Kāzas Jelgavā un apkārtnē

Kāzas ir viens no svarīgākajiem un gaidītākajiem notikumiem cilvēku dzīvē. Gatavojoties šim īpašajam pasākumam, aicinām izvēlēties kādu no kāzu piedāvājumiem Jelgavas pusē.


JELGAVAS SV. TRĪSVIENĪBAS BAZNĪCAS TORNIS

Romantisks bildinājums vai laulības ceremonija tuvāk debesīm, pirmais kāzu valsis uz stikla grīdas, šampanieša dzirkstis un skaista foto sesija pie pulksteņa ciparnīcām... Piedzīvojiet to Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī Driksas upes krastā, kur vienuviet saplūst gadsimtu šarms un mūsdienu elegance, dāvājot neaizmirstamas emocijas. Lai šo dienu padarītu vēl iespaidiem bagātāku, jaunlaulātajiem tiek piedāvāts radošo nodarbību klāsts - ziepju vārīšana, īpašo puzuru - ķistu veidošana, Zāļu sievas gudrības vai kāzu ekskursija cauri torņa stāviem.

Vairāk par kāzu piedāvājumu Tornī šeit.

Akadēmijas iela 1, Jelgava, tel. 63005447, 63005445, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

BAROKA ROMANTIKA JELGAVAS PILĪ

18. gadsimtā celtajā baroka pilī ir plašas un gaišas zāles, pagalms ar rožu apstādījumiem un gleznains parks. Šīs vietas ir piemērotas gan laulības ceremonijai, gan pirmā valša dejošanai, gan šampanieša baudīšanai kopā ar viesiem. Neaizmirstamais kāzu piedzīvojums Jelgavas pilī var sākties arī ar iebraukšanu zirga pajūgā kā reiz to darīja hercogs un viņa viesi.

Lai jaunā pāra mīlestību padarītu vēl saldāku, Jelgavas pils galma dāmas piedāvā nobaudīt īpašu karstās šokolādes dzērienu ar augļiem, klausoties patiesus stāstus no galma dzīves. Tāpat tiek piedāvāta ekskluzīva iespēja kāzu pasākumu ietvaros veidot tematisko vakaru ar Dino hercogieni Doroteju. Tā ir izklaidējoša un izglītojoša programma, kurā Kurzemes un Zemgales hercogiene Doroteja ļaus iejusties 19. gadsimta atmosfērā, izzināt kaligrāfijas noslēpumus un sagatavot pārsteigumu saviem mīļajiem un tuvajiem, nosūtot Jelgavas pilī ar roku rakstītu un ar lakas zīmogu apzīmogotu personīgu vēstuli – mīlestības un uzmanības apliecinājumu, kas spēj aizkustināt līdz sirds dziļumiem.

No pils pagalma debesīs iespējams palaist mīlestības dūjas. Pils parks ar romantisko tiltiņu ir piemērota vieta kāzu pieturvietai un foto sesijai. Vairāk par kāzu piedāvājumu Jelgavas pilī lasiet šeit.

Lai viena no mūža skaistākajām dienām saglabātos jaukās atmiņās, kā laulības ceremonijas vietu vai kāzu pieturvietu aicinām izvēlēties Jelgavas pili!

Lielā iela 2, Jelgava, tel. 63005617, e-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.www.jelgavaspils.lv

MĀKSLAS PIESKĀRIENS ĢEDERTA ELIASA JELGAVAS VĒSTURES UN MĀKSLAS MUZEJĀ

Muzeja ēka pazīstama ar vēsturisko nosaukumu Academia Petrina. Šajā ēkā atradusies arī pirmā augstskola Latvijā. Vislielākā muzeja krājuma vērtība ir latviešu glezniecības vecmeistara Ģederta Eliasa darbu kolekcija. Laulības ceremonija muzeja Reprezentācijas zālē, romantiska fotosesija un ekskursija viesiem muzejā. Tas viss vienā elpas vilcienā ar mākslas un vēstures klātesamību. Atjaunota vēsturiskā  muzeja piebrauktuve, kur viesi jaunlaulātajiem var sarūpēt dažādus pārsteigumus.
Ja esat netradicionālu risinājumu piekritēji un savā īpašajā dienā vēlaties "būt augstāk par zemi", laipni aicinām atnākt apskatīties un izlemt, vai vēlaties, lai Jūsu laulības reģistrācija notiek muzeja tornī, kur nokļūt nemaz nav tik viegli.

