Kāzas Jelgavā un apkārtnē

Kāzas ir viens no svarīgākajiem un gaidītākajiem notikumiem cilvēku dzīvē. Gatavojoties šim īpašajam pasākumam, aicinām izvēlēties kādu no kāzu piedāvājumiem Jelgavas pusē.

JELGAVAS SV. TRĪSVIENĪBAS BAZNĪCAS TORNIS

Romantisks bildinājums vai laulību ceremonija tuvāk debesīm, pirmais kāzu valsis uz stikla grīdas, šampanieša dzirkstis un skaista foto sesija pie pulksteņa ciparnīcām... Piedzīvojiet to Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī Driksas upes krastā, kur vienuviet saplūst gadsimtu šarms un mūsdienu elegance, dāvājot neaizmirstamas emocijas. Lai šo dienu padarītu vēl iespaidiem bagātāku, jaunlaulātajiem tiek piedāvāts radošo nodarbību klāsts - ziepju vārīšana, īpašo puzuru - ķistu veidošana, Zāļu sievas gudrības vai kāzu ekskursija cauri torņa stāviem. Vairāk par kāzu piedāvājumu tornī lasiet šeit.

Akadēmijas iela 1, Jelgava, tel. 63005445, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ,

BAROKA ROMANTIKA JELGAVAS PILĪ

Jelgavas pils ir vieta, kur saplūst pagātne ar nākotni un caurvij dažādas leģendas. Kāzu valsis Baltijā lielākajā baroka pilī būs neaizmirstams pārdzīvojums. Lai jaunā pāra mīlestību padarītu vēl saldāku, Jelgavas pils galma dāmas piedāvā nobaudīt īpašu karstās šokolādes dzērienu ar augļiem, klausoties patiesus stāstus no galma dzīves. Tāpat tiek piedāvāta ekskluzīva iespēja kāzu pasākumu ietvaros veidot tematisko vakaru ar Dino hercogieni Doroteju. Tā ir izklaidējoša un izglītojoša programma, kurā Kurzemes un Zemgales hercogiene Doroteja ļaus iejusties 19. gadsimta atmosfērā, izzināt kaligrāfijas noslēpumus un sagatavot pārsteigumu saviem mīļajiem un tuvajiem, nosūtot Jelgavas pilī ar roku rakstītu un ar lakas zīmogu apzīmogotu personīgu vēstuli – mīlestības un uzmanības apliecinājumu, kas spēj aizkustināt līdz sirds dziļumiem. Pilī iespēja jaunajam pārim arī gaisā laist mīlestības baložus (kas atgriežas), pagalmā iebraukt ar zirga pajūgu vai kāzu auto un viesus cienāt ar šampanieti, kādā no atjaunotajām pils zālēm. Pils parks ar romantisko tiltiņu un zaļumu visapkārt ir piemērota vieta kāzu pieturvietai un foto sesijai. Vairāk par kāzu piedāvājumu Jelgavas pilī lasiet šeit.

Lielā iela 2, Jelgava, tel. 63005617, e-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.www.jelgavaspils.lv

MĀKSLAS PIESKĀRIENS ĢEDERTA ELIASA JELGAVAS VĒSTURES UN MĀKSLAS MUZEJĀ

Muzeja ēka pazīstama ar vēsturisko nosaukumu Academia Petrina. Šajā ēkā atradusies arī pirmā augstskola Latvijā. Vislielākā muzeja krājuma vērtība ir latviešu glezniecības vecmeistara Ģederta Eliasa darbu kolekcija. Laulību ceremonija muzeja Reprezentācijas zālē, romantiska fotosesija un ekskursija viesiem muzejā. Tas viss vienā elpas vilcienā ar mākslas un vēstures klātesamību. Atjaunota vēsturiskā  muzeja piebrauktuve, kur viesi jaunlaulātajiem var sarūpēt dažādus pārsteigumus.

