklājums.

Maršruts ietver arī šamota skulptūru parku Pasta salā ar lielformāta šamota skulptūrām, kuras veidojuši Latvijas un Lietuvas keramiķi. Šamota skulptūru parkā atrodas arī jelgavnieku Alda un Sandras Sproģu dāvinājums pilsētai – metāla skulptūra “Ritenis – soliņš” uz kura ikviens drīkst uzkāpt un fotografēties. Dodoties pastaigā, būs iespēja apskatīt Māra Gaiļa un Gundara Kozlovska veidoto skulptūru “Laika vilciens” Ozolskvērā, kas radīta no 250 gadus sena dižozola.

“Jelgava – skulptūru pilsēta” maršruta garums ir 13 km, to iespējams veikt ar velosipēdu vai kājām. Maršruta sākums un noslēgums ir pie Sv.Trīsvienības baznīcas torņa, Akadēmijas ielā 1, kur var saņemt informāciju par apskates vietām pilsētā un apkārtnē, kā arī bezmaksas ceļvežus un tūrisma materiālus.