Lielvircavas muiža

Lielvircavas muižas (Groβ-Würzau) vecā muižas kungu māja celta laika posmā no 1803. Līdz 1808. gadam, to būvējis barons Dionisijs fon Klopmans. 1822. gadā muižu nopērk Dītrihs fon Grothuss un 1829. gadā atdāvina to meitai Adelheidei, kura apprecas ar baronu Vilhelmu fon Hānu. Tā par muižas īpašniekiem kļūst Hānu dzimta, kuras dažādi pārstāvji tur dzīvojuši līdz pat agrārajai reformai.

19.gadsimta vidū kungu māja tikusi pārbūvēta ar klasicisma stila iezīmēm izmantojot dažādas interjera detaļas no vecās kungu mājas. 1920. gadā muiža pārgāja valsts īpašumā un tika sadalīta jaunsaimniecībās, bet kungu māju nodeva pagasta pašvaldībai, kura te ierīkoja izrīkojumu telpas un no 1924. gada pagasta 4-klasīgo pamatskolu.

Kungu mājā izveidota izstāžu zāle un ekspozīciju telpas, tajās uzskatāmi iespējams iepazīties ar muižas un 19. gadsimta modes vēsturi.

Cenas

Lielvircavas kungu mājas apskate gida pavadībā:

  • Pieaugušajiem: 1.50 EUR
  • Skolēniem, studentiem, pensionāriem: 1.00 EUR

Tematiskā ekskursija "19.gadsimta Modes vēsture"

Ekskursijā iepazīstināsim ar stāstu par 19.gs. modes aktualitātēm, apskatīt 19.gs. tērpu kolekciju replikas un iepazīties ar dažādiem tērpu aksesuāriem. Ar vēdekļu "valodu" Francijā. Daudz dažādiem sadzīviskiem stāstiem par modes veiksmēm un neveiksmēm.

Cena: 4,50 EUR  Ilgums: 1,5 h.

Pieteikšanās tematiskajai ekskursijai 3-7 dienas iepriekš.

Darba laiks

Muižas apskatei un ekskursijām nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 22024127.

Papildus informācija

  • Lielvircavas muižā piedāvā dažādu 19.gs. un 20.gs stila tērpu un aksesuāru nomu.
  • Kā arī piedāvā šūšanas pakalpojumus, vēsturisku tērpu vai vēsturiski stilizētu 19.gs stila tērpu izgatavošanu.
  • Telpu nomu- semināriem, pasākumiem.
Jelgavas nov., Platones pagasts, Lielvircava
22024127
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
LV, RU, EN
Pieaugušie 1.50 Bērni 1.00
Ģimenēm ar bērniem
Pieejams gids
Auto stāvvieta
Labierīcības