Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcija

Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcija, kas iekārtota 1904. gadā celtajā dzelzceļnieku dzīvojamajā mājā.

Tajā iespējams ne vien iepazīt vienu no vecākajiem un nozīmīgākajiem dzelzceļa mezgliem Latvijā, bet arī sajust to, kā dzelzceļa attīstība ietekmējusi cilvēka dzīvi līdz pat mūsdienām, un iepazīties ar virkni lietām, bez kurām darbs dzelzceļos ir neiespējams.

Muzeja ekspozīcija stāsta par Jelgavas dzelzceļa mezgla vēsturi un cilvēkiem - stacijas personālu, lokomotīvju vadītājiem, ceļu un depo strādniekiem, kuri veltījuši savu darbu un dzīvi Jelgavas dzelzceļa attīstībai. Ekspozīcijā var uzzināt, kā tiek vadīta vilcienu kustība dzelzceļos. Tās galvenais varonis ir stacijas dežurants, kurš rūpējas ne vien par vilcienu kustību, bet arī par pasažieru drošību un ikdienas darbu stacijā. Ekspozīcijā var noskatīties filmas par dzelzceļa vēsturi, dzelzceļa modeļa demonstrējumus, bet bērniem piedāvā multfilmas un spēles par drošību uz dzelzceļa.

Āra ekspozīcijā var apskatīt 2 drezīnas, lokomotīvju riteņu pārus, pārmijnieku posteni, hidrokolonnu, luksoforus un semaforu un 19. un 20.gs. mijā būvēto Majoru stacijas pulksteni.

Ekskursija uz Jelgavas Depo

Vai zini, kur atrodas Jelgavas depo, kādi dārgumi tajā sastopami, kas ir griezulis? To visu un vēl vairāk iespējams uzzināt šajā ekskursijā. Piedāvājam īpašu piedzīvojumu ar īsu Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcijas apskati, iespēju ieraudzīt to, kā signalizācijas ierīces un pārmijas izskatās dabā, iepazīties ar griezuļa darbību un Jelgavas depo vēsturi, uzzināt, kas ir maršals Bagramjans un apskatīt viņa dienesta vagonu, apskatīt tvaika lokomotīvi un citus vagonus.
Ekskursijas laikā jāpārvietojas ar kājām (apm. 40 min), tāpēc aicinām izvēlēties laika apstākļiem piemērotu apģērbu un apavus.
Ekskursijai iepriekšēja pieteikšanās obligāta, dalībnieku skaits grupā - līdz 20 personām, bērniem jābūt līdzi pilngadīgiem pavadoņiem.

Jaunums! Ekspozīcija "Mazā metāla sirds"

Muzejs šovasar īpaši aicina apskatīt tā jaunumu - ekspozīciju “Mazā metāla sirds”, kas caur vizuālām, skaņas un klātbūtnes sajūtām iepazīstina ar ātrā un žiperīgā vilciena Mazā Bānīša stāstu. Iespējams, daudziem tas būs pārsteigums, ka šis brīnumainais, mazais Bānītis savulaik kursējis pa nieka 600 mm platu sliežu ceļu un bijis arī cilvēkiem labākais draugs.

Dzimšanas dienas svinības muzejā

Muzejā ir iespēja nosvinēt bērnu dzimšanas dienas ar pikniku muzeja pagalmā.

Cenas 

  • Pieaugušie 1.50 EUR
  • Studenti, pensionāri 0.80 EUR
  • Ekskursija latviešu val. (< 10 pers) 5.00 EUR
  • Ekskursija svešvalodā (< 10 pers) 15.00 EUR
  • Skolēniem, invalīdiem un viņu pavadoņiem, LDZ un muzeju darbiniekiem, ICOM biedriem - bez maksas
Jelgava, Stacijas iela 3
63096494
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
LV, RU, EN
Pieaugušie 1.50 Bērni 0.80
Ekspozīcijas
Pieejams gids
Labierīcības
Pirmdiena: -
Otrdiena: -
Trešdiena: 10:00 - 17:00
Ceturtdiena: 11:00 - 19:00
Piektdiena: 10:00 - 17:00
Sestdiena: 10:00 - 17:00
Svētdiena: -