Līdz 14.jūlijam Tornī – Jāņa Kalniņa gleznu izstāde “Dabas melodijas”

No 28.maija līdz 14.jūlijam Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē skatāma jelgavnieka Jāņa Kalniņa gleznu izstāde “Dabas melodijas”. 30.maijā pulksten 18 interesenti aicināti uz izstādes atklāšanu un tikšanos ar autoru.


Tuvojoties Vasaras saulgriežiem, kad dabā arvien vairāk sajūtams krāsu un smaržu pilnbrieds, Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī apmeklētājiem būs iespēja skatīt Jāņa Kalniņa gleznotās ainavas un klusās dabas, kas apvienosies kopējā latviskajai dzīves ziņai saprotamā harmoniskā dabas melodijā. 

Jānis Kalniņš dzimis 1964.gadā, absolvējis Irkutskas mākslas arodskolu Sibīrijā, taču viņa pamatprofesija ir aviācijas inženieris. Gleznošana ir Jāņa Kalniņa sirdslieta jau kopš jaunības, gleznošanas iemaņas viņš ir papildinājis studijās pie Elgas Grīnvaldes un Īres Rozentāles. Kopš 2023.gada Jānis Kalniņš ir Jelgavas Mākslinieku biedrības biedrs.

Būdams pragmatisks inženieris, arī par savu radošo darbību Jānis izsakās konstruktīvi: “Esmu laimīgs, ka man ir iespēja paust savas sajūtas gleznojot! Gleznošana palīdz man paskatīties uz dabu un pasauli no cita skatu punkta. Gleznojot baudu krāsu burvību un iespēju attēlot pasauli tādu, kādu to redzu es! Katrā gleznā esmu ielicis daļu no sevis, savas sajūtas, emocijas un atmiņas par vietām, kurās esmu bijis.”

Dalība grupu izstādēs un vairākas personālizstādes liecina,  ka gleznošana kļuvusi par Jāņa Kalniņa neatņemamu un būtisku dzīves sastāvdaļu - viņa darbi bijuši skatāmi grupu izstādēs Latvijā, Nīderlandē, kā arī personālizstādēs Umaņā (Ukraina), Bauskā , Vlaardingenā (Nīderlande), Kazdangā, Jelgavā un  Aizputē. Mākslinieks aktīvi piedalījies arī plenēros, un likumsakarīgi, ka viens no viņa Bauskas plenēra darbiem novērtēts, iekļaujot to izdevumā “Bauska gleznotāju un grafiķu acīm” kopā ar citiem 67 mākslinieku darbiem, kas radīti laika posmā no 18.gadsimta līdz pat mūsdienām. Jānim Kalniņam tuva ir Latvijas dabas ainava, viņš piedalījies Jāzepa Pīgožņa balvas par Latvijas ainavu glezniecībā konkursa izstādē, savukārt Ģederta Eliasa balvas par lauku tēmas atspoguļojumu konkursā 2023.gadā par darbu “Bērze” mākslinieks ieguva Skatītāju simpātiju balvu un Jelgavas novada pašvaldības speciālbalvu. Jāņa Kalniņa gleznas atrodas Bauskas muzejā, privātkolekcijās Latvijā, Ukrainā, Nīderlandē, Dānijā.

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde

"Jelgavas reģionālais tūrisma centrs"