Akadēmijas iela 10, Jelgava, tel. 63023383, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.www.jvmm.lv

GADSIMTU ŠARMS MUIŽĀ "VILLA MEDEM"

Villa Medem unikāla vieta ar gadsimta šarmu Jūsu īpašajai dienai. Muiža ir celta 1818. gadā pēc Ādama Berlica projekta, kas tobrīd tika uzskatīts par viņa lielāko šedevru visā Kurzemes un Zemgales hercogistē. Villa Medem. no gruvešiem tika atjaunot no 2015-2018 gadam un šobrīd piedāvā unikālu svinību vietu ar romantisku gaisotni. Tikai 5 min. attālumā no Jelgavas centra, taču tālu prom no pilsētas ņirboņas. Villa Medem svinību zāle ar senatnīgo šarmu un oriģinālajiem elementiem sniegs iespēju sajust gaišo muižas auru. Gada aukstajos mēnešos Jūs sasildīs kamīna gaismas,  savukārt siltajos mēnešos saules stari rotaļāsies vēsturiskajās mūra sienās.

 • Kāzu ceremonija no 80 EUR/h (min. laiks 1h)
 • Fotosesija/Pieturvieta no 50 EUR/h (min. laiks 1h)
 • Svinības (pēc pieprasījuma)

Piedāvājumā - Muižas centrālā zāle ar izeju uz plašu strūklakas terasi un skatu uz parku; Parka puses terases noma; Profesionālas virtuves noma svinībām.

Vairāk info šeit.

Uzvaras iela 55 , Jelgava, tel. 25970219, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

LAULĪBAS CEREMONIJA STARP GRĀMATĀM UN MĪLASSTĀSTIEM

Jelgavas pilsētas bibliotēkā iespēja veikt laulības reģistrāciju, baudīt glāzi šampanieša uz romantiskā balkoniņa un griezties pirmajā kāzu dejā restaurētajā Krišjāņa Barona zālē. Telpu noma 10,00 EUR/h.

Akadēmijas iela 26, Jelgava, tel. 63046721, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.www.jelgavasbiblioteka.lv

MĪLESTĪBAS KOKI

Pasta salā Mītavas tilta galā "aug" pieci Mīlestības koki –  īpaša dizaina metāla koki, pie kuriem jaunlaulātie kāzu dienā var piestiprināt slēdzenes, simboliski savienojot sirdis un apliecinot abpusējo mīlestību. Katrā kokā ir apmēram 60 lapiņas jeb metāla cilpiņas, kā arī daudzi zari, kuros sstiprināt atslēgas. Kokus darinājis metālmākslinieks Aldis Sproģis. Pasta sala ir viena no populārākajām vietām Jelgavā, kuru savā kāzu dienā ierasti apmeklē jaunlaulātie, jo turp ved vairāki tilti un tā ir jauka fotosesijas vieta ar skaistu skatu uz pilsētas panorāmu.

SAVIĻŅOJOŠI IZBRAUCIENI AR KUĢĪŠIEM PA LIELUPI UN DRIKSU

Kāzu dienā baudiet izbraucienus ar kuģīšiem. Brauciena ilgums 30 minūtes līdz 1 stundai vai atkarībā no vēlmēm. 

Kuģīšu piestātne Jāņa Čakstes bulvārī un pie restorāna "Pilsētas Elpa"

LIDOJUMS AR GAISA BALONU

Neaizmirstams piedzīvojums ar čiekuru plūkšanu no egļu galotnēm. Tuvāk putna brīvībai...Izbaudiet lidojumu gaisa balonā. Lidojumi notiek Jelgavas pilsētā, Jelgavas novadā, Ozolniekos. Starta vieta tiek izvēlēta saskaņojot personu vēlmes un ievērojot lidojumu drošības pasākumus. Populārākā gaisa balona starta vieta Jelgavā Estrādes pļava, pretim Jelgavas pilij. Lidojumi notiek tikai labvēlīgos meteoapstākļos. 

Vairāk informācijas šeit.

