Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcija

Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcija, kas iekārtota 1904. gadā celtajā dzelzceļnieku dzīvojamajā mājā, ļauj ne vien iepazīt vienu no vecākajiem un nozīmīgākajiem dzelzceļa mezgliem Latvijā, bet sajust arī to, kā dzelzceļa attīstība ietekmējusi cilvēka dzīvi līdz pat mūsdienām un iepazīties ar virkni lietām, bez kurām darbs dzelzceļos ir neiespējams.

Dzelzceļnieki vienmēr ir lepojušies ar savu darbu, tas nereti ir bijis ne vien profesija, bet arī dzīvesveids. Par to stāsta ekspozīcija „Dzelzceļš un dzelzceļnieki Jelgavā 20.gs.20.-30.gados", kurā var iepazīties ar Jelgavas dzelzceļa mezgla vēsturi un cilvēkiem-stacijas personālu, lokomotīvju vadītājiem, ceļu un depo strādniekiem-,tiem, kuri veltījuši savu darbu un dzīvi Jelgavas dzelzceļa attīstībai.
Ekspozīcija „No semafora līdz dispečer centralizācijai" stāsta par to, kā tiek vadīta vilcienu kustība dzelzceļos. Tās galvenais varonis ir stacijas dežurants, kurš rūpējas ne vien par vilcienu kustību, bet arī par pasažieru drošību un ikdienas darbu stacijā. Pateicoties eksponētajiem priekšmetiem, R. Junkera veidotajam sienas gleznojumam, interaktīvajam stendam un dzelzceļa modelim, apmeklētājs iepazīsies ar ierīcēm un kārtību kādā tiek vadīta kustība uz dzelzceļiem.
Āra ekspozīcijā var apskatīt 2 drezīnas, lokomotīvju riteņu pārus, pārmijnieku posteni, hidrokolonu, luksoforus un semaforu, kuri tāpat kā 19. un 20.gs mijā būvētais majoru stacijas pulkstenis pēc restaurācijas atguvis savu kādreizējo spožumu.
Ekspozīcija piedāvā arī iespēju noskatīties filmas par dzelzceļa vēsturi, dzelzceļa modeļa demonstrējumus, bet bērniem piedāvā multfilmas un spēles par drošību uz dzelzceļa.

 • Iepriekš piesakoties iespējams doties ekskursijā uz bijušo Jelgavas lokomotīvju depo.*
 • Iespēja svinēt dzimšanas dienu muzejā*
 • Skolēniem tiek piedāvāts novadīt drošības stundu.*

* Pakalpojums iepriekš jāsaskaņo pa tālruni 63096494

 • Suvenīri un grāmatas par dzelzceļu.

EKSKURSIJA UZ JELGAVAS DEPO

Vai zini, kur atrodas Jelgavas depo, kādi dārgumi tajā sastopami, kas ir griezulis? To visu un vēl vairāk iespējams uzzināt šajā ekskursijā. Piedāvājam īpašu piedzīvojumu ar īsu Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcijas apskati, iespēju ieraudzīt to, kā signalizācijas ierīces un pārmijas izskatās dabā, iepazīties ar griezuļa darbību un Jelgavas depo vēsturi, uzzināt, kas ir maršals Bagramjans un apskatīt viņa dienesta vagonu, apskatīt tvaika lokomotīvi un citus vagonus.
Ekskursijas laikā jāpārvietojas ar kājām (apm. 40 min), tāpēc lūdzams izvēlēties laika apstākļiem piemērotu apģērbu un apavus.
Ekskursijai iepriekšēja pieteikšanās obligāta, dalībnieku skaits grupā - līdz 20 personām, bērniem jābūt līdzi pilngadīgiem pavadoņiem.

DZIMŠANAS DIENA MUZEJĀ

Lai padarītu savu dzimšanas dienu īpašu un neaizmirstamu, uzzinātu ko jaunu un sagādātu piedzīvojumu gan jubilāram, gan viņa viesiem, nāc to svinēt uz dzelzceļa muzeju.
Dzimšanas dienas ietvaros būs iespēja iepazīties ar ekspozīciju.

Cenas un ieejas maksas

Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcija

 • Pieaugušie 1.50 EUR
 • Studenti, pensionāri 0.80 EUR
 • Ekskursija latviešu val. (< 10 pers) 5,00 EUR
 • Ekskursija svešvalodā (< 10 pers) 15.00 EUR
 • Skolēniem, invalīdiem un viņu pavadoņiem, LDZ un muzeju darbiniekiem, ICOM biedriem - bez maksas

"Ekskursija uz Jelgavas DEPO"

 • Depo apmeklējums 3,00 EUR
 • Depo ekskursija grupai (skolēni, līdz 20 personām) 15.00 EUR
 • Depo ekskursija svešvalodā 25.00 EUR

 

 

Jelgava, Stacijas iela 3 Skatīt karti
63096494
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
LV, RU, ENG
Pieaugušie 1,50 Bērni 0,80
Ekspozīcijas
Pieejams gids
WC
Labierīcības
Pirmdiena: Slēgts
Otrdiena: Slēgts
Trešdiena: 10:00 - 17:00
Ceturtdiena: 11:00 - 19:00
Piektdiena: 10:00 - 17:00
Sestdiena: 10:00 - 17:00
Svētdiena: Slēgts