Akadēmijas iela 10, Jelgava, tel. 63023383, e – pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.www.jvmm.lv

LAULĪBU CEREMONIJA STARP GRĀMATĀM UN MĪLASSTĀSTIEM

Jelgavas pilsētas bibliotēkā iespēja veikt laulību reģistrāciju, baudīt glāzi šampanieša uz romantiskā balkoniņa un griezties pirmajā kāzu dejā restaurētajā Krišjāņa Barona zālē. Telpu noma - stundā 10.00 EUR.

Akadēmijas iela 26, Jelgava, tel. 63046721, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.www.jelgavasbiblioteka.lv

MĪLESTĪBAS KOKI

Pasta salā Mītavas tilta galā "aug" pieci Mīlestības koki –  īpaša dizaina metāla koki, pie kuriem jaunlaulātie kāzu dienā var piestiprināt slēdzenes, simboliski savienojot sirdis un apliecinot abpusējo mīlestību. Katrā kokā ir apmēram 60 lapiņas jeb metāla cilpiņas, kā arī daudzi zari, kuros sstiprināt atslēgas. Kokus darinājis metālmākslinieks Aldis Sproģis. Pasta sala ir viena no populārākajām vietām Jelgavā, kuru savā kāzu dienā ierasti apmeklē jaunlaulātie, jo turp ved vairāki tilti un tā ir jauka fotosesijas vieta ar skaistu skatu uz pilsētas panorāmu.

SAVIĻŅOJOŠI IZBRAUCIENI AR KUĢĪŠIEM PA LIELUPI UN DRIKSU

Kāzu dienā baudiet braucienus ar šādiem kuģīšiem - "Mītava", "Dezija", "Moana", "Frīda", "Lora" un "Carpe Diem". Brauciena ilgums 30 minūtes līdz 1 stundai vai atkarībā no vēlmēm. Īpaša programma senatnīgajam un gandrīz 100 gadus vecajam koka kuģītim "Frīda", kura kapteinis izrotās kuģīti un dos padomus dzejā jaunlaulātajiem. Savukārt kuģīša "Dezija" kapteinis jaunlaulātajiem piedāvā bezmaksas fotosesiju uz klāja kapteiņa izpildījumā.

Kuģīšu piestātne, Jāņa Čakstes bulvārī

MUIŽA "VILLA MEDEM"

Daļēji atjaunota grāfu Mēdemu piepilsētas savrupmāja Jelgavas centrālajā daļā, kur iespēja svinēt kāzas vai izmantot villu un tās dārzu kā kāzu pieturvietu. Pieejama telpu noma svinībām, kā arī vieta kāzu fotosesijai. Vairāk par iespējām lasīt šeit.

Uzvaras iela 55, Jelgava, tel. 25970219, e-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

LIDOJUMS AR GAISA BALONU

Neaizmirstams piedzīvojums ar čiekuru plūkšanu no egļu galotnēm. Tuvāk putna brīvībai...Izbaudiet lidojumu gaisa balonā. Lidojumi notiek Jelgavas pilsētā, Jelgavas novadā, Ozolniekos. Starta vieta tiek izvēlēta saskaņojot personu vēlmes un ievērojot lidojumu drošības pasākumus. Populārākā gaisa balona starta vieta Jelgavā Estrādes pļava, pretim Jelgavas pilij. Lidojumi notiek tikai labvēlīgos meteoapstākļos. Tel. 28377799, 22098098

SEPTIŅI TILTI

Jelgava un Jelgavas novads var lepoties ar daudziem, skaistiem tiltiem, kurus šķērsot kāzu dienā jaunajam pārim. Saskaņā ar Latvijas valsts ceļu informāciju Jelgavas novads ar 75 tiltiem ir otra tiltiem bagātākā vieta aiz Rīgas. Vedējiem un jaunajiem pāriem iesakām kāzu dienā šķērsot šādus tiltus Jelgavas pusē: Lielupes tiltu (Jelgavas centrs), Driksas tiltu (Jelgavas centrs), Mītavas tiltu (Jelgavas centrs), Pasta salas tiltu (Jelgavas centrs), tiltu uz Gubernatora saliņas (Jelgavas pils parks), tiltu pār Vircavu (Mežciems), tiltu pār Iecavas upi (Garoza, Garozas pamatskola), tiltu pār Iecavas upi (Kalnciema ceļš, Ozolpils), trošu tilts (Ozolnieki). Ja vēlaties uzzināt par citiem tiltiem Jelgavas pusē, lūdzu sazinieties ar Jelgavas reģionālo tūrisma centru, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., 63005447.

Piedāvājumi Ozolnieku novadā un Jelgavas novadā

LAUKU SĒTA “CAUNĪTES”

Lauku sēta "Caunītes" piedāvā trīs programmas jaunlaulātajiem un kāzu viesiem latviskās tradīcijās ar maizes cepšanu.

  • "Pūra darināšana jaunajam pārim" (40 personas) – programma kāzu viesiem bez jaunā pāra, kurā radoši darbojoties, gatavo dāvanu grozu jaunajam pārim. Programmas ilgums 2-2,5 stundas. Izmaksas 150-200 EUR.
  • Jaunais pāris ar vedējiem (4 personas) – iespēja iepazīt senās latviešu kāzu tradīcijas un izveidot savu pirmo jaunās ģimenes maizes kukulīti. Saimniece pārējo mīklu saveidotos mazākos kukulīšos  (līdz 17 gab.) dāvināšanai kāzu viesiem. Programmas ilgums 1,5-2 stundas. Izmaksas 75 – 120 EUR.
  • Jaunais pāris un kāzu viesi (30 personas) – latviešu tradīciju iepazīšana, radoša darbošanās, dažāda veida rokdarbi, maizes cepšana. Programmas ilgums 2-3 stundas. Izmaksas 120 – 175 EUR.

Cenu pagasts, Ozolnieku novads, tel. 26352395, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

ELEJAS TĒJAS NAMIŅŠ

Tējas namiņš Elejas muižas parkā ir kā radīts, lai šeit vienā no mūža skaistākajām dienām sacītu viens otram "jā" vārdu.

Šo īpašo dienu aicinām izbaudīt vēsturiski romantiskā vietā, kur joprojām dzīva ir leģenda par grāfienes Dagmāras mīlestību, un muižas parkā Veimutpriedes, Holandes liepas, Sibīrijas baltegles un vilnainās irbenes stāsta vēstures stāstus un glabā senus noslēpumus. Šeit varēsiet atgriezties un izdzīvot savu kāzu dienu atkal no jauna.

Piedāvājumā:
- vieta laulību ceremonijai
- skaista vide kāzu fotosesijai
- iespējams svinīgs Tējas namiņa noformējums un dažādas aktivitātes jaunajam pārim

Elejas pagasts, Jelgavas novads, tel. 26128853, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

LIELPLATONES MUIŽA

Senatnīgu atmosfēru jaunajam pārim dzīves lielajā dienā piedāvā Lielplatones muiža:
- laulības reģistrācijas ceremoniju muižas lielajā zālē vai brīvā dabā Mīlestības alejā
- telpu dekorēšanu, kāzu valsi, šampanieti uz muižas balkona, vizināšanos zirga pajūgā muižas parkā un citus pārsteigumus

Lielplatones pagasts, Jelgavas novads, tel. 26611468, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

ZAĻENIEKU (ZAĻĀS) MUIŽAS PILS

Mirkli, apstājies, tu esi skaists – Zaļās muižas parkā un pilī!
Piedāvājam radīt svinīgu noskaņu, prieku un vieglumu majestātiskās pils telpās laulību ceremonijai, pirmajam kāzu valsim un foto sesijas laikā. Jūsu dienā – pils Jūsu rīcībā!

Zaļenieki, "Pils", Zaļenieku pagasts, Jelgavas noavds, tel. 29433918, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.; Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.www.zav.lv

 

*Par laulību ceremoniju interesēties Jelgavas novada dzimtsarakstu nodaļā
Pasta ielā 37, Jelgavā, LV-3001, tel. 63012255, 29104956