Tel. 28377799, 22098098

SEPTIŅI TILTI

Jelgava un Jelgavas novads var lepoties ar daudziem, skaistiem tiltiem, kurus šķērsot kāzu dienā jaunajam pārim. Saskaņā ar Latvijas valsts ceļu informāciju Jelgavas novads ar 75 tiltiem ir otra tiltiem bagātākā vieta aiz Rīgas. Vedējiem un jaunajiem pāriem iesakām kāzu dienā šķērsot šādus tiltus Jelgavas pusē: Lielupes tiltu (Jelgavas centrs), Driksas tiltu (Jelgavas centrs), Mītavas tiltu (Jelgavas centrs), Pasta salas tiltu (Jelgavas centrs), tiltu uz Gubernatora saliņas (Jelgavas pils parks), tiltu pār Vircavu (Mežciems), tiltu pār Iecavas upi (Garoza, Garozas pamatskola), tiltu pār Iecavas upi (Kalnciema ceļš, Ozolpils), trošu tilts (Ozolnieki). Ja vēlaties uzzināt par citiem tiltiem Jelgavas pusē, lūdzu sazinieties ar Jelgavas reģionālo tūrisma centru, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., 63005447, 63005445.

Piedāvājumi Jelgavas novadā

ELEJAS TĒJAS NAMIŅŠ

Tējas namiņš Elejas muižas parkā ir kā radīts, lai šeit vienā no mūža skaistākajām dienām sacītu viens otram "Jā" vārdu.

Šo īpašo dienu aicinām izbaudīt vēsturiski romantiskā vietā, kur joprojām dzīva ir leģenda par grāfienes Dagmāras mīlestību, un muižas parkā Veimutpriedes, Holandes liepas, Sibīrijas baltegles un vilnainās irbenes stāsta vēstures stāstus un glabā senus noslēpumus. Šeit varēsiet atgriezties un izdzīvot savu kāzu dienu atkal no jauna.

Piedāvājumā:

 • vieta laulības ceremonijai*
 • skaista vide kāzu fotosesijai
 • iespējams svinīgs Tējas namiņa noformējums un dažādas aktivitātes jaunajam pārim

Vairāk informācijas par Elejas muižas parku un Tējas namiņu šeit.

Elejas pagasts, Jelgavas novads, tel. 26128853

LIELPLATONES MUIŽA

Senatnīgu atmosfēru jaunajam pārim dzīves lielajā dienā piedāvā Lielplatones muiža:

 • vietu laulības ceremonijai muižas lielajā zālē vai brīvā dabā Mīlestības alejā*
 • pirmo kāzu valsi, šampanieti uz muižas balkona

Vairāk informācijas par muižu šeit.

Lielplatones pagasts, Jelgavas novads, tel. 26611468, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

ZAĻENIEKU (ZAĻĀS) MUIŽAS PILS

Mirkli, apstājies, tu esi skaists – Zaļās muižas parkā un pilī!
Piedāvājam radīt svinīgu noskaņu, prieku un vieglumu majestātiskās pils telpās laulības ceremonijai, pirmajam kāzu valsim un foto sesijas laikā. Jūsu dienā – pils Jūsu rīcībā!

Iepriekš piesakot, pilī tiek nodrošināta kāzu svinību galu klāšana. Tālrunis saziņai 29972205.

Zaļenieki, "Pils", Zaļenieku pagasts, Jelgavas novads, tel. 22043531, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.,  www.zav.lv

BERĶENES MUIŽA

Berķenes muižas stila un SPA viesnīcā aicinām izbaudīt individuālu atpūtu mājīgā, nepiespiestā atmosfērā - jaunajam pārim pucēšanos un gatavošanos Lielajam notikumam pirms kāzām vai arī nesteidzīgu atpūtu pēc kāzu svinībām kopā ar vedējiem vai arī vieniem pašiem. Sviniet kāzu jubilejas vai pasakiet "Paldies" ar skaistu dāvanu karti atpūtai Berķenes muižā!

Vairāk informācijas par muižu šeit.

Ziedkalne, Vilces pagasts, Jelgavas novads, tel. 29252565, 29228580, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

BLANKENFELDES MUIŽA

Blankenfelde ir vieta, kur baudīt neaizmirstamus svētkus ārpus laika. Muiža atrodas tālu prom no pilsētas ņirboņas, sniedzot iespēju patiesi sajust romantisku senatnīguma šarmu, kas savijas ar dabas notīm, padarot Jūsu īpašo dienu par burvīgu un atmiņām bagātu notikumu. Blankenfeldes muižas viegli aristokrātiskā gaisotne ļauj to pielāgot visdažādākajiem pasākumiem – gan laulības ceremonijai šaurā lokā, gan vērienīgām kāzu svinībām.

