Lielvircavas muiža

Vircavas upes kreisajā krastā, netālu no Lielvircavas baznīcas atrodas Lielvircavas muiža. To būvējis barons Dionisijs fon Klopmans no 1803.- 1808. gadam vecās pils vietā. 1820.gadā Lielvircavas muižu pārdod ūtrupē par 151.000 rubļu sudrabā, un Klopmanu ģimene atstāj Liel-Vircavu uz visiem laikiem.

Muižu nopirka Dītrihs fon Grothuss un atdāvināja to meitai Adelheidei, kura apprecējās ar baronu Vilhelmu fon Hānu. Viņu dēls Eduards fon Hāns muižu vēlāk pārdeva savam brālim Ričardam fon Hānam. Viņš atdeva muižu savai meitai Elizabetei, kura apprecējās ar baronu, inženieri Franci fon Firksu, vēlāk izšķīrās un otrreiz apprecējās ar kādu angli Mekšu. Tā kā bērnu viņiem nebija, muižu mantoja viņas krustdēls Reimars fon Hāns, kurš krita 1919. gada kaujās pret lieliniekiem Landesvēra armijas rindās. Muižu mantoja viņa māsa Hildegarde, kas bija muižas īpašniece līdz pat agrārajai reformai 1920. gadā.


Pēc tam muiža pārgāja valsts īpašumā un tika sadalīta jaunsaimniecībās, bet pili nodeva pagasta pašvaldībai, kura te ierīkoja izrīkojumu telpas un pagasta 4-klasīgo pamatskolu. Kopš 1924. gada kungu mājā atrodas skola. Šobrīd skolas vajadzībām tiek izmantotas tikai dažas muižas kungu mājas telpas. 2011. gadā tika atjaunota muižas zāle un 2013. gadā vēl divas kungu mājas telpas, kurās ierīkotas izstāžu zāles. Muižā iespējams apskatīt 19.gs. tērpu kolekciju un iepazīties ar modes vēsturi 19. gadsimtā.

Cenas un ieejas maksas

Lielvircavas kungu mājas apskate gida pavadībā:

  • Pieaugušajiem: 1.50 EUR
  • Skolēniem, studentiem, pensionāriem: 1,00 EUR

Ekskursija pa muižu baroneses Elizabetes fon Hānas pavadībā, modes vēstures stāsti un 19. gadsimta tērpu kolekcijas apskate:

  • Pieaugušajiem: 3.50 EUR
  • Bērniem, skolēniem un studentiem: 3,00 EUR 

 

Jelgavas nov., Platones pagasts, Lielvircava Skatīt karti
22024127, 28758947
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
LV, RU, ENG
Darba laiks – pēc iepriekšējas pieteikšanās
Pieaugušie 1,50 Bērni 1,00
Ģimenēm ar bērniem
Pieejams gids
Auto stāvvieta
WC
Labierīcības