Lielvircavas muiža

Vircavas upes kreisajā krastā, netālu no Lielvircavas baznīcas atrodas Lielvircavas muiža. Vecā muižas kungu māja celta laika posmā no  1803. līdz  1808. gadam, to būvējis Dionisijs fon Klopmans.

1822. gadā muižu nopērk Dītrihs fon Grothuss un 1829. gadā atdāvina to meitai Adelheidei, kura aprecās ar baronu Vilhelmu fon Hānu. Tā par muižas īpašniekiem kļuva Hānu dzimta, kuras dažādi pārstāvji tur dzīvojuši līdz pat agrārajai reformai. 1920. gadā muiža pārgāja valsts īpašumā un tika sadalīta jaunsaimniecībās, bet kungu māju nodeva pagasta pašvaldībai, kura te ierīkoja izrīkojumu telpas un no 1924. gada pagasta 4-klasīgo pamatskolu.

Šobrīd kungu mājā izveidota izstāžu zāle un ekspozīciju telpas, tajā iespējams iepazīties ar muižas un 19. gadsimta modes vēsturi.

Darba laiks

Ekskursiju pieteikšana vismaz 1-2 dienas iepriekš.

Cenas

Lielvircavas kungu mājas apskate gida pavadībā:

  • Pieaugušajiem: 1.50 EUR
  • Skolēniem, studentiem, pensionāriem: 1.00 EUR

Ekskursija pa muižu baroneses pavadībā, modes vēstures stāsti un 19. gadsimta tērpu kolekcijas apskate:

  • Pieaugušajiem: 3.50 EUR
  • Bērniem, skolēniem un studentiem: 3.00 EUR 

 

Lielvircavas muiža piedalās Latvijas Piļu un muižu asociācijas rīkotajā akcijā "Apceļosim Latvijas pilis un muižas", kura norisinās no 2017.gada 1.maija līdz 28.oktobrim.

*Akcijas ietvaros muižas apskati pieteik vismaz 1 dienu iepriekš.

Vairāk informācijas un pieteikšanās sazinoties ar Lielvircavas tūrisma informācijas punktu. Kontaktinformāciju skatīt šeit.

Vairāk informācijas par muižu akciju skatīt šeit.

 

Jelgavas nov., Platones pagasts, Lielvircava Skatīt karti
22024127
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
LV, RU, EN
Pieaugušie 1.50 Bērni 1.00
Ģimenēm ar bērniem
Pieejams gids
Auto stāvvieta
WC
Labierīcības