Piedāvājumā:

 • vieta laulības ceremonijai muižas telpās vai brīvā dabā- muižas pagalmā, parkā*
 • vieta kāzu svinībām muižas lielajā deju zālē vai parkā
 • mazā zāle bāram un dejām līdz pat rīta ausmai
 • iekārtota un noformēta muižas terase ar skatu uz parku
 • garda maltīte ar muižai atbilstošu telpu un galdu noformējumu
 • izjāde un fotogrāfēšanās ar zirgiem

Vairāk informācijas par muižu šeit.

Blankenfelde, Vilces pagasts, Jelgavas novads, tel. 27810348, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

ZELT SMILTSĒRKŠĶU DĀRZS PASĀKUMIEM

ZELT Smiltsērkšķu dārza 36 ha lielo krāšņumu un romantismu var baudīt visos gadalaikos, kas mainās līdzi dabas ritumam un priecē mūs ar krāsu bagātību, raisot mīlestības, prieka un miera sajūtu.

Piedāvājumā:

 • vieta laulības ceremonijai*
 • romantiska vide kāzu fotosesijai
 • smiltsērkšķu nams un āra teritorija kāzu svinībām
 • ekskursija ar degustāciju kāzu viesiem
 • meistarklašu vieta kāzu aktivitātēm jaunajam pārim un viesiem

Vairāk informācijas par ZELT šeit.

Zeltlejas, Platones pagasts, Jelgavas novads, tel. 28804504, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

PAR ĢIMENES VĒRTĪBĀM "JĀŅA ČAKSTES MĀJĀ"

"Jāņa Čakstes māja" Lielupes krastā ir vieta, kur savulaik kārts šūpulis stiprai un stabilai dzimtai. Kad cilvēki ir jauna ceļa sākumā – veido ģimeni un plāno savu kopīgo nākotni, ir vērts atbraukt šurp, lai smeltos iedvesmu Jāņa Čakstes dzimtas leģendārajos stāstos un iegūtu ticību, ka ar ģimenes atbalstu var darīt lielas lietas.

Piedāvājumā:

 • vieta laulības ceremonijai* - Lielupes krastā, kādā no vecajām kastaņu vai liepu alejām, muzeja telpās vai uz terases…
 • skaista vide fotosesijai
 • kāzu pieturvieta, kurā iespējams arī saņemt J.Čakstes vēstuli jaunajām ģimenēm

Vairāk informācijas par Jāņa Čakstes māju šeit.

Auči, Salgales pagasts, Jelgavas novads, tel. 26392154, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

VIESU NAMS “AITIŅLAUVAS ”

"Aitiņlauvas" ir ģimenes uzņēmums, tāpēc ģimeniskās vērtības ir īpaši svarīgas. Kāzas ir satraukumu pilns moments, īpaši jaunajam pārim. Tāpēc ļaujiet "Aitiņlauvām" parūpēties par Jūsu kāzu mielastu, svinību vietu brīvā un nepiespiestā gaisotnē līdz 50 personām. Paralēli tam Jūs varēsiet viesu nama teritorijā piedalīties kāzu fotosesijā ar viesiem, izbaudīt ūdens dzestrumu, briežu mīļumu vai arī atpūsties uz ūdens laipiņas. 

Ļaujiet, lai patīkamais notikums turpinās ilgāk par vienu vakaru, izmantojot naktsmītnes un baudot brokastis nākamajā rītā pie kamīna.

Lai uzzinātu kādas vēl papildus iespējas ir pieejamas (tai skaitā arī pirtiņa), lūgums sazināties:

 "Aitiņlauvas", Valgundes pag., Jelgavas nov., Tīreļi, LV-3017,  tel.nr. 29160393, e-pasts:  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.Facebook.com lapā “Aitiņlauvas”.

Vairāk informācijas par viesu namu “Aitiņlauvas ” šeit.

 

*Par laulību reģistrācijas iespējām interesēties Jelgavas dzimtsarakstu nodaļā, Svētes iela 22, Jelgava, tel. 63080522; Jelgavas novada dzimtsarakstu nodaļā, Pasta iela 37, Jelgava, tel. 63012255, 